سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

۳۱کشته و دهها مصدوم بر اثر سیل و صاعقه در ۳روز گذشته در ایران

0 33

به اعتراف سخنگوی سازمان اورژانس رژیم طی سه روز گذشته به‌دنبال سیل و صاعقه در ۱۷استان کشور متأسفانه ۳۱تن کشته و ۷۱تن نیز مصدوم شدند.

مجتبی‌خالدی گفت: از تاریخ ۸لغایت ۱۰خرداد ماه به‌علت سوانح جوی (سیل – صاعقه و توفان) در استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، خراسان رضوی و جنوبی، چهارمحال بختیاری، اصفهان، کرمانشاه، کردستان، فارس، خوزستان، کرمان، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد و گیلان ۳۱نفر کشته و ۷۱نفر مصدوم شدند.

وی افزود: سیل ۶نفر فوتی و ۱۲نفر مصدوم، صاعقه ۲۵نفر فوتی و ۳۹نفر مصدوم و توفان نیز ۲۰مصدوم در استانهای مختلف بر جای گذاشت.

بارندگیهای اخیر در استانهای تهران، خراسان شمالی و رضوی و سمنان همراه با رگبار و رعد و برق و توفان خساراتی بر جای گذاشت و در برخی شهرها هشدار تخلیه اماکن داده شده است.

در یزد، اصفهان و خراسان جنوبی، توفان با گرد و خاک و آلودگی هوا همراه بود.

روز جمعه تگرگ و رعد و برق در سمنان، مردم این استان را غافلگیر کرد.

در شهرهای مهدی‌شهر، درجزین و سرخه استان سمنان بعد ازظهر روز پنجشنبه، سیلاب جاری شد.

در مهدی‌شهر سیلاب به همراه ریزش گل و لای و سنگ، خسارات زیادی بر جای گذاشت.

عصر روز جمعه به‌دنبال بارندگی شدید در شهرهای مهدی شهر و سرخه سمنان، سیل جاری شده و وضعیت بحرانی اعلام شده است. در خراسان شمالی در شهر اسفراین بارندگیهای شدید سیلی سنگین جاری شده. به مردم اسفراین دستور تخلیه شهر داده شده است.

در روستای خسروجرد سبزوار روز پنجشنبه سیل شدید حداقل هفت خودرو را با خود برد و آنها را در هم کوبید. از یکی از این خودروها هموطنی ۲۲ساله در سیل غرق شد.

پیش‌بینی شده که استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسانهای رضوی و شمالی، دامنه‌های اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری، در روزهای شنبه ویکشنبه با رگبار باران، صاعقه و وزش باد شدید روبه‌رو خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.