بیانیه‌های کمیته‌های پارلمانی در انگلستان و ایتالیا برای تضمین سلامت و آزادی فوری زندانی سیاسی علی معزی .

269

کمیته های پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد و کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد ، بدنبال انتقال زندانی سیاسی علی معزی به نقطه نامعلومی توسط دژخیمان خامنه ای، با انتشار بیانیه هایی نسبت به جان این زندانی سیاسی هشدار دادند .

این کمیته ها اعلام کردند:‌ ما ازسازمان ملل وگزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران خانم عاصمه جهانگیر و سازمانهای غیر دولتی بین المللی می خواهیم در حمایت از این فراخوان دست به اقدام فوری بزنند و از رژیم ایران بخواهند علی معزی را بدون قید و شرط آزاد کند و اطمینان حاصل کنند جان و امنیت او محترم شمرده می شود.

جمعی از زندانیان سیاسی زندانهای ایران طی نامه‌یی به گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران نسبت به ناپدید شدن زندانیان سیاسی و عدم امنیت آنها هشدار دادند و خواهان رسیدگی به این موضوع شدند.

در قسمتی از نامه زندانیان سیاسی آمده است: ۱۵ دی ماه آقای معزی را در سالن ملاقات با خانواده به مکانی نامعلوم بردند… این ربوده شدنها در داخل زندان فوق امنیتی برای ارعاب زندانیان دیگر انجام می‌شود، این اقدام تلافی جویانه، بدلیل فعالیت ایشان در جنبش دادخواهی برای قتل‌عام ۱۹۸۸ و اعتراض به حجم بالای اعدامهای کنونی بوده است و همین موجب کینه قوه قضاییه گشته است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here