سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

یاد آوری دو طرح تروریستی فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران

0 36

با هدف ضربه زدن به جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران علیه آقای مسعود رجوی در عراق و خانم مریم رجوی در فرانسه

منتخبی از نشریه ایران‌زمین شماره ۹۶ به تاریخ ۳۱اردیبهشت۱۳۷۵:

بنا به گزارش‌هایی که از سوی دبیرخانهٌ شورای ملی مقاومت ایران در پاریس و دفتر مجاهدین خلق در بغداد انتشار یافت، رژیم آخوندها دو طرح گستردهٌ تروریستی را برای حمله به محل استقرار خانم رجوی در پاریس و اقدام به ترور آقای مسعود رجوی در بغداد، طراحی کرده بود. شورای ملی مقاومت در روز ۲۴اردیبهشت۱۳۷۵ با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ارسال سلاح و مهمات با کشتی «کلاهدوز» به یکی از بندرهای بلژیک در تاریخ ۱۴مارس گذشته[۱۹۹۶]، جزئی از همین طرح تروریستی بوده است. این محموله یک خمپاره‌انداز سنگین را همراه با گلوله‌هایش، که از نوع زمانی بودند، در برمی‌گرفت. محمولهٌ مزبور، که در کانتینرهای مواد غذایی جاسازی‌شده بود، ظاهراً به مقصد مونیخ درحرکت بود. ولی با این‌که کشتی در بندر آلمانی هامبورگ نیز پهلو می‌گرفت، مجریان طرح در نظر داشتند تسلیحات فوق را در بلژیک پیاده کنند تا جابه‌جایی آن به فرانسه عملی‌تر باشد.

این محموله تحت نام شرکت صنایع غذایی جیرفت ارسال‌شده بود. رئیس این شرکت، پاسداری بنام «احمد شجاعی» است. وزارت اطلاعات برای انجام کارهای تروریستی خود از این شرکت به‌عنوان محمل استفاده می‌کند. این کشتی از نیمهٌ فوریه۱۹۹۶ آمادهٌ حرکت بود، ولی رژیم حرکت آن را تا اواخر فوریه به تعویق انداخت. سرانجام در روز ۵اسفند۷۴، شرکت مزبور محمولهٌ جدید خود یعنی همین تسلیحات را بار زد و همان روز کشتی حرکت کرد.

دو روز بعد، در روز ۲۶اردیبهشت۱۳۷۵، یک سخنگوی سازمان مجاهدین خلق ایران، در یک کنفرانس مطبوعاتی در بغداد با حضور نمایندگان خبرگزاری‌ها و شبکه‌های تلویزیونی بین‌المللی، طرح گستردهٌ رژیم برای ترور آقای مسعود رجوی را افشا کرد. خبرگزاری فرانسه در روز ۲۶اردیبهشت[همان سال]، در گزارشی از بغداد نوشت: «جنبش اصلی اپوزیسیون ایران مستقر در عراق اعلام کرد که یک توطئه علیه رهبرشان مسعود رجوی، خنثی‌شده است. آن‌ها رژیم ایران را متهم به طراحی این توطئه نمودند»

در محل کنفرانس سلاح‌ها، مهمات و تجهیزات به‌دست‌آمده از شبکه‌های تروریستی رژیم چیده شده بود و بر روی چند تابلو، طرح خودروهای انفجاری، دیاگرام‌های نشان‌دهنده سلسله‌مراتب تصمیم‌گیری عملیات تروریستی در حکومت ولایت‌فقیه ازجمله ساختار شورای عالی امنیت، وزارت اطلاعات و نیروی قدس سپاه پاسداران و نیز نمودار عملیات تروریستی رژیم در عراق و سایر کشورها دیده می‌شد.

سخنگوی مجاهدین فاش ساخت که تروریست‌های اعزامی از ایران، قصد داشتند از یک بمب بسیار قدرتمند برای سوءقصد علیه آقای رجوی استفاده کنند. سلاح ویژهٌ این طرح تروریستی که از جوخهٌ ترور به‌دست‌آمده، یک خمپاره‌انداز پرقدرت با کالیبر ۳۲۰میلی‌متر است که ۱۶۳سانتیمتر طول دارد. هر گلولهٌ این سلاح حاوی بیش از ۲۵کیلوگرم مواد پرقدرت انفجاری است که در کلاهک آن قرار دارد. وزارت اطلاعات ساخت این سلاح ویژه را به کارخانه‌های صنایع نظامی رژیم سفارش داده بود و تروریست‌ها پیش از انتقال آن از ایران به عراق، با گلولهٌ واقعی آن تمرین کرده بودند. در این سلاح، انفجار و پرتاب گلوله با استفاده از سیستم زمانی صورت می‌گیرد.

برای سهولت انتقال این سلاح از مناطق مرزی به مقصد نهایی در بغداد، آن را در سه قطعهٌ مجزا از یکدیگر ساخته بودند به‌نحوی‌که در ظاهر مشابه لوله‌های قطور آب به نظر می‌رسید. بااتصال این قطعات به یکدیگر، سلاح آمادهٌ استفاده می‌شد.

