گزارش خبرگزاری‌های بین المللی نسبت به اظهارات آخوند روحانی در مجلس ارتجاع: تظاهرات دیماه۹۶ ایران را به لرزه‌انداخت

5
خبرگزاری آسوشیتدپرس

آسوشیتدپرس با اشاره به اظهارات آخوند روحانی درمجلس رژیم در روز ۶شهریور نوشت: تظاهرات دیماه۹۶ ایران را به لرزه‌ انداخت.

این خبرگزاری گزارش داد:در بحبوحه مشکلات اقتصادی مداوم که بدنبال تصمیم آمریکا برای خروج از توافق اتمی تشدید شده‌اند، روحانی تظاهرات‌های سراسری دیماه در ایران را با تصمیم رئیس‌جمهور ایالات متحده برای خروج از توافق اتمی مرتبط دانست.

آسوشیتدپرس افزود: سلسله تظاهرات ماه دسامبر و ژانویه، ایران را به لرزه‌انداخت.

خبرگزاری رویتر نیز گزارش داد: روحانی که همزمان با افزایش قیمت‌ها و بیکاری، به سوالات اعضای مجلس پاسخ میداد گفت«مشکلات اقتصادی تعیین کننده هستند، ولی مهمتر از آن این است که بسیاری از مردم اعتمادشان را به آینده جمهوری اسلامی از دست داده‌اند و در مورد قدرت آن شک دارند»

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: این اولین باری بود که روحانی طی پنجسال ریاست جمهوریش توسط مجلس احضار شده بود و اعضