یک مقام ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید: زندان بدنام اوین یک تأسیسات کلیدی سرکوب داخلی تحت کنترل سهراب سلیمانی بوده است

260

یک مقام ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه رژیم آخوندی، با تأکید بر وخامت وضعیت حقوق‌بشر در ایران در دوران آخوند روحانی، گفت: «در دوران روحانی، تعداد بازداشت و اعدام شهروندان ایرانی به‌نحو نگران‌کننده و قابل توجهی افزایش یافته است و زندان بدنام اوین تحت کنترل سهراب سلیمانی، یک تأسیسات کلیدی در این برنامه سرکوب داخلی بوده است».

2017417629102411048851-min

سهراب سلیمانی، 

وی که با واشینگتن فری بیکن مصاحبه می‌کرد ضمن اشاره به جنایات سهراب سلیمانی و برادر جنایتکارش پاسدار قاسم سلیمانی، گفت: آنها تاریخچه طولانی در تحریک خشونت و ناآرامی هم در داخل و هم در خارج ایران دارد… اتفاقی نیست که سهراب سلیمانی برادر قاسم سلیمانی فرمانده بدنام نیروی قدس سپاه پاسداران است؛ (او) مسئول بی‌ثباتی خشونت‌بار بسیاری است که (رژیم) ایران آن‌را در سراسر منطقه گسترش داده است».

2017417629102411048852

قاسم سلیمانی

وزارت خارجه آمریکا نیز درباره تحریم سهراب سلیمانی و اداره کل زندانهای رژیم آخوندی در تهران، تصریح کرد: «این نام‌گذاریها پاسخی به نمونه‌یی از نقض حقوق‌بشر توسط حکومت ایران است و نگرانی عمیق ایالات متحده را نسبت به وضعیت حقوق‌بشر در ایران بازتاب می‌کند… ما هم‌چنان شاهد رفتار سرکوبگرانه مقامات (رژیم) ایران علیه شهروندان… ، از جمله از طریق سوءرفتار و بدرفتاری با زندانیان هستیم».

وزارت خارجه آمریکا، می‌افزاید: «این امر به‌طور خاص در زندان اوین مشهود است که در آن بسیاری از زندانیان عقیدتی بازداشت شده‌اند. ما این نقض‌ها و بسیاری دیگر از نقض‌های حقوق‌بشری حکومت ایران را در گزارشهای سالانه وزرات خارجه در ارتباط با حقوق‌بشر، آزادی‌های مذهبی و قاچاق انسان، به ثبت رسانده‌ایم».

واشینگتن فری بیکن، خاطرنشان کرد: «نقش (سهراب) سلیمانی در سیستم زندانهای (رژیم) ایران، او را به یکی از اصلی‌ترین ناقضان حقوق‌بشر در سراسر جهان تبدیل می‌کند. او در آوریل ۲۰۱۴ بر حادثه‌یی در زندان اوین نظارت داشت که طی آن گاردهای امنیتی و مقامات زندان… شماری از زندانیان سیاسی را کتک زدند. گمان می‌رود این حمله چندین ساعت ادامه یافته و بیش از ۳۰ زندانی را در بر گرفته است. متعاقباً بسیاری از این زندانیان از رسیدگی پزشکی محروم شدند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here