در این کنفرانس هم‌چنین اطلاعاتی درباره شبکه تروریستی رژیم آخوندی فاش شد. ازجمله گفته شد: « افراد این شبکه توسط متخصصین وزارت اطلاعات انتخاب‌شده و به مدت ۶ماه دورهٌ آموزش ویژهٌ تروریستی دیده بودند. این دوره شامل آموزش‌های امنیتی، ارتباطی، کار با سلاح، شناسایی هدف‌ها، تعقیب و مراقبت و آموزش‌های ویژهٌ انفجاری با مدارهای مختلف بوده است. محل برگزاری دوره‌های آموزشی مزبور در پادگان غیور اصلی در اهواز، مرکزی به نام نواب صفوی، در اهواز، یک مقر در نزدیک میدان بهارستان تهران و یک مرکز در قم بوده است. سرکردهٌ این شبکه هشت سال سابقهٌ فعالیت‌های تروریستی در رژیم آخوندی داشته است.

پس از طی شدن این دوره‌ها، تروریست‌ها به عراق اعزام‌شده و زیر کنترل و نظارت سفارت رژیم در بغداد طرح تروریستی رژیم را آغاز کرده‌اند. آن‌ها با دلارهای فراوانی که وزارت اطلاعات در اختیارشان گذاشته بود، امکانات بسیاری مثل چند خانه، چندین محل کار و ماشین‌های مختلف برای پیشبرد طرحشان در بغداد تهیه‌کرده بودند. «نادر یاراحمدی»، عضو رسمی وزارت اطلاعات، که زیرپوشش یک دیپلمات در سفارت رژیم در بغداد مستقر است، فرماندهی و کنترل این شبکه را به عهده داشته و خودش با عناصر شبکه قرار مستقیم حضوری اجرا می‌کرده است. وی به اعضای شبکهٌ تروریستی گفته است که اگر با تهدیدی مواجه شدند به خانهٌ خود او مراجعه کنند.

انتقال قطعات سلاح مزبور (خمپاره‌انداز ۳۲۰میلی‌متری) که هرکدام بسیار سنگین است، با وانت‌بارهای مخصوص حمل سبزیجات صورت گرفته و از مرز عبور داده‌شده است. سپس این قطعات توسط سفارت رژیم به بغداد حمل شده و به مزدوران تحویل داده‌شده است»

گزارشگر رویتر به نقل از سخنگوی مجاهدین در این کنفرانس در گزارش خود نوشته است که مأموران رژیم ایران در عراق برای انجام این عملیات خانه‌ای را در فاصلهٌ چندصدمتری ستاد مرکزی مجاهدین در بغداد در اختیار گرفته بودند تا نقشهٌ خود را ازآنجا عملی کنند.

تروریست‌های اعزامی درحالی‌که در آستانهٌ اجرای طرح ترور بودند، توسط مقام‌های مسئول عراقی دستگیر شدند و توطئه آنان خنثی گردید. یکی از تروریست‌ها نیز در جریان آماده‌سازی این عملیات کشته شد.

تروریست‌ها قصد داشتند بلافاصله پس از پرتاب بمب موردنظر، یک خودرو بمب‌گذاری‌شده را نیز به هنگام تجمع مجاهدین در محل استقرارشان، با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور، منفجر کنند این خودرو با استفاده از خرج‌های استاندارد جهت‌دار بمب‌گذاری‌شده بود و می‌توانست از فاصله دور موج انفجاری خود را به سمت هدف هدایت نماید.

در این کنفرانس مطبوعاتی هم‌چنین اعلام شد که شبکهٌ دیگری از تروریست‌های رژیم قصد داشتند با استفاده از یک دستگاه وانت‌بار، که پشت آن سکوی پرتاب موشک‌های ۱۰۷میلی‌متری نصب‌شده بود، ساختمان دفتر مجاهدین در بغداد را هدف قرار دهند. تروریست‌ها پیش از دستگیری درصدد بودند تا این خودرو را در نزدیکی ساختمان پارک کنند و با استفاده از مدارهای زمان‌بندی‌شده، موشک‌ها را به سمت ساختمان شلیک نمایند. این شبکه نیز تحت فرماندهی و کنترل «دیپلمات» های سفارت رژیم در بغداد قرار داشت.

در این کنفرانس چارت سازماندهی عملیات تروریستی رژیم به خبرنگاران نشان داده شد و خاطرنشان گردید که «دیپلمات تروریست‌های رژیم همه‌جا تحت نظارت وزارت اطلاعات طرح‌های تروریستی را دنبال می‌کنند. شورای عالی امنیت با در نظر گرفتن نظرات رؤسای سه قوه و وزرای خارجه، کشور و اطلاعات تصمیم‌گیری می‌کند و نظارت و کنترل بر تمام طرح‌های تروریستی را به عهده دارد. هم‌چنین آخوند فلاحیان، وزیر اطلاعات، با یک سازماندهی بسیار گسترده شامل ۱۰ معاونت و ادارات تابعه و به کار گرفتن تمام سفارتخانه‌ها و امکانات خارجی رژیم، طرح‌های تروریستی را دنبال می‌کند»

آقای حسن نظام‌الملکی در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: توطئه‌های فوق، که خنثی‌شده‌اند، سی و نهمین و چهلمین عملیات تروریستی دیکتاتوری آخوندی علیه مجاهدین در خاک عراق از ابتدای سال۱۹۹۳ می‌باشند.

یادآوری می‌شود که در ژانویهٌ گذشته [دی‌ماه ۱۳۷۴]، کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت با صدور بیانیه‌ای در پاریس، اعلام کرد که بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از درون رژیم آخوندی، شورای عالی امنیت ملی رژیم به ریاست رفسنجانی یک طرح به‌کلی سری وزارت اطلاعات را برای «ضربه به رأس» مقاومت ایران در عراق و فرانسه به تصویب رسانده و امکانات وسیعی را برای اجرای این طرح در اختیار آخوند فلاحیان، وزیر اطلاعات، قرار داده است.

