10
جان-بولتن-شمخانی-ایران-۱

در پی انتصاب جان بولتن توسط رئیس جمهور آمریکا، پاسدار شمخانی، نماینده خامنه ای و دبیر شورای عالی امنیت رژیم، واکنشی آکنده از غیظ و وحشت نشان داد.

تلویزیون حکومت آخوندی بانقل ادعای مضحک پاسدار موج گرفته و ترسیده، گفت: «دبیر شورایعالی امنیت ملی اعلام کرد: مایه شرمساری آمریکاست که مقام مسئول امنیت ملی اش حقوق بگیر فرقه تروریستی با سابقه کشتار ۱۷ هزار نفر از شهروندان بیگناه ایران است.

آقای علی شمخانی با اشاره به انتصاب جان بولتن به سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: آمریکا با هزینه میلیونها دلار از ابزار مداخله نظامی، تحریمهای اقتصادی، تضعیف قدرت دفاعی و ایجاد بحرانهای سیاسی و امنیتی برای تضعیف و متوقف سازی ایران استفاده کرده».

رویتر گزارش داد، علی شمخانی می‌گوید انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، که با شورشیانی که رژیم ایران آنها را ”تروریست” قلمداد میکند، ”شرم آور” است…

رویتر افزود: بولتون هوادار مجاهدین خلق یک گروه اپوزیسیون مسلح که ایران آنها را بعنوان تروریستها قلمداد میکند بوده و در مراسم های مختلف این گروه سخنرانی کرده است.

گرت مارکویس سخنگوی بولتون روز یکشنبه گفت بولتون ”به تبلیغات از جانب دولتی که از زمان طولانی در لیست دولتهای حامی تروریسم ایالات متحده بوده واکنش نشان نمی‌دهد.”…

رویتر اضافه کرد: در پاریس شاهین قبادی سخنگوی این گروه در واکنش به اظهارات مقام ایرانی گفت ”این ایده که سازمان مجاهدین خلق ایران سفیر بولتون یا هر نفر دیگر از مقامات آمریکایی را تامین مالی کرده است بسادگی یک دروغ و صرفا یک جوک است.”…

آسوشیتدپرس در گزارشی درباره واکنشهای رژیم آخوندی درباره تحولات جدید دولت آمریکا نوشت: رسانه ها روز یکشنبه گزارش کردند رژیم ایران انتصاب جان بولتون سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل بعنوان مشاور امنیت ملی آمریکا را شرم آور خواند و به ارتباط او در یک گروه اپوزیسیون که زمانی یک سازمان تروریستی بود اشاره کرد.

این خبرگزاری می‌افزاید: علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی کشور گفته است برای یک به‌ظاهر ابرقدرت مایه شرمساری است که از یک گروه تروریستی حقوق دریافت کند که اشاره اش به شرکت بولتون در یک گردهمایی گروه اپوزیسیون ایرانی مجاهدین خلق درسال ۲۰۱۷ است. آمریکا مجاهدین را در ۲۰۱۲ از لیست خارج کرد. بولتون حامی تغییر رژیم در ایران و مخالف توافق اتمی است.

آسوشیتدپرس افزود: روز یکشنبه هم حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت انتصاب جان بولتون و همچنین قبل از آن مایک پومپئو به سمت وزیرخارجه نشان داده که هدف نهایی آمریکا براندازی جمهوی اسلامی است.

آسوشیتدپرس در پایان نوشت: دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفت بولتون را به این سمت تعیین می کند و این در حالیست که دولت او با یک تصمیم کلیدی مواجه است که از برجام بیرون بکشد یا خیر.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here