سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش مرکز خبررسانی آلمانی تی آنلاین، از کنفرانس مطبوعاتی برلین

0 27

در کنفرانس مطبوعاتی برلین که روز چهارشنبه با حضور شخصیت‌های سیاسی و حقوقی و پارلمانترهای آلمان، برای افشای جزئیات جدید مربوط به پرونده اسدالله اسدی دیپلمات تروریست دستگیر شده رژیم در خاک آلمان برگزار شد، مارتین پاتسلت عضو کمیسیون حقوق بشر مجلس فدرال آلمان اعلام کرد: «می‌خواهم در اینجا یک نامه جمعی را در اختیار مطبوعات بگذارم که بصورت فراحزبی تهیه شده و برای خانم صدراعظم مرکل و وزرای خارجه و دادگستری ارسال شده‌است».مارتین پاتسلت

مارتین پاتسلت افزود: «ما در این نامه که از جمله توسط وزرای پیشین فدرال و نمایندگان فعلی (مجلس) امضا شده، نسبت به تلاش‌های رژیم ایران برای ایجاد اخلال در پرونده هشدار داده و بر ضرورت حمایت از حاکمیت قانون تاکید کرده‌ایم».

پایگاه خبری تی‌آنلاین طی گزارش در این رابطه، گفت:

«این جلسه در پایان ماه ژوئن، به گفته پلیس، هدف تروریست‌ها بوده‌است. در گردهمایی بزرگ اپوزیسیون در تبعید ایران در ویلپنت پاریس، بنا به گزارش‌ها از فرانسه، آلمان و بلژیک، قرار بود یک بمب‌گذاری صورت گیرد. در میان شرکت‌کنندگان هم‌چنین نماینده مجلس از حزب دموکرات‌مسیحی مارتین پاتسلت و معاون پیشین وزیر کشور ادوارد لینتنر حضور داشتند.

کنفرانس برلین 3

گفته شده که این بمب‌گذاری خنثی‌شده توسط یک دیپلمات (رژیم) ایران هدایت شده‌است. دادستانی آلمان پیشاپیش حکم بازداشت او را صادر کرده؛ او زوجی را در بلژیک مأمور کرده که این سوءقصد را انجام بدهند. اسدالله (اسدی) تحت بازداشت است. او متهم به مأموریت جاسوسی و تلاش برای قتل شده‌است».

تی آنلاین آلمان در گزارشی که از کنفرانس مطبوعاتی در برلین منتشر کرده با یادآوری کیفرخواست دادستان فدرال آلمان علیه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست دستگیر شده رژیم در آلمان می نویسد:

اکنون موضوع این توطئه ترور به محیط سیاسی در آلمان رسیده‌است. 

اکنون چندین نفر از شخصیت‌های برجسته از حزب لیبرال و اتحادیه احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی طی نامه ای به صدراعظم آنگلا مرکل متوسل میشوند. آنها نگران این هستند که حکومت ایران تلاش میکند تا در پرونده کیفری مورد نظر اعمال نفوذ کرده و امکان خروج از کشور را برای فرد مظنون در این پرونده بدون اینکه در مقابل عدالت قرار بگیرد، فراهم کنند در زمره امضا کنندگان این نامه وزیر کشور پیشین گرهارت بآوم، وزیر دادگستری پیشین زابینه لویت هویزر اشنارن برگر و هورست تلچیک مشاور پیشین صدراعظم هلموت کهل می باشند.

نامه خطاب به صدراعظم که بتاریخ ۱۷ اوت می باشد با این جمله شروع میشود: ”ما تقاضای حمایت سیاسی از طرف شما را داریم.” و در ادامه امضاکنندگان پرونده را شرح میدهند: دیپلمات رژیم ایران در روز اول ژوئیه در یک پارکینگ در اتوبان شماره ۳ دستگیر شد. کمی بعد دادستان فدرال تقاضای حکم جلب علیه وی کرد. اسد الله اسدی باید ۵۰۰ گرم ماده انفجاری از نوع TATP همراه با یک چاشنی را به یک زوج بلژیکی تحویل داده و به آنها ماموریت داده باشد سوء قصدی را علیه گردهمایی اعضای اپوزیسیون در پاریس باجرا بگذارند

در این نامه همچنین آمده‌است: ” ما قویا فشار حکومت ایران بر روی آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را محکوم میکنیم. بواسطه این فشارها تلاش میشود تا ”دیپلمات” متهم به تروریسم… از پیگرد جزایی دربرده شود و بازگشت وی به ایران میسر شود.‌…. ما از شما می خواهیم که به این فشار سیاسی تن ندهید تا قوه سوم ( قوه قضاییه) درآلمان از عهده انجام وظیفه خود در پیگرد جزایی بربیاید.”

کنفرانس برلین 2

مرکز خبررسانی تی آنلاین می افزاید: 

نامه خطاب به صدراعظم با این جملات خاتمه می یابد: ” موضوع اینست که ما با پایداری از حاکمیت قانون دفاع کرده و پیگیرانه با ترور حکومتی مقابله کنیم. اگر عاملان ترور مطمئن شوند که بدون مجازات از صحنه جان سالم بدر میبرند، این خودش معادل دعوتنامه ای برای عملیات ترور خواهد بود.”

در زمره امضاکنندگان در کنار وزرای پیشین همچنین نماینده مجلس فدرال مارتین پاتسلت از حزب دمکرات مسیحی و معاون پیشین وزیر کشور ادوارد لینتنر از حزب سوسیال مسیحی قرار دارند. هر دو این سیاستمداران در گردهمایی در نزدیکی پاریس شرکت داشتند و اهداف محتمل سوء قصد بمبگذاری می توانستند باشند. آنها تقاضای پذیرفته شدن بعنوان شاکی خصوصی در این پرونده را میدهند.

کنفرانس مطبوعاتی در برلین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.