بخش‌هایی ازکتاب«تروریسم جانمایه رژیم ایران»

تشریح یکی از جنایات تروریستی فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران، علیه مقاومت عادلانه و جایگزین سیاسی رژیم:

شورای عالی امنیت رژیم در اوایل تیر۱۳۷۴، با حضور اعضای ثابت و با شرکت «سعید امامی» و «احمد وحیدی» (فرمانده وقت نیروی قدس) تشکیل جلسه داد. در این جلسه مطرح شد که هرچند ما تاکنون توانسته‌ایم ضربات زیادی به مجاهدین در خارج از کشور بزنیم، اما در زدن «ضربه به رأس» ناموفق بوده‌ایم. نه در پاریس و نه در بغداد و نه در قرارگاه‌های مختلف مجاهدین نتوانسته‌ایم ضربهٌ کیفی به بالای دستگاه آن‌ها بزنیم.

وزارت اطلاعات طی گزارشی مقر خانم رجوی در اورسوراوآز را یک «دژ تسخیرناپذیر» توصیف کرد که در مدت ۱٫۵سال اقامت مریم رجوی نتوانسته‌اند هیچ شکافی برای نفوذ به آن پیدا کنند و امکان استفاده از عوامل نفوذی نیز ندارند. امکان استفاده از ماشین انفجاری شبیه به آنچه در بیروت به کاربردند، نیز به دلیل موانع فیزیکی و هشیاری نگهبانان اقامتگاه مؤثر نخواهد بود.

در این جلسه پیشنهاد ساخت و به‌کارگیری سلاحی شد که هم بتواند از فاصلهٌ دور به مقر موردنظر شلیک کند، هم این‌که قدرت تخریب آن زیاد باشد و هم این‌که ابعاد آن طوری باشد که در شهر قابل‌حمل و نقل و استفاده باشد. طرح ساخت چنین سلاحی از مدتی قبل در دستور کار قرارگرفته بود.

توپ غول‌پیکر ۳۲۰میلی‌متری بنام موشک تاشو

وزارت اطلاعات در سال۷۳، ساخت یک سلاح منحنی زن که بتواند بافاصله از هدف و با استفاده از زیرساخت ثابت یا متحرک شلیک کند و گلولهٌ آن در بالای هدف باقدرت تخریبی بالا منفجر شود را به «گروه جنگ‌افزار حدید» در صنایع دفاع که سلاح‌های ویژهٌ تروریستی رژیم توسط آن ساخته می‌شود، داد. این موشک که رژیم به آن موشک تاشو ۳۲۰میلی‌متری می‌گوید توسط مزدوری بنام «افراشته» و زیر نظر «سرتیپ نجار» مدیر گروه جنگ‌افزار حدید طراحی شد. طراحی آن ۴ماه به طول انجامید و ۲۰فروند آن در طول یک سال ساخته و در پاییز سال۷۴ به وزارت اطلاعات تحویل داده شد.

به‌کارگیری توپ ۳۲۰میلی‌متری در بغداد

هم‌زمان با ساخت این سلاح، وزارت اطلاعات از طریق ایادی‌اش در بغداد اقدام به تهیهٌ خانه‌ای برای استقرار آن کرد. به همین منظور وزارت اطلاعات در مرداد۷۴ مزدوری بنام «حمید خنجر ساعدی» را بانام مستعار «حمید خلاف» که به مدت ۸سال با وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران همکاری داشت، برای تهیهٌ خانه مناسب در اطراف دفتر مرکزی مجاهدین در بغداد به عراق اعزام کرد. در بدو ورود به عراق وی برادرش «حسن» و پسرعمویش «رضا» را نیز به استخدام شبکهٌ وزارت اطلاعات درآورد و به کمک آن‌ها دو مغازهٌ فتوکپی و خیاطی در اطراف دفتر مرکزی مجاهدین در میدان اندلس تهیه کرد. وی خانه‌ای به مبلغ ۱۴میلیون دینار در همین محل خریداری کرد.

«حمید خلاف» متعاقباً برای ارائهٌ گزارش از پیشرفت کار و یادگیری به‌کارگیری توپ ۳۲۰میلی‌متری به تهران احضار شد.

در شورای عالی امنیت طرح وزارت اطلاعات برای استفاده از توپ ۳۲۰میلی‌متری علیه دفتر مرکزی مجاهدین در بغداد تصویب شد. ارزیابی وزارت اطلاعات این بود که در ماه مبارک رمضان (بهمن سال۷۴) محتمل است که رهبر مقاومت جلساتی با مجاهدین در این دفتر داشته باشد و از همین رو خود را برای عملیات در این ماه آماده می‌کرد.

انتقال سلاح به بغداد

طبق طرح وزارت اطلاعات، قطعات مختلف این توپ با وانت‌بارهای مخصوص حمل سبزیجات از طریق هورالهویزه در استان میسان عراق از مرز عبور داده شد. این قطعات در خانه‌ای که در آندلس بغداد خریداری‌شده بود، در داخل کانال کولر جاسازی شد. برای دقت شلیک تروریست‌ها، سکوی پرتاب ثابت در خانه ساختند تا سلاح مزبور را روی آن سوار کنند. در آخرین مرحله نیز قرار بود که گلوله‌های این موشک به بغداد منتقل شود.

