سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش رسانه‌های بین المللی از سمینار سراسری در ۲۰ شهر جهان، در سی‌امین سالگرد قتل عام ۳۰هزار زندانی‌سیاسی

0 32

تلویزیون الاخباریه: در سی امین سالگرد کشتار ۳۰ هزار تن از زندانیان سیاسی (در) ایران به فتوای خمینی در سال ۶۷، مقاومت ایران سمینار سراسری را به‌طور همزمان در ۲۰ شهر مختلف (جهان) برگزار کرد.

(مریم رجوی گفت): خمینی این مقاومت عادلانه و برحق را با فتوای خود به قربانگاه فرستاد. زمان آن رسیده است که شورا(ی امنیت) در مقابل این کشتار سکوت خود را بشکند؛ چرا که آخوندها هم همچنان با دست باز حقوق بشر را در ایران و خارج از آن نقض می‌کنند.

سخنرانی‌های شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی شرکت‌کننده از نقاط مختلف جهان در این سمینار حول این کشتار وحشتناک، ضرورت گنجاندن آن در ردیف جنایات دسته‌جمعی و لزوم ارجاع جنایتکاران یعنی سردمداران رژیم ایران به دادگاه‌های بین‌المللی بود.

مارگارت سیلد فیلد (گفت): یک کشتار علیه ۳۰ هزار زندانی سیاسی (صورت گرفته) که صرفاً به‌خاطر اعتقاداتشان به آزادی و حقوق مردمشان اعدام شدند؛ بنابراین بر ما واجب است که حقایق مربوط به این کشتار را به گوش جامعه جهانی برسانیم و از جامعه جهانی خواستار اقدام فوری برای محکوم‌کردن رژیم ایران و دست‌اندرکاران این کشتار بشویم».

متهمان کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ هم‌اکنون در رأس حاکمیت در ایران هستند؛ از خود خامنه‌ای گرفته تا روحانی و تعدادی از وزرای وی و نیز در سیستم قضایی و دادگاه‌های (رژیم) ایران، مجمع تشخیص مصلحت (این) رژیم و تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری (رژیم) ابراهیم رئیسی و دیگران، همه و همه در یک فهرست بلند قرار دارند که مقاومت ایران خواستار گنجاندن آنها در فهرست جنایتکاران جنگی است.

 

آسوشیتدپرس: مراسم سی‌امین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران که طبق فتوای خمینی (صورت گرفت)، برگزار شد؛ (در این کنفرانس) به عدالت برای قربانیان قتل‌عام ۱۹۸۸ فراخوان داده شد.

مریم رجوی از شورای امنیت سازمان ملل خواستار پیگرد قانونی عاملان قتل‌عام ۱۹۸۸و کسانی شد که چهار دهه است بر ایران حکومت می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.