سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گورزادی یک تلاش حقیرانه

0 17

تلاش خامنه‌ای برای فرار از نفرت عمومی جامعه حول جنایت ضدبشری «اعدام سی‌هزار زندانی سیاسی در سال۶۷» که آن‌را با صدور دستورالعمل «عوض کردن جای جلاد و شهید» ۶ماه پیش، بیرونی کرده بود؛ در ساخت نخستین تولید خود با عنوان به‌اصطلاح «مستند قائم ‌مقام» شکست خورد و گورزاد به‌دنیا آمد.

رسانه‌های حکومتی تا حد کشش، سعی کرده بودند با ترفندهای ژورنالیستی و تبلیغات‌ جهت‌دار برای این به‌اصطلاح تولید ارگان‌های امنیتی بیت ‌ولایت، اشتیاق اجتماعی ایجاد کرده، بازارگرمی کنند؛ استفاده‌های غلوآمیز و مکرر از کلماتی مانند نمونه‌های زیر، در فراگیرترین رسانه‌ها،‌ خود به‌خوبی گواه شک ‌وتردید عرضه‌کنندگان آن نسبت ‌به استقبال از این متاع‌ بنجل‌حقیرانه است:‌

– «روایتی بدون سانسور»، «مستندی جذاب»، «روایتی تازه»، «پاسخ‌ خوبی باشه به ‌سوالات نسل‌جوان ما»، «برای افزایش بصیرت‌سیاسی ساخت چنین مستندهایی صددرصد نیازاست»، «نقاط تاریک ذهنشون‌رو بادیدن این‌مستند روشن‌کنند» (۱)

– «روایت منصفانه»، «جامع»، «بی‌پرده»، «مستند تاریخی» (۲)

– «روایتی بدون سانسور»، «برای اولین بار»، «به طور تفصیلی» (۳)

– «مستند جذاب»، «فاخر»، «در اثر کثرت اسناد»، «نه تحلیل، بلکه بر اساس اسناد» (۴)

– «مستند تازه اکران شده قائم مقام را با دقت ببیند» (۵)

– مشتری‌های اولیه این نمایش‌حقیرانه در برابر «جنبش دادخواهی»، البته ارگان‌های سرکوبگری مثل «بسیج دانشجویی دانشگاه تهران» هستند که دست‌هایی تا مرفق آلوده در خون دارند و این خود بیانگر ماهیت جنایت‌بار محتوای این قبیل تولیدات برای قلب‌کردن حقایق است؛ اما به ‌یمن آگاهی و شناخت جامعه از‌ ترفندهای این نظام دجال،‌ هنوز نمایش به‌ اکران ‌عمومی نرسیده،‌ صدای ‌اعتراض به‌آن حتی از درون رژیم هم برخاست:

– «این فیلم بخش کوتاهی از زندگی آن مرحوم است که آن‌ هم پر است از سانسور و یک‌سونگری»! «هیچ ناگفته‌ای برای کسانی که به موضوع مرحوم آیت‌الله منتظری علاقه‌مند بوده‌اند، ندارد»! «سراپایش قضاوت دست‌اندرکاران آن و نیز کسانی است که از آنها مصاحبه شده است و در زمره مخالفان مرحوم آیت‌الله هستند»! «نابرابری استفاده از سخنان موافقان و مخالفان آیت‌الله در این فیلم کاملا محسوس است»! «سخنان موافقان … آن مرحوم … بیش از چند دقیقه نبوده است»! «قریب ‌به‌اتفاق گفتار متن این فیلم، برگرفته از کتاب خاطرات سیاسی محمدی ‌ری‌شهری است»! «برخلاف آنچه قبل از نمایش فیلم ادعا شده است، این اثر نه منصفانه است و نه بدون قضاوت»! «این فیلم دارای تحریف‌هایی است»! «[بیننده] را از شناخت درست حقایق تاریخی بازمی‌دارد»! (۶)

– «مستند قائم و مقام و نمایش خلاف واقع»! (۴)