فرماندهی عملیات

فرماندهی این عملیات را «سعید امامی» در تهران به عهده داشت. کارهای تدارکاتی و حل‌وفصل مسائل اجرایی به‌عهدهٌ سه مزدور وزارت اطلاعات به نام‌های «مهدوی»، «ربانی» و «احمدی» بود. در عراق دبیر دوم سفارت رژیم بنام «نادر یاراحمدی» مسئولیت هدایت شبکهٌ تروریستی در بغداد و هماهنگی با «سعید امامی» در تهران و حل‌وفصل مسائل مزدوران در عراق را به عهده داشت. مزدوران استخدامی وزارت اطلاعات به نام‌های «کاظم جابر نجفی» بانام مستعار «ابو تیسر» و «هدا کربلایی» و «مهاجر» مسائل پشتیبانی این طرح را در بغداد تحت مسئولیت «نادر یاراحمدی» دنبال می‌کردند.

طرح‌های مکمل

تروریست‌ها قصد داشتند بلافاصله پس از شلیک توپ موردنظر، یک خودرو بمب‌گذاری‌شده را نیز به هنگام تجمع مجاهدین، با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور، منفجر کنند. این خودرو با استفاده از خرج‌های استاندارد جهت‌دار بمب‌گذاری‌شده بود و می‌توانست از فاصلهٌ دور موج انفجاری خود را به سمت هدف هدایت نماید. ماشین انفجاری موردنظر یک خودرو برازیلی سفید متعلق به مزدور وزارت اطلاعات در بغداد بنام «رضا امیری» بود که در این شبکهٌ ترور فعالیت داشت.

تروریست‌های رژیم قصد داشتند همزمان با استفاده از یک دستگاه وانت‌بار نیز که پشت آن سکوی پرتاب موشک‌های ۱۰۷میلی‌متری نصب‌شده بود، ساختمان دفتر مجاهدین در بغداد را هدف قرار دهند و درصدد بودند تا این خودرو را در نزدیکی ساختمان پارک کرده و با استفاده از مدارهای زمان‌بندی‌شده، موشک‌ها را به سمت ساختمان شلیک نمایند.این شبکه نیز تحت فرماندهی و کنترل «دیپلمات» های سفارت رژیم در بغداد قرار داشت.

شبکهٌ عملیات تروریستی موشک ۳۲۰میلی‌متری

«حمید خلاف» همراه برادرش «حسن» و پسرعمویش «رضا»، مسئول تأمین امکانات این عملیات تروریستی بودند. تیم عملیات از ۵تروریست تشکیل‌شده بود که انتقال و نصب سلاح در محل و اجرای عملیات را به عهده داشتند.

اعضای تیم ترور مستقیماً توسط فرماندهی عملیات در تهران توجیه شدند. مسیر تردد مزدوران به ایران از هورهای جنوب عراق بود و در بغداد «نادر یاراحمدی» عملیات را زیر نظر داشت. «نادر یاراحمدی» شخصاً برای شناسایی به منطقهٌ آندلس بغداد و مغازهٌ فتوکپی که «حمید خلاف» تهیه‌کرده بود، تردد داشت.

آموزش مزدوران

مزدوران این شبکهٌ تروریستی در «پادگان علی‌آباد قم» آموزش دیدند. «پادگان علی‌آباد قم» وابسته به تیپ ۲۳نوهد ارتش است که وزارت اطلاعات در قسمت انتهایی آن منطقه‌ای را با خاک‌ریز و سیم‌خاردار برای آموزش تروریست‌ها اختصاص داده است. مزدوران علاوه بر آموزش کار با توپ‌های ۳۲۰میلی‌متری، دوره‌هایی نیز دربارهٌ شیوهٌ برقراری ارتباط در عراق، اجرای قرار خیابانی، استفاده از تاکسی، آموزش سلاح‌های مختلف و آموزش خاص انفجاری، گذراندند.

لو رفتن شبکه و دستگیر شدن مزدوران

در ۱۶بهمن سال۷۴ شبکهٌ مزدوران درحالی‌که در جریان آماده‌سازی‌های نهایی بودند، لو رفت. به هنگام دستگیری مزدوران با مأموران عراق درگیر شدند.

در جریان درگیری «حسن» کشته و «حمید» دستگیر شد. سپس خودرو سفیدرنگ برزیلی هم که به‌عنوان ماشین انفجاری آماده کرده بودند کشف شد.

همهٌ آماده‌سازی‌ها انجام‌شده ولی هنوز گلولهٌ این سلاح از تهران به بغداد نرسیده بود.

مشخصات سلاح کشف‌شده

مشخصات سلاحی که در بغداد کشف شد به شرح زیر است:

۱- لولهٌ خمپاره شامل سه قطعه به‌علاوه ده‌پیچ نمره۱۲ برای اتصال قطعهٌ دوم و سوم و یک آچار آلن.

قسمت بالایی لوله به طول ۸۰/۵ سانتیمتر، – ضخامت لوله ۱۴میلی‌متر، کالیبر ۳۲۰م م، وزن ۹۸/۵کیلوگرم.

قسمت میانی به طول ۶۹/۵سانتی‌متر، – ضخامت و کالیبر مشابه بالا، وزن ۸۶کیلوگرم قسمت تحتانی طول ۱۲سانتیمتر

– ضخامت کف ۳سانتیمتر،

طول قسمت رزوه شده ۹سانتیمتر، وزن ۲۶/۵ کیلو

۲- چهار خرج استاندارد انفجاری

هدایت‌شدهٌ ۱۵پوندی

۳-پنج چاشنی الکتریکی

۴-مقداری مواد خمیری انفجاری از نوع RDX که برای تثبیت چاشنی در خرج‌های استاندارد بود

۵-سیم رابط اتصال چهار چاشنی به خرج‌های استاندارد که به یک فیوز وصل بود

علاوه بر توپ ۳۲۰میلی‌متری، سلاح‌های انفرادی نظیر مسلسل و کلت و انواع کارت‌ها و برگه‌های هویت و مقادیری اسکناس دلار، دو خودرو برازیلی و تاکسی کرونا از تروریست‌ها به دست آمد.

