یک ارگان سپاه پاسداران: «حامیان مجاهدین در فهرست دوستان ترامپ»

144
2017117223154445434021 (1)-min

سپاه خامنه‌ای در ارگان خود، کابوس ولی‌فقیه ارتجاع از دشمن اصلی تمامیت نظام آخوندی را به‌ویژه پس از تغییر دوران و پایان باجگیریهای مماشات در دوران اوباما و برملا شدن رفت و آمدهای کشاف عوامل و مأموران رژیم به کاخ سفید، و نگرانی اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات از برچیده شدن بساط مأموران و مزدورانشان در دوران جدید، برملا کرده و ترس و وحشت خود را از نامه ۲۳ شخصیت برجسته و سفرا و مقامهای پیشین دولتهای ایالات متحده از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه خطاب به رئیس‌جمهور جدید آمریکا را به نمایش گذاشته است.

این مطلب که یک متن کلیشه‌یی فرمایشی از سوی گفتمان سازی بیت‌العنکبوت خامنه ایست، در ارگانهای سپاه و سایتهای اطلاعات آخوندی عینا منتشر شده است.

روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران : ۶بهمن ۹۵ می‌نویسد:

حامیان (مجاهدین) در فهرست دوستان ترامپ

رودی جولیانی و نیوت گینگریج که سالهاست به‌عنوان حامی مجاهدین در مراسم مختلف این گروه حضور می‌یابند، از شخصیت‌های نزدیک به ترامپ محسوب می‌شوند. جولیانی در سخنان خود از این گروهک به‌عنوان نماینده واقعی ملت ایران نام برده است. گینگیریج نیز در گردهمایی چندی پیش این گروه در پاریس شرکت کرده بود.

نکته جالب این‌جا بود که کن بلکول از تحلیلگران راستگرای آمریکایی که در این نشست حضور داشته، با انتشار تصویری از گینگیریج از او به‌عنوان یک گزینه خوب برای پست معاونت رئیس‌جمهور یا وزارت‌خارجه آمریکا یاد کرد، چرا که او تهدید نظام ایران را درک کرده است.

شاید جدیدترین تلاش‌ها را در این مسیر باید نامه جدیدی دانست که برخی شخصیتها و از جمله شورای ملی به‌اصطلاح مقاومت ایران خطاب به دونالد ترامپ منتشر کرده‌اند. در این نامه آمده است: ما امیدواریم که تحت رهبری شما، آمریکا به مردم ایران کمک کند تا کشور خود را از رژیم کنونی ایران که طی چهار دهه گذشته در قدرت بوده است باز پس بگیرد شورای ملی مقاومت ایران (NCR) در سال ۱۳۶۰ توسط مسعود رجوی، رهبر مجاهدین تأسیس شد.

حالا سؤال این‌جاست که این روند قرار است به کجا بیانجآمد و موضع نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل این پدیده جدید چه می‌تواند باشد.

‌ در ادامه این مطلب، در روزنامه سپاه پاسداران با ابراز وحشت از حضور مجاهدین در کشورهای مختلف، با تهدیدهای تروریستی و امنیتی علیه این کشورها، آمده است:

تجربیات گذشته به خوبی نشان می‌دهد که مجاهدین در برخی از شرایط خاص می‌توانند به برخی اقدامات ایذایی با ماهیت امنیتی دست بزنند. با درک این شرایط و احتمال جهت‌گیری برخی از مقامات دولت ترامپ به نظر می‌رسد که دولت و به‌خصوص وزارت امور خارجه با فراهم آوردن یک دیپلوماسی فعال عمومی ماهیت واقعی این گروه را به مردم دنیا معرفی کند. از سوی دیگر باید هشداری روشن به برخی از حامیان این گروه از جمله کشورهای غربی داده شود که فراهم آوردن تضعیف امنیت داخلی از طریق حمایت از مجاهدین می‌تواند تبعات سنگینی برای عاملان آن باشد.

سؤال این‌جاست که این مسأله تا چه اندازه مورد توجه وزارت امور خارجه یا دستگاههای مرتبط است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here