گزارش وال استریت ژورنال- توطئه بمبگذاری رژیم آخوندی علیه مجاهدین در پاریس

11
کیسه های پورل و توطئه بمب گداری

«کیسه‌های پول و توطئه بمب‌گذاری»

گزارش وال استریت ژورنال

دربارة توطئه تروریستی رژیم آخوندی

علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس

۹ آبان ۱۳۹۷ (۳۱ اکتبر ۲۰۱۸)

هر چند اسدالله اسدی از عنوان

«دبیر سوم سفارت رژیم ایران در اتریش» برخوردار بود

مقام‌های فرانسوی می‌گویند اسدی برای وزارت اطلاعات این رژیم

کار می‌کرده است

اسدی حاضر بود هزاران یورو

برای اطلاعات دربارة مجاهدین بپردازد

اروپایی‌ها تلاش کردند توافق اتمی با رژیم ایران را نجات بدهند

اما طرح انجام حمله‌یی در نزدیکی پاریس و اینکه یک مأمور رژیم ایران

چنین حمله‌یی را در خاک فرانسه طراحی کرده

حمایت اروپا از این توافق را به‌خطرانداخته است

گاهی (زوج مزدور) با سفر به وین در یک قطار با اسدی دیدار می‌کردند 

سعدونی به اسدی گزارش می‌داد و فرامین جدید را دریافت

و با کیسه‌هایی از پول آنجا را ترک می‌کرد

وال استریت ژورنال روزسی و یکم اکتبر۲۰۱۸(۹ آبان۹۷) گزارش مشروحی را دربارة توطئة تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت و دستگیری دیپلمات‌تروریست رژیم در آلمان و تروریست‌های رژیم در بلژیک منتشر کرد.

ول استریت در این گزارش که تحت عنوان «کیسه‌های پول و یک توطئة بمب‌گذاری: درون یک عملیات مخفی (رژیم) ایران در اروپا» منتشر شده، می‌نویسد: «اروپایی‌ها تلاش کرده‌اند توافق اتمی (با رژیم) ایران را نجات بدهند، اما یک طرح مظنون برای انجام حمله‌یی در نزدیکی پاریس، حمایت آنها را به مخاطره می‌اندازد.

در یک روز آفتابی در اواخر ژوئن، امیر سعدونی، در تراس یک قهوه‌خانه در لوکزامبورگ با مأمور اطلاعات (رژیم) ایران که او را به‌اسم دانیل می‌شناخت ملاقات کرد. فردی که سال‌ها به او برای جاسوسی از گروهی که مخالف رژیم تهران است، پول پرداخت می‌کرد.

وال ا ستریت ژورنال به نقل از مطلعین می‌افزاید: اسدی در دیدار با سعدونی گفت که جمع‌آوری اطلاعات «برای ما کافی نیست» واو به سعدونی و همسرش بمبی برای انفجار در کنفرانس سالانه این گروه در۳۰ژوئن در پاریس داد. دراین کنفرانس قرار بود رودی جولیانی، وکیل پرزیدنت ترامپ سخنرانی کند.

مقام‌های بلژیکی سعدونی و همسرش را در (حرکت) به‌سمت کنفرانس در حومه پاریس متوقف کردند و دستگاهی را یافتند که دارای مواد منفجرة قوی بود.مقام‌ها هم چنین گفتند، پلیس آلمان مأمور اطلاعاتی را چند مایل مانده به مرز اتریش، جایی که او به‌عنوان یک دیپلمات در سفارت (رژیم) ایران ثبت شده بود و می‌توانست از مصونیت از محاکمه بهره ببرد، دستگیر کردند.

وال استریت ژورنال در ادامة گزارش خود، ضمن اشاره به خنثی شدن این توطئه تروریستی همزمان با تلاش اروپا برای نجات توافق اتمی بارژیم ایران و نزدیک شدن پنجم نوامبر که شروع سخت‌ترین تحریم‌های نفتی آمریکا علیه رژیم ایران است، اضافه می‌کند: این اتهام که یک مأمور (رژیم) ایران حمله‌یی را در خاک فرانسه طراحی کرده، حمایت اروپا را از توافق اتمی را به‌خطر می‌اندازد….

وزیر خارجة (رژیم) ایران جواد ظریف ادعا کرده است که این توطئه توسط مخالفان بین‌المللی (رژیم) ایران برای ایجاد شکاف بین (حکومت) تهران و غرب تولید شده است….اما مقام‌های فرانسوی گفتند مسئولیت (این توطئه) را متوجه یک مقام ارشد وزارت اطلاعات (رژیم) ایران به‌نام سعید هاشمی مقدم می‌دانند»

وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود درباره اقدامات دیپلمات‌تروریست رژیم اسدالله اسدی برای جاسوسی علیه مجاهدین در سال‌های قبل از توطئة تروریستی، می‌افزاید: «چند سال پیش، اسدی با اسم مستعار دانیل، به سعدونی مراجعه کرد و گفت که یک مأمور اطلاعاتی (رژیم) ایران است و به‌دنبال اطلاعات دربارة مجاهدین است.

هر چند او از عنوان… «دبیر سوم سفارت (رژیم) ایران در اتریش» برخوردار بود، مقام‌های فرانسوی می‌گویند، اسدی برای وزارت اطلاعات (رژیم) ایران کار می‌کرده یک فرد نزدیک به سعدونی گفت اسدی حاضر بود هزاران یورو برای این اطلاعات بپردازد از حدود سال ۲۰۱۴، سعدونی و نعامی به جلسات مجاهدین خلق می‌رفتند و گزارش آن‌را در شهرهایی در سراسر اروپا به اسدی می‌دادند. هر چند سعدونی رابط او باقی می‌ماند، ولی اسدی تأکید داشت که نعامی در مأموریت‌ها او را همراهی کند.گاهی( این زوج مزدور) به وین سفر می‌کردند و بعد از چند تعویض برای تضمین این‌که دنبال نمی‌شوند، با اسدی در یک قطار دیدار می‌کردند. سعدونی به اسدی گزارش می‌داد و فرامین جدید را دریافت می‌کرد و با کیسه‌هایی از پول آنجا را ترک می‌کرد.

تحت فرامین اسدی، این زوج به‌طور مستمر در گردهمایی‌های سالانه اپوزیسیون ایران در حومه پاریس شرکت می‌کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here