برای سهولت در حمل‌ونقل و ایجاد پوشش مناسب برای انتقال این سلاح به مقصد نهایی، آن را در سه قطعهٌ مجزا ساخته بودند. به‌نحوی‌که در ظاهر مشابه لوله‌های قطور آب به نظر می‌رسید.

محل تعبیهٌ این توپ در ۶۰۰متری دفتر مجاهدین در بغداد بود.

ارسال توپ ۳۲۰میلی‌متری به مقصد پاریس

شورای عالی امنیت رژیم در جلسهٌ ۶آبان۱۳۷۴ به ریاست «رفسنجانی» با اعضای اصلی به‌علاوهٌ «سعید امامی» و «احمد وحیدی» تشکیل شد، «سعید امامی» در این جلسه گزارشی از اتمام ساخت ۲۰فروند موشک تاشو و خصوصیات آن داد. طرح کلی «ضربه به رأس» که در تیرماه۷۴ تصویب‌شده بود، دوباره مورد بازبینی قرار گرفت و به‌رغم این‌که برای اعضای شورای امنیت مشخص بود که استفاده از چنین سلاحی در اروپا چه پیامدهای ناگواری دارد، به خاطر ناتوانی وزارت اطلاعات از اقدام مؤثر دیگر، تصویب کرد که از موشک تاشو هم در بغداد و هم پاریس استفاده شود.

ارسال توپ ۳۲۰میلی‌متری به بندر آنتورپ بلژیک

در روز ۲۳اسفند۷۴ مأموران گمرک بندر «آنتورپ» بلژیک به کانتینرهای «کشتی کلاهدوز» که مستقیماً از بندرعباس آمده بود، مشکوک شدند. این کشتی فقط یکی از کانتینرهای خود را در بندر آنتورپ در سکوی۳۶۹ پیاده کرد. در این کانتینر که ظاهراً از ترشی، زیتون و چیزهای دیگر پرشده بود، یک قبضه توپ ۳۲۰م.م. همراه با گلوله جاسازی‌شده بود.

مأموران ۳جعبهٌ چوبی کشف کردند که پشت جعبه‌هایی بود که به‌ظاهر جعبهٌ حمل‌ونقل سیرترشی و خیار شور بودند.

در جعبهٌ شمارهٌ۱ بعد از کنار زدن وسایل بسته‌بندی، یک لولهٌ آهنی پیدا شد که در آن به‌جز ابزارهای مختلف، مواد منفجره هم وجود داشت. در جعبهٌ شماره۲ نیز بعد از کنار زدن وسایل بسته‌بندی‌شده، یک لولهٌ آهنی دیگر یافتند.

این درحالی‌که بود که در بارنامه قیدشده بود:

شمارهٌ کانتینر: CU288626

بار: ۱۲۲۵کارتن سیرترشی و خیار شور

صادرکننده: جمهوری اسلامی ایران – کشتیرانی

بندر صادره: بندرعباس خلیج‌فارس »

بندر مقصد: آنتورپ (Antwerpen)

گیرنده: مغازهٌ پارسا -مونیخ – آلمان

کشتی: کلاهدوز

موضع‌گیری سفیر رژیم در بن

روزنامهٌ فرانکفورت آلگمانیه در ۴اردیبهشت۷۵ گزارشی در مورد این سلاح داد و نوشت: «در روز ۱۴مارس حین بازرسی کشتی ایرانی «ایران – کلاهدوز» سلاحی با ۲۵۰کیلوگرم مواد منفجره با شتاب بالا و مکانیسم چاشنی تأخیری که در سه‌جعبه به آدرس یک ایرانی ساکن مونیخ بارگیری شده بود، کشف گردید. در تحقیقات پلیس مشخص شد که از آدرس «مجیدمجیدزاده» گیرندهٌ محموله به‌عنوان رد گم کردن استفاده‌شده است…» «حسین موسویان» سفیر رژیم در آلمان در پاسخ به مقالهٌ روزنامه، نامه‌ای برای فرانکفورتر آلگماینه فرستاد که در آن آمده است:‌ «گفته‌شده که در بندر آنتورپ یک سلاح پیداشده است… آن‌طور که ادعا گردیده سلاح کشف‌شده خیلی سنگین نبوده. … مقامات آلمانی بایستی پیشنهاد ما را در مورد روشن شدن این موضوع بپذیرند … سازمان امنیت این کشورها می‌خواهند هم‌آوا با سازمان مجاهدین روابط آلمان و ایران را در همهٌ زمینه‌ها مخدوش کنند و حالا با ردوبدل کردن اطلاعات برای نیل به این مقصود تلاش می‌کنند…»

جزئیات ارسال محموله

فرستندهٌ محموله شرکت صنایع غذایی جیرفت از شرکت‌های پوششی وزارت اطلاعات به ریاست پاسدار «حاج احمد شجاعی» بود

محموله در دو نوبت به کشتی کلاهدوز تحویل داده شد. نوبت اول در تاریخ ۱۴بهمن۷۴ و محمولهٌ دوم (که شامل سلاح بود) در ۴اسفند۷۴ در بندرعباس تحویل «حسین دانشمند»، نمایندهٌ شرکت حمل واردات شد. «حسین دانشمند» این دو محموله را در یک کانتینر روز ۵اسفند۷۴ تحویل کشتی کلاهدوز داد و همان روز کشتی به سمت هامبورگ حرکت کرد.

