سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش سالانه اداره حراست از قانون اساسی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان: استمرار فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی رژیم ایران علیه اپوزیسیون، به‌ویژه مجاهدین و شورای ملی مقاومت

0 8

فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی رژیم ایران

علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات سیاسی، تجاری و علمی

مراقبت بر گروه‌های اپوزیسیون

و فعالیت‌های ضد تبلیغی را در بر می‌گیرد

به‌خصوص سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران

اهداف خاص آنها برای شناسایی و بی‌اعتبار ساختن محسوب می‌شوند

اداره حراست از قانون اساسی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان گزارش سالانه خود را که سال ۲۰۱۷ میلادی را در بر می‌گیرد منتشر کرد. بخشی از این گزارش به فعالیت‌های جاسوسی رژیم آخوندی، از جمله اقدامات آن علیه اپوزیسیون و هم‌چنین به استمرار اقدامات رژیم برای به‌دست‌آوردن تکنولوژی مربوط به تسلیحات کشتار جمعی اختصاص دارد.

این گزارش با ذکر فعالیت‌های جاسوسی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران رژیم آخوندی و نیروی تروریستی قدس، می‌نویسد: «فعالیت‌های این سرویس‌های اطلاعاتی (رژیم ایران)، علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات سیاسی، تجاری و علمی، مراقبت بر گروه‌های اپوزیسیون و فعالیت‌های ضد تبلیغی (علیه آنان) را در بر می‌گیرد. به‌خصوص سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان (اهداف) خاصی برای شناسایی و بی‌اعتبار ساختن (از سوی سرویس‌های اطلاعاتی رژیم ایران) محسوب می‌شوند.

در این راستا، فعالیت‌های (مذکور) هم از خود تهران و هم از مواضع دیپلوماتیک و کنسولی (رژیم ایران)… کنترل می‌شوند».

در ادامه گزارش سالانه اداره حراست از قانون اساسی ایالت بادن-وورتمبرگ، آمده است: «فعالیت‌های جاسوسی نیروی قدس، از اواسط سال ۲۰۱۶ برای سرویس‌های اطلاعاتی (آلمان) شناخته شده بود. یک دانشجوی پاکستانی به‌عنوان عامل نیروی قدس به ظن جاسوسی دستگیر شد. در اوایل سال ۲۰۱۷ دادگاه عالی برلین او را به‌جرم جاسوسی از یک سیاست‌مدار و یک عضو قدیمی پارلمان به ۴ سال و سه ماه زندان محکوم کرد. در ایالت بادن-وورتمبرگ نیز اقدامات ضد جاسوسی، نشان‌دهنده فعالیت‌های جاسوسی گسترده سرویس‌های اطلاعاتی (رژیم) ایران است. در دوره مورد بررسی (این گزارش)، علاوه بر حوزه مربوط به (کسب) اطلاعات (درباره) اپوزیسیون، علاقه خاصی از سوی سرویس‌های (رژیم) ایران به نهادهای علمی و نظامی مشاهده شد».

در این گزارش هم‌چنین آمده است: «(رژیم) ایران به تلاش‌های خود برای دستیابی به کالاها و علوم مورد نیاز برای توسعه تسلیحات کشتار جمعی و سیستم‌های حمل آن… ادامه داده است».

گزارش در بخشی که به موضوع تکثیر تسلیحات کشتار جمعی اختصاص دارد تأکید می‌کند که جدای از تبعیت رژیم آخوندی به مفاد برجام درباره برنامه اتمی، «روشن است که (رژیم) ایران به تعقیب جاه‌طلبی‌های برنامه موشکی و تکنولوژی حمل آن که در توافق (اتمی) گنجانده نشده‌اند، ادامه می‌دهد و اکنون سه مدل موشک با بردی برابر با ۲۰۰۰ کیلومتر در اختیار دارد. درحال حاضر، تلاش‌های (رژیم) ایران در زمینه کسب (مواد) مربوط به موضوع تکثیر، بر به‌دست‌آوردن تکنولوژی‌های خلاء و کنترل، ابزار اندازه‌گیری و دیگر تجهیزات الکترونیک متمرکز است».

در این گزارش هم‌چنین به حملات سایبری رژیم آخوندی در آلمان علیه اهدافی مثل شرکت‌های تجاری، تأسیسات حیاتی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی اشاره شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.