سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گسترش قیام «نه به گرانی» در شهرهای مختلف کشور تظاهرات در کرمانشاه، قم، اهواز، اصفهان، قوچان، ساری، قائمشهر، قزوین، رشت، زاهدان و همدان

0 14

شعارهای «مرگ بر حزب‌الله» ؛ «سید علی حیا کن؛ حکومتو رها کن» ؛ «مرگ بر روحانی»

روز جمعه ۸دیماه در دومین روز قیام «نه به گرانی» تظاهرات اعتراضی بخشهای وسیعی از ایران را فراگرفت و مردم و جوانان غیور در بسیاری از شهرها از جمله کرمانشاه، قم، اهواز، اصفهان، قوچان، ساری، قائمشهر، قزوین، رشت، زاهدان، همدان دست به اعتراض زدند.

در قم جوانان دلیر شعار دادند: «مرگ بر حزب‌الله» ؛ «سید علی حیا کن؛ حکومتو رها کن» ؛ «ایرانی با غیرت، به مردمت بپیوند»، «جمهوری اسلامی نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم»، «جوان بیکار نشسته؛ آخوند پشت میزش نشسته». به‌رغم تهدیدهای سرکرده نیروی انتظامی که می‌گفت: «این تجمع غیرقانونی است. متفرق شوید وگرنه با شما به‌عنوان برهم زنندگان نظم؛ برخورد خواهد شد» مردم بی‌اعتنا به تظاهرات خود ادامه دادند.

مردم اهواز با شعارهای «سوریه را رها کن؛ فکری به‌حال ما کن» ؛ «نه غزه؛ نه لبنان؛ جانم فدای ایران»، «مرگ بر دیکتاتور» «مردم گدایی می‌کنند، دولت خدایی می‌کند» ؛ «سوریه را رها کن؛ فکری به‌حال ما کن» ؛ «نه غزه؛ نه لبنان؛ جانم فدای ایران» به قیام «نه به گرانی» پیوستند.

نیروهای سرکوبگر برای جلوگیری از گسترش تظاهرات پل اصلی اهواز را بسته‌اند و مانع پیوستن مردم از روی پل به سمت تظاهرکنندگان می‌شوند. تعدادی از مردم برای پیوستن به تظاهرات با قایق خود را به سمت دیگر پل رسانده‌اند.

در اصفهان مردم در میدانهای انقلاب و میدان موسوم به خمینی و سی و سه پل تجمع کردند در میدان انقلاب مردم شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. گارد ضدشورش با شقه کردن مردم شماری از آنها را بازداشت کرده است.

مردم محروم زاهدان هم با شعار «سوریه رو رها کن فکری به‌حال ما کن» و مردم قزوین با شعار «ایرانی باغیرت؛ حمایت؛ حمایت». تظاهرات کردند تجمع اعتراضی صدها تن از مردم ساری در مقابل استانداری برگزار شد.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به تظاهرکنندگان، گفت قیام سراسری امروز، ناقوس سرنگونی دیکتاتوری سراپا فساد آخوندی و طلوع دموکراسی، عدالت و حاکمیت مردمی را به صدا در آورده است. وی افزود: رژیم آخوندی هیچ آینده‌یی ندارد، سرمایه‌گذاری روی آن محکوم به شکست است و زمان آنست که جامعه جهانی سرنوشت خود را به این رژیم گره نزند و مقاومت مردم ایران برای سرنگونی آن به‌رسمیت بشناسند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸دی ۱۳۹۶ (۲۹دسامبر ۲۰۱۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.