محموله شامل ۷۲۵کارتن خیار شور و ۵۰۰ کارتن سیرترشی بود. اولین محموله به شمارهٌ سند گمرکی ۶۰۴۱۹۵ در تاریخ ۵دی۷۴ بنام بازرگانی «محمد خرسندی» به آدرس، کرمان – خیابان سرباز – مقابل خیابان آبشار ثبت‌شده و محمولهٌ دوم به‌شمارهٌ سند گمرکی۶۰۴۴۱۰ در تاریخ ۱۴بهمن۷۴ بنام شرکت ریسندگی سعید، واقع در جادهٌ قم – دلیجان ثبت‌شده بود. کارهای گمرکی محموله توسط «بازرگانی صادق» به‌شمارهٌ۳۰۵۲۲۴ انجام پذیرفته و بار بنام «شرکت پارسا لادن» در مونیخ به شماره تلفن ۰۸۹۵۹۳۵۳۶ ارسال‌شده است.

بازرگانی «محمد خرسندی» و «ریسندگی سعید» که بار بنام آن‌ها ثبت‌شده از این محموله هیچ اطلاعی نداشتند و ظاهراً وزارت اطلاعات از نام آن‌ها استفاده کرده بود.

یک مأمور وزارت اطلاعات بنام «ابراهیمی» قرار بود که بار را از بندرآنتورپ بلژیک تحویل بگیرد و با کامیون به فرانسه ببرد، بعد از این‌که بار در بندر توقیف شد، ابراهیمی متواری شد.

رئیس شرکت صنایع غذایی جیرفت پاسدار «حاج‌احمد شجاعی» که از کادرهای سپاه پاسداران می‌باشد، به‌اتفاق «اویسی» و «کریمی» که آن‌ها نیز از عناصر سپاه بودند، مسئولیت رساندن سلاح و تجهیزات را از ایران به هامبورگ بر عهده داشتند.

قطعات کشف‌شدهٌ سلاح

مجموعاً سلاح‌ها و تجهیزات در سه جعبه قرار داشت. جعبهٌ شمارهٌ۱ شامل یک لولهٌ آهنی که در آن قطعات انفجاری و غیر انفجاری را قرار داده بودند. در جعبهٌ دیگر قطعات انفجاری، شامل ۲عدد چاشنی غیر الکتریکی که هر دو با یک لولهٌ مسی کوچک به‌طور غیراستاندارد چسبانده شده بودند و پر از مواد منفجرهٌ نرم سفیدرنگ بود. هم‌چنین یک بسته شبیه به سوسیس که دور آن با چسب کرم‌رنگ پیچیده شده بود و دو سیم برق سفیدرنگ از داخل آن بیرون آمده بود و ته آن‌ها نیز با چسب سبز ایزوله شده بود. طول این بسته حدود ۲۳۰میلی‌متر، عرض ۷۰میلی‌متر و طول سیم‌های سفید آن حدود ۱۲۶۰میلی‌متر بود.

جعبهٌ شماره۲ شامل قطعاتی از گلوله بود که در یک لایهٌ غلیظ گریس و در یک پلاستیک پوشیده شده بود.

جعبهٌ شماره۳ نیز شامل یکی از قطعات بدنهٌ موشک و لوازم و بستهای موردنیاز برای نصب آن بود.

ارزیابی متخصصین اروپایی

سخنگوی دادستانی بلژیک گفته بود: سلاح خمپاره‌ای است با برد ۷۰۰متر که گلوله‌های آن حاوی مواد انفجاری معادل ۱۲۵کیلو تی. ان.تی است و شعاع ترکش و امواج آن ۶۵۰متر می‌باشد. گلوله‌های خمپارهٌ کشف‌شده از نوع زمانی است که بالای هدف منفجر می‌شود.

در نتیجهٌ انفجار، بدنهٌ موشک به ترکش‌های زیادی تقسیم می‌شود. این ترکش‌ها با سرعت خیلی بالا از نقطهٌ انفجار پرتاب‌شده و دامنهٌ ترکش آن ۶۵۰متر است و افرادی که در مسیر این ترکش‌ها قرار داشته باشند، کشته و یا شدیداً زخمی می‌شوند. اگر موشک در محیط شهری منفجر شود صدمات زیادی به ساختمان‌های اطراف وارد می‌کند و می‌تواند با خراب کردن خانه‌ها، اتصالات برقی، نشت لولهٌ گاز و… آتش‌سوزی و خطرات جدی به وجود بیاورد.

جدول مشخصات سلاح کشف‌شده در بلژیک

کالیبر گلوله: حدود ۳۱۸میلی‌متر

طول (با کلاهک و سرپوش): حدود ۱۴۴۰میلی‌متر

طول قسمت گرد: حدود ۱۰۰۰میلی‌متر

بلندی مخروط (با شیارهای پیچ): حدود ۴۰۴میلی‌متر

وزن گلوله با پوستهٌ چدنی آن: حدود ۱۹۰کیلوگرم

میزان مواد منفجره: حدود ۱۱٫۴۵ کیلوگرم

مواد منفجرهٌ نرم سفیدرنگ

TNT: حدود ۱۱۰کیلوگرم

سیستم آتش: ۲عدد چاشنی غیر الکتریکی دستکاری‌شده

اقرار رژیم

در جریان قتل‌های زنجیره‌ای و بالا گرفتن مخاصمات درونی رژیم، بسیاری از جنایات و ترورهای رژیم ازجمله ارسال این موشک‌ها به آلمان و بلژیک به زبان خودشان افشا شد.

