پیامهای تسلیت اعضای شورای ملی مقاومت به‌مناسبت درگذشت مجاهد کبیرمحمدعلی جابرزاده

224

پیامهای تسلیت به‌مناسبت درگذشت مجاهد کبیر محمدعلی جابرزاده

آقای مهدی سامع، سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران و مسئول کمیسیون صنایع در شورای ملی مقاومت ایران در پیام تسلیت خود نوشت:

با دریغ و تاثر بسیار امروز شنبه ۲۳بهمن ۱۳۹۵، یکی از برجسته‌ترین کادرهای جنبش انقلابی و رهایی بخش مردم ایران، مجاهد خلق محمدعلی جابرزاده انصاری، ما را ترک کرد. زنده یاد محمدعلی جابرزاده از پرسابقه‌ترین اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران بود که در سالهای آخر دهه چهل خورشیدی به مبارزه انقلابی پیوست و تا پایان عمر پربارش این راه پر از فراز و نشیب را با گامهای استوار طی کرد. او ایمان عمیقی به آزادی، برابری و عدالت داشت و در مبارزه علیه دو دیکتاتوری شاه و شیخ یکدم آرام نگرفت.محمدعلی جابرزاده یکی از افتخارات جنبش رهایی بخش مردم ایران، یکی از یاران صمیمی جنبش پیشتاز فدایی و یکی از صادق‌ترین و قاطع‌ترین مبارزان علیه استبداد مذهبی بود. از طرف خودم و رفقایم در سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، فقدان جبران‌ناپذیر مجاهد خلق محمدعلی جابرزاده انصاری را به خانواده او، به سازمان مجاهدین خلق ایران، به اعضای شورای ملی مقاومت ایران و به همه آزادیخواهان به‌ویژه به همرزم مجاهد مسعود رجوی تسلیت می‌گویم.

مهدی سامع

شنبه ۲۳بهمن ۱۳۹۵ (۱۱ فوریه ۲۰۱۷)

———————

پهلوان مسلم اسکندر فیلابی نیز در پیام تسلیت ضمن تسلیت درگذشت مجاهد کبیر محمدعلی جابرزاده به رهبری مقاومت و به اعضای شورای ملی مقاومت و اعضا و هواداران مجاهدین نوشت:

درگذشت برادر مبارز و مقاوم و جوانمرد و صدیق محمدعلی جابرزاده (برادر قاسم) را به شما تسلیت عرض می‌کنمشادروان محمدعلی جابر زاده الگوی یک انسان آزادیخواه و استقلال طلب بود که به‌عنوان مسئول کمیسیون مطالعات سیاسی شورای ملی مقاومت، نظریات روشنگرانه برای اعضای شورا ارائه می‌داد. او در چهل و هشت سال مجاهدت و همراهی با مسعود و سایر مجاهدین خلق ایران الگوی بسیار شفافی از خود مسعود بود که تواضع و فروتنی و صدق و فدای حداکثر به‌خوبی در چهره و رفتار و کردارش دیده می‌شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

مسلم اسکندر فیلابی-بهمن ۹۵٫

———————

آقای بهرام مودت و خانم فیروزه اجاق در پیام تسلیت خود نوشتند:

با اندوه و تاثر بسیار مجاهد کبیر، انسان والا و مبارز خستگی ناپذیر محمد علی جابرزاده با وداع ابدی به کهکشان ستاره افروز مقاومت پیوست و جاودانه شد. فقدان بزرگ برادر قاسم را به خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت، اعضای شورای ملی مقاومت، سازمان مجاهدین خلق ایران، همه عاشقان آزادی و رهایی ایران زمین تسلیت عرض می‌کنیم. برادر قاسم تصویر و تجسم یک مجاهد و انسان بی نظیر هست که برای آرمان های انسانی و انقلابی خود، برای برقراری عدالت اجتماعی و آزادی علیه دو رژیم شاه و شیخ بی قرار، بی وقفه و استوار به مبارزه پرداخت و نمونه بارز یک الگو برای نسل جوان هست. همرزم و برادری بود صمیمی، مهربان و صدیق که هرگز فراموشش نخواهیم کرد. یادش گرامی، نامش ماندگار و راهش پر نور.

