این‌همه سراسیمگی رژيم از كنفرانس پاريس؛ چرا؟!

223

مجري: برگزاري كنفرانس مقاومت ايران تحت عنوان «محاكمه مرتكبين جنايات ضدبشری در ايران و سوريه» در پاريس كه اخبار آن به‌صورت مفصل از سيماي آزادي پخش شد، باعث واکنش‌های جنون‌آمیز دستگاه تبليغاتي خامنه‌ای شد. تلويزيون حكومتي هم برخلاف روال معمول، اين بار با شتاب از اين كنفرانس به آه و فغان پرداخت، همراه می‌شویم با آقاي مسعود اميرپناهي و سؤالاتی را با ايشان مطرح می‌کنیم، سؤال اول اين است كه چرا رژيم نسبت به اين موضوع این‌طور عکس‌العمل نشان داد؟

مسعود اميرپناهي: علت کاملاً روشن است: «پائين آمدن كيفي رژيم و بالا آمدن موقعيت مقاومت در تعادل قواي سياسي» اين وضعيتي است كه رژيم را بشدت برآشفته كرده است. در همين رابطه كه اشاره كرديد، تلويزيون رژيم آن‌قدر در نشان دادن واكنش دستپاچه بود كه دو پادوي وزارت اطلاعات را كه به گفتة گزارشگر رژيم در کوچه‌پس‌کوچه‌های پاريس مشغول پخش اطلاعيه عليه سازمان مجاهدين بودند، پیداکرده و با آن‌ها صحبت كرد و در همان گزارش يكي دودقیقه‌ای آن‌قدر گاف سياسي داد، كه مجبور شدند در بخش خبري بعدي آن را قيمه قيمه و قيچي كنند.

تلويزيون رژيم: پايتخت فرانسه بازهم ميزبان نشست [مجاهدين] بود این بار با موضوع حقوق‌بشر. در اين نشست-مهماناني از سعودي، لابي صهیونیست‌ها در آمريكا و [گروه‌های] سوري هم حضور داشتند هم‌زمان شماري از اعضاي [بريده از مجاهدين] در خیابان‌های پاريس درباره جنايات [!] اين گروهك افشاگري كردند

اين منحصر به اين رسانه رژيم نيست تمام رسانه‌های رژيم را هم اگر نگاه كنيد کاملاً وحشت رژيم را در آن‌ها می‌توانید ببينيد، مثلاً خبرگزاري مهر، وابسته به وزارت اطلاعات، نوشته است:

«(مجاهدين خلق) … تنها به فاصله چهار ماه پس از برگزاري نشستي كه در ماه جولاي سال ميلادي جاري (۲۰۱۶) در پاريس داشت، بار ديگر ميهمان پايتخت فرانسه بود تا در نشستي كه امروز ۲۷ نوامبر با عنوان جعلي ”فرياد عدالت‌خواهی در ايران و سوريه” در جريان است، بر طبل نفاق و دشمني با جمهوري اسلامي ايران بكوبد. اين ماجرا در حالي درست در بيخ گوش ساكنين كاخ اليزه اتفاق می‌افتد كه دولت فرانسه خود را از هرگونه ارتباط و همراهي با [مجاهدين] مبرا می‌داند!»

بله! تبليغاتچي رژيم كه می‌گوید «دولت فرانسه خودش را در اين موضوع مبرا مي‌داند» درواقع اعتراف می‌کند به استقلال و اعتبار مجاهدين.

مجري: وحشت رژيم از اين گردهمایی‌ها كه نمايش پايگاه اجتماعي مجاهدين و اعتبار بین‌المللی مقاومت ايران است، تازگي ندارد، ولي چرا رژيم اين دفعه این‌قدر سراسیمه و دستپاچه است؟ و به اين سرعت و بااین‌همه خرابكاري، همان شب واكنش نشان داد؟

مسعود اميرپناهي: به خاطر اين است كه شدیداً احساس خطر می‌کند. وقتی‌که در جنگ رودررو و با انواع و اقسام فشارها و شديدترين محاصره‌ها، با موشک‌باران و كشتار در اشرف و ليبرتي نتوانست مجاهدين را وادار به تسليم كند يا از بين ببرد و مهم‌تر از آن‌وقتی به چشم مي‌بيند كه مجاهدين پس از خارج شدن از زندان ليبرتي با چه سرعتي در همة زمینه‌ها دارند پيشروي و تهاجم می‌کنند، طبيعي است كه تعادلش را از دست بدهد و به اين شكل دچار وحشت شود.

شما همين كنفرانس اخير را نگاه كنيد، جواناني كه جدیداً از داخل ايران به مقاومت پيوستن و به نمايندگي از جوانان ايران در آنجا صحبت كردند، چشم و گوش بسته نبودند، آن‌ها همة مسيرهاي ديگر براي مبارزه با رژيم را تجربه كرده بودند ولي النهايه به اين نتيجه رسيدند كه مبارزة جدي و مؤثر با اين رژيم، فقط در صفوف مجاهدين امکان‌پذیر است؛ و اين همان چیزی است كه رژيم و وزارت اطلاعاتش به‌شدت از آن وحشت دارد و تمام تلاش خودش را كرده و می‌کند كه كسي به اين راه يعني راه مجاهدين كشيده نشود. چگونه؟ با راه باز كردن و ميدان دادن به مسير‌هاي انحرافي… چون خودش به چشم می‌بیند كه مردم از رژيم منزجر هستند بنابراين بايد مسيرهاي انحرافي ايجاد كند تا آن‌ها به هدف اصلي، يعني سرنگوني نرسند، اما الآن بچشم می‌بیند كه همة ترفندهایش سوخته و جوانان انقلابي راه خودشان را پیداکرده‌اند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here