یک عضو مجلس ارتجاع: قانون کاتسا کل نظام را درگیر خود خواهد کرد

90

شمار دیگری از عوامل و مهره های حکومتی نسبت به اجرای قانون تحریمهای جدید آمریکا و عواقب آن برای رژیم آخوندی ابراز نگرانی کردند.

مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع، با یادآوری معرفی رژیم به عنوان کشور حامی تروریسم در سال ۱۳۶۳ توسط آمریکا گفت: تفاوت قانون کاتسا با تحریمهایی که از سال ۱۳۶۳ به بهانه تروریسم اعمال شده است، تمرکز بیشتر بر روی سپاه پاسداران و صنعت موشکی نظام است. این مسئله به دلیل آنکه بر روی ورود سرمایههای خارجی به داخل کشورمان تأثیر میگذارد، نقض برجام محسوب میشود.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم نیز سراسیمگی نظام آخوندی را منعکس کرد و گفت:

باید اذعان کرد که این اقدام آمریکا نه تنها تحریم سپاه تلقی می شود بلکه آغازی برای گسترش تحریم های اقتصادی علیه نظام است.

وی بایادآوری اینکه قانون کاتسا کل نظام آخوندی را درگیر خود خواهد کرد افزود: با تصویب کاتسا، آمریکایی ها می توانند تحریم های گذشته که در برجام از آنها جلوگیری شد را مجددا احیا ءکنند.

یک عضو دیگر مجلس رژیم به خبرگزاری سپاه پاسداران گفت: دشمن در تحریم جدید در قالب کاتسا کل برجام را محو کرده است.

یک مهره خامنه ای، خواستار خروج رژیم از برجام شد. مهدی محمدی، عضو تیم سابق مذاکرات اتمی رژیم نوشت:

تهدید معتبر نظام به خروج از برجام در صورت اجرای کامل کاتسا و بازگرداندن تعهدات هسته ای به ماقبل توافق، روی محاسبات آمریکا اثر گذاشته است.

تنها چیزی که می تواند امریکا را از جلوتر رفتن بازدارد این است که حس کند نظام دیگر “قابل پیش بینی” نخواهد بود.

این مهره خامنه ای افزود: مسئله اصلی بازی مشترکی است که در ۴۵ روز آینده از جانب اروپا و آمریکا خواهیم دید و هدف آن تحمیل مذاکرات منطقه ای به نظام است. درنظر داشته باشیم برجام هسته ای پذیرفته شد فقط به یک دلیل و آن اینکه تجربه ای حاصل شود و راه برجام های غیر هسته ای بسته شود. این بزرگ ترین آزمون دولت روحانی است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here