فیروزه اجاق

بهرام مودت

———————

آقای یزدان حاج‌حمزه در پیام تسلیت خود نوشت:

«مجاهد کبیر» و همرزم شورایی ما محمدعلی جابرزاده ازمیان ما رفت. او آزاده مردی بود که در چارچوب مقاومت سازمانیافته مردم ایران علیه استبداد، مدت ۴۸ سال جانانه و بی وقفه در مقابل دو دیکتاتوری شیخ و شاه ایستادگی کرد. آری، گشایش راه پیچیده آزادی ایران، این چنین مبارزان پیشتازی را می طلبیده و می طلبد. درگذشت او را به همه همرزمانش و همه مبارزان راه آزادی ایران تسلیت می گویم. راهش پررهرو و روانش شاد باد.

——————–

آقای حمیدرضا طاهرزاده در پیام تسلیت خود به رهبری مقاومت و اعضای شورا و به مردم ایران، از جمله می نویسد: در این لحظات سنگین و اسفبار برسم برادر قاسم که اسطوره ایستادگی در مقابل سختیها بود که حتی در آخرین فراز غرورآفرین مبارزاتیش در همین ابتلای دردناک بیماری صعب و لاعلاجش و برخورد انقلابی و پرتوان او که هرگز خم بر چهره نیاورد و لبش نیز هرگز از خنده نیز بازنایستاد، بر اندوه خود فائق آمده و با آرمان والای او و روح پرفتوحش تجدید پیمان و میثاق می‌کنیم تا راهش را با همان دقت و هوشیاری که مورد نظر برادر قاسم عزیزمان بود بی باکانه و بهر قیمت پی گیریم و علیرغم هر شرایطی که باشد تا رسیدن به مقصد بزرگ آزادی مهین دربندمان در آن طی طریق کنیم. باشد تا با رزمی صد چندان، ذره ای از خلاِ جانکاه حضور آن رادمرد انقلابی بزرگ را در نبرد قهرمانانه ای که تا واپسین دم حیاتِ سرفرازانه اش بدان متعهد و وفادار بود، جبران نماییم.روانش شاد و با جاودانه فروعها محشور و در ملکوت اعلا قرین نور و رحمت پروردگار جان و خرد باد

——————-

خانم مهین مشکین‌فام در پیام تسلیت خود نوشت: خبر درگذشت مجاهد مقاوم آقای محمدعلی جابرزاده براى أعضاء وهواداران مقاومت بیسار متاثر کننده بود درگذشت این انسان مبارز آزادیخواه واسقلال طلب را به خانم مریم رجوى رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران آقاى مسعود رجوى مسئول شوراى ملى مقاومت ایران و أعضاء شورای ملى مقاومت و أعضاء وهواداران مجاهدین خلق تسلیت عرض میکنم یادش گرامى باد

——————

آقای حسین فرشید در پیام تسلیت خود نوشت: برادرمان قاسم بزرگمرد مجاهدی بود که جان و هستی و همه چیز خود را، در طبق اخلاص گذاشت و برای رسیدن مردم ایران به آزادی، به آنها تقدیم کرد…. بدون شک تاریخ ایران در آینده و در دوران پس از سرنگونی نظام جنایتکار آخوندی، از این مجاهد کبیر و بقیه خواهران و برادران مجاهدش بسیار خواهد گفت و یاد او “زمزمه نیمه شب مستان” خواهد بود…

——————

شمار دیگری از اعضاي شورای ملی مقاومت از جمله- منوچهر ارسطوپور – نصرالله اسماعيل‌زاده – حسين جهانسوز- زهره ساعتجي-حسين سعيديان- نسرين سيفي – فلور صدودي ـ حميد عظيمي -محمد ناهيد و منشور وارسته نیز طی پیامهای درگذشت مجاهد كبير محمدعلي جابرزاده را تسليت گفتند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here