چرا خامنه‌ای به این‌سرعت در ارائه اولین تولیدش برای جابجائی «نقش جلاد و شهید» شکست‌خورد؟ پاسخ واقعی، باز هم ازمیان رسانه‌های همین‌حکومت بیرون زده‌ است، علیرغم تلاش ‌حداکثری برای پوشاندن‌ حقیقت،‌ ناگزیر از اعتراف به‌میزان کمی از آنچه تحت‌جریان «جنبش دادخواهی خون شهیدان۶۷» در عمق‌ جامعه در حرکت است، شده‌اند. عبارات البته در گویش آخوندی پاسداری بیان شده‌است اما به‌خوبی بیانگر کینه‌ عمیق ‌اجتماعی از جنایتی است که قریب سی‌سال پیش درحق مقاومت سرفراز مردم ایران صورت‌ گرفته ‌است؛ نمایشی ‌از قضاوت‌ تاریخی یک‌خلق، سی‌سال پس‌از بی‌شکاف‌ترین و سنگین‌ترین سانسور‌ حکومتی برای به‌فراموشی‌سپردن حقیقت آنچه در «نبرد آزادی» بین «نظام‌و حشی‌ حاکم» و «جریان مظلوم و پاک‌باز مجاهدخلق» اتفاق افتاده‌است:

– «[اعدام‌های سال۶۷ از] نقاط تاریک ذهنشون [منظور جوانان است]»،‌ «ماجرای اعدام [مجاهدین] در دهه ۶۰ یکی از موضوعات چالش ‌برانگیزه»،‌ «به‌دلیل حساسیت‌های فراوان کمتر به آن پرداخت‌شده و حالا دانشجویان دغدغه‌مند!!! پرده برداشتند از آن مقاطع»،‌ «این مستند می‌تواند یک پاسخ‌خوبی [!] باشه به ‌سوالات نسل‌ جوان ما» (۱)

– ‌«تا به گفته سازندگان، گره از ‌ابهامات ‌ذهنی نسل‌جوان [!] از وقایع دهه‌های ابتدایی‌انقلاب [!] باز‌کند»،‌ «روایت ‌منصفانه جامع و بی‌پرده از مرحوم منتظری برای نسل‌ پرسشگر [!] امروز بوده» (۲)

– «به دلیل حساسیت های سیاسی فراوان [!] کمتر به آن پرداخته شده است. عوامل تولید مستند میگویند بسیاری از شخصیت های سیاسی یا درباره این مساله حاضر به گفت وگو نیستند و یا به سختی حاضر به مصاحبه می شوند»! (۳)

– «غبارزدایی [!] از تاریخ انقلاب و مظلومیت‌های … خمینی»!‌ «دغدغهٔ نسل نوپا»!‌ «تبیین و روشنگری در برابر تحریف [!‌]»، «این جهادِ کم داوطلب [است]»! (۴)

– ‌ «آدم‌هایی اول ‌انقلاب اعدام ‌شدند چون پاسدارها‌ رو تو ‌همین تهران … می‌کشتند … حالا قاتلین اینها ‌رو میگیرند اعدام میکنند؛ اون‌ها میشوند قدیس [!]… آخه بابا! خدا‌کنه گوش‌شنوا باشه [!] …» (۷)

 

(۱) تلویزیون حکومتی موسوم به شبکه خبر ۹آذر۹۶

(۲) تلویزیون حکومتی موسوم به شبکه دو ۸آذر۹۶

(۳) خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم ۳آبان۹۶

(۴) سایت امنیتی به اصطلاح انصاف نیوز ۸آذر۹۶

(۵) سایت شهدای ایران وابسته به سپاه پاسداران جهل و جنایت ۷آذر۹۶

(۶) روزنامه حکومتی شرق ۹آذر۹۶(۷) آخوند جنایتکار حسین مومنی در تلویزیون‌حکومتی شبکه سه ۹آذر۹۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.