گفتگوی وزیر امورخارجه عربستان با دبیرکل ملل متحد پیرامون دخالت‌های رژیم آخوندی در منطقه

9
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی با آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی با آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و پیرامون دخالت‌های رژیم آخوندی گفتگو کرد. 

وی درکنفرانس مطبوعاتی پس از این دیدار، گفت در مورد سوریه پیشنهادی برای اعزام نیروهای نظامی از جانب ائتلاف اسلامی برای جنگ علیه تروریسم در سوریه مطرح کردیم.

وی هم چنین گفت حمایت رژیم ایران از شبه نظامیان حوثی باعث از بین رفتن راه حل سیاسی در یمن شده است. شبه نظامیان حوثی بدلیل گستاخی و مداخلات رژیم ایران، مانع روند سیاسی می‌شوند.

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل در این کنفرانس مطبوعاتی سربازگیری از کودکان توسط شبه نظامیان حوثی را محکوم کرد و آن را نقض قانون بین المللی دانست.

سی.ان.ان. گزارش داد: «جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ و مایک پومپئو کاندیدای وزیر خارجه، در میان کسانی هستند که تلاش برای تشکیل یک ائتلاف نظامی عربی برای جایگزینی نیروهای آمریکایی در سوریه… بعد از شکست داعش را به‌پیش می‌برند».

این گزارش می‌افزاید: «به‌طور مشخص ایالات متحده در پی کمک‌هایی از سوی مصر، بحرین، اردن، کویت، عمان، قطر، عربستان و امارات متحده برای کمک به مقابله با (رژیم) ایران در سوریه با پر کردن خلاءیی است که در صورت کاهش قابل توجه (نیروهای) آمریکا… به‌وجود خواهد آمد».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here