سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش رسانه‌های انگلیسی از حساب‌سازی‌های جعلی گشتاپوی آخوندی در فیس‌بوک در دستگاه جنگ روانی‌اش

0 31

تلگراف چاپ انگلستان نیز در همان روز نوشت: فیس‌بوکس حساب‌های جعلی طرفدار کوربین و ضد برکزیت، مرتبط با ایران را می‌بندد. حساب‌های جعلی به نام «چپ انگلیس» و «اسکاتلند آزاد ۲۰۱۴» در میان فهرست ۶۵۲ صفحه، گروه و حسابی بودند که توسط (فیس‌بوک) بسته شدند؛ (این شرکت) دریافت که «کارزارهای جداگانه‌یی» از «رفتار هماهنگ‌شده غیر معتبر» وجود دارد.

سان روز نامه دیگر چاپ انگلستان روز ۳۱مرداد نوشت: یک صفحه فیس‌بوک به نام «چپ انگلیس» بعد از آشکار شدن مرتبط‌بودن آن با مطبوعات حکومتی ایران، پاک شد. پول پروپاگاندای چپ در حمایت از جرمی کوربین و استقلال اسکاتلند

در فیس‌بوک، توسط رژیم ایران پرداخت شده‌است.

روزنامه سان در ادامه گزارش خود می‌افزاید: شبکه‌یی از صفحات (در فیس بوک) که تبلیغ اهداف چپ‌گرایانه و ضد غربی داشتند، به‌طور مخفیانه به مطبوعات حکومتی ایران مرتبط بودند.

این صفحات که برخی به‌طور مشخص رأی‌دهندگان انگلیسی را هدف قرار می‌دادند، تقریباً ۱ میلیون فالوئر ناآگاه را جذب کردند.آنها حدود ۱۰ هزار پوند به فیس بوک پرداختند تا بتوانند (صفحات خود را) برای کاربرانی که در (این صفحات) نام‌نویسی نکرده بودند، تبلیغ کنند… گمان می‌رود، این شبکه مخفی که تحت عنوان «مطبوعات جبهه آزاد» شناخته می‌شد، توسط مطبوعات حکومتی کنترل می‌شده که در نهایت تحت سلطه آخوندهایی است که حکومت سرکوبگر ایران را هدایت می‌کنند.

یادآوری می‌کنیم که ناتانیل گلایشر Nathaniel Gleicher رئیس سیاست امنیت سایبری فیس‌بوک در جریان افشاگری بزرگ این شرکت درباره ۶۵۲ صفحه، گروه و حساب مرتبط با حکومت آخوندی، تاکید کرد که فیس بوک موفق به کشف رابطه این شبکه با مطبوعات حکومتی در ایران شده‌است. وی گفت: مثلا بخشی از این شبکه «Quest 4 Truth» نام دارد و مدعی است یک سازمان مطبوعاتی مستقل است؛ حال آن‌که در واقع با پرس تی.وی. یعنی شبکه انگلیسی‌زبان وابسته به رژیم ایران درارتباط است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.