روزنامهٌ خرداد در تاریخ ۲۲شهریور۷۸ در مقاله‌ای تحت عنوان «تفضلی، زندگی پربرکت، قتل مشکوک» با اشاره به موشک‌هایی که از طریق آلمان – بلژیک به اروپا وارد کردند می‌نویسد: «البته آلمان در بدو ورود کشتی حامل این موشک‌ها در بندر هامبورگ، آن را توقیف کرد و با خویشتن‌داری قضیه را مخفی نگاهداشت و تنها دولت بن با اعزام نماینده‌ای عالی‌رتبه به ایران نزد رئیس‌جمهور وقت، خواستار توضیح تهران شده بود».

علی ربیعی دبیر اجرایی شورای عالی امنیت و مشاور امنیتی خاتمی و از معاونان سابق وزارت اطلاعات و عضو کمیتهٌ ۳نفرهٌ بررسی قتل‌های زنجیره‌ای در مصاحبه با روزنامهٌ انتخاب در بارهٌ موشک کلاهدوز و انتقال آن به آلمان و بلژیک نوشت: «موشکی که قرار بود به آلمان فرستاده شود و از مقر ناتو در بلژیک به دست آمد،‌ توسط همین باند سعید امامی فرستاده‌شده بود».

روزنامهٌ همشهری در تاریخ ۲۰دی۷۸ می‌نویسد:«… دربارهٌ باند سعید اسلامی، در دوران من (رفسنجانی) برای ما مشخص شد که باسیاست‌های جاری کشور ازجمله تشنج‌زدایی مخالف هستند. این‌ها موشک بردند به یک کشور خارجی و آن‌ها پیدا کردند. از داخل وزارت اطلاعات قضیه را پیگیری کردیم ثابت شد…»

اکبر گنجی در روزنامهٌ عصر آزادگان ۲۶بهمن۷۸ در پاسخ به فلاحیان می‌نویسد:‌«…آقای فلاحیان حتماً سخن دوست هم‌فکر و هم‌مدرسه‌ای خود، روح‌الله حسینیان را دروغ و داستان نمی‌داند که گفته است سعید امامی صدها عملیات موفق در خارج از کشور داشته است و معتقد بود که مخالفان را باید از دم تیغ گذارند. از طرف دیگر آقای فلاحیان این سخن آقای هاشمی رفسنجانی که سعید امامی موشک به بلژیک برد تا روابط ایران و اروپا را تخریب کند را نیز دروغ نمی‌دانند. آقای هاشمی رفسنجانی آن دوران را تمیزترین دوران وزارت اطلاعات خوانده‌اند و آقای فلاحیان می‌گویند:زمانی که من رأس کار بودم امامی آدم بدی نبود».

هفته‌نامهٌ مبین در تاریخ ۱۱دی۷۹، علت تغییر مسئولیت سعید امامی در سال۷۵ را ناشی از لو رفتن موشک‌های ارسالی به بلژیک می‌داند و می‌نویسد «سعید امامی در سال۶۸ مقارن با آغاز وزارت علی فلاحیان در سن۲۹ یا ۳۰سالگی! به معاونت امنیتی منصوب می‌شود و تا سال۷۵ که به علت آشکار شدن نقش وی در قاچاق موشک و ظاهراً توپ ۱۰۶میلی‌متری به کشور بلژیک، از طریق جاسازی در کانتینرهای حاوی خیار شور که باعث تیره شدن روابط ایران و بلژیک گردید از سمت خود معزول می‌گردد».

تهاجم با توپ‌های ۳۲۰میلی‌متری غول‌پیکر به دفتر مجاهدین در بغداد

به دنبال شکست دو طرح بزرگ تروریستی رژیم بعد از بازگشت رئیس‌جمهور مقاومت به جوار خاک میهن، شورای عالی امنیت رژیم تصویب کرد که یک‌بار دیگر به دفتر مجاهدین با توپ‌های غول‌پیکر ۳۲۰میلی‌متری حمله شود.

وزارت اطلاعات با توجه به شکست طرح قبلی در بغداد، این بار از سکوی متحرک یعنی از «کامیون» برای شلیک استفاده کرد. این بار برخلاف تجربهٌ قبلی همهٌ آماده‌سازی‌ها در تهران انجام‌شده و کامیون توسط مزدوران به بغداد منتقل شد.

تهیهٌ کامیون

با توجه به این‌که بعد از شلیک، کامیون در محل باقی می‌ماند و از روی مشخصات آن رد رژیم مشخص می‌شد، وزارت اطلاعات کامیون موردنظر را از طریق یکی از عوامل خود بنام «حاجی محمود» از عراق خریداری کرد. این کامیون که یک دستگاه «مان» قرمزرنگ نمرهٌ عراق بود که از کردستان عراق خریداری و به ایران منتقل شد. کامیون توسط فردی بنام «علیرضا کریمی» تحویل گرفته شد و سه توپ ۳۲۰میلی‌متری روی آن سوار کردند و اطراف آن‌ها را با آجر فشاری پوشاندند تا چنین به نظر برسد که کامیون آجر حمل می‌کند. در روز ۱۷دیماه۷۵ مأموران وزارت اطلاعات کامیون را به نقطهٌ مرزی نفت‌شهر – مندلی آورده و تحویل ۴نفر از تروریست‌ها به نام‌های «فاضل»، «محمدکریم»، «حاجی جاسم» و «علی تمیمی» دادند. افراد وزارت اطلاعات که ماشین را به مرز آورده بودند در عبور دادن ماشین از مرز، تروریست‌ها را تا رسیدن به جادهٌ مندلی همراهی کردند. برای عبور از مرز ماشین را از جادهٌ آسفالت مرزی به داخل وادی پر سنگلاخ انداخته و به سمت جادهٌ آسفالت مرزی مندلی عراق حرکت کردند. نفرات پیاده، جلو و عقب کامیون حرکت می‌کردند. در مسیر یک‌بار کامیون در شن گیرکرده بود که به‌زحمت آن را بیرون کشیده بودند. نزدیک ساعت ۵صبح ۱۸دی‌ماه کامیون به جادهٌ آسفالت مرزی مندلی رسید. ازاینجا به بعد همهٌ همراهان بازمی‌گردند و ۴تروریست کامیون را روی جادهٌ آسفالت آورده و همان روزبه بغداد رساندند. در بغداد مزدوران کامیون را در فاصلهٌ ۷۰۰متری شمال دفتر مرکزی مجاهدین واقع در تقاطع جوازات و خیابان حارث بن شیبانی پارک کردند. بعد از فعال کردن تایمر توپ‌ها، همهٌ مزدوران سوار یک کرونای سواری که از قبل آماده بود شدند و به سمت بعقوبه گریختند.

به‌این‌ترتیب ساعت۲۲ و ۲۰دقیقهٌ سه‌شنبه‌شب ۱۸دی‌ماه، رژیم پلید آخوندی، با ۳قبضه توپ غول‌پیکر ۳۲۰میلی‌متری (که یک سلاح نوظهور، با کارکرد مشابه توپ و خمپاره و دارای گلوله‌های ۲۰۰کیلویی است) به دفتر مرکزی مجاهدین دریکی از مناطق پرجمعیت بغداد تهاجم کرد.

در کف کامیون یک صفحهٌ فلزی به قطر ۴سانتی‌متر تعبیه‌شده و توپ‌ها به‌طور موازی با تیرآهن روی این صفحهٌ آهنی تثبیت‌شده بودند.

هم‌چنین برای تایمرها یک باطری ویژهٌ ساخت ایران با آرم شرکت نیرو قرار داده‌شده بود و برای این‌که توپ‌ها از بیرون دیده نشود دیواره‌های کامیون را بلند کرده بود و آجرها را نیز از داخل خاک ایران بار زده بودند.

سه موشک یکی پس از دیگری شلیک شد و صدای آن در بخش وسیعی از بغداد به‌گوش رسید.

نخستین خمپاره در فاصله ۱۶۰متری کامیون در مقابل آزمایشگاه بهداشت مرکزی در خیابان شیبانی منفجر شد و حفره‌ای به عمق ۳متر و قطر ۵متر ایجاد نمود و باعث تخریب آزمایشگاه شد.‌ خودروهای مربوط به آزمایشگاه نیز منهدم و شیشه‌ها و پنجره‌های ساختمان‌ها و منازل مسکونی اطراف درهم شکستند.

دومین و سومین انفجار، ساختمان اتحادیهٌ نویسندگان و شعرای عراق را منهدم کرد و حفرهٌ بزرگ دیگری با همان ابعاد بر جای گذاشت. به بیمارستان حیدری، که روبروی ساختمان اتحادیه قرار داشت، خسارت‌های زیادی وارد شد.

شمار زیادی از شهروندان ازجمله چند کودک مجروح شدند و دست یک شهروند عراقی و پای یک شهروند دیگر قطع شد.

به‌این‌ترتیب این بار هم تیر رژیم آخوندی به سنگ خورد و سلاح نوظهورش نتوانست هدف را مورد اصابت قرار دهد و جز شکستن چند شیشه، خسارت دیگری به مجاهدین وارد نیاورد. در این تهاجم کامیون و خمپاره‌اندازهای به‌جامانده از تروریست‌های توسط مجاهدین ضبط گردید.

تروریست‌ها نیز همگی از مرز مندلی به ایران فرار کردند.

شبکهٌ تروریستی

شماری از دست‌اندرکاران این جنایت تروریستی عبارت بودند از:

۱) سعید امامی معاون امنیت وزارت اطلاعات

۲) مصطفی کاظمی رئیس ادارهٌ کل التقاط وزارت اطلاعات

۳) علیرضا کریمی از افسران عملیات برون‌مرزی وزارت اطلاعات مستقر در ادارهٌ اطلاعات کرمانشاه و رابط وزارت اطلاعات با تروریست‌های استخدامی عراقی

۴) حاجی حامد از اطلاعات تهران

۵) ربانی از اطلاعات تهران،

۶) مؤمنی از ادارهٌ اطلاعات کرمانشاه،

۷) باقری از ادارهٌ اطلاعات ایلام

۸) نعمت کوه‌پیکر از اطلاعات گیلان غرب

۹) احمدی، از مربیان تروریست‌ها در پادگان علی‌آباد قم

۱۰) مهدوی و امیر از اطلاعات

۱۱) حسن عامری فرماندهٌ تروریست‌ها در محور غرب

۱۲) محمداحمد حسن بانام مستعار ابوذر خالصی فرماندهٌ محور موسوم به مصطفی در قصر شیرین

۱۳) انفال معاون ابوذر خالصی

توجیه تروریست‌ها

مزدوران در طبقهٌ هفتم آپارتمان شمارهٌ ۲۵۹ در ساختمان ده‌طبقه‌یی در میدان آزادی تهران توجیه شدند. دیدارهای هماهنگی با تروریست‌ها برای اجرای عملیات در ایلام در چند هتل و ازجمله هتل «کربلا» و «دالاهو» صورت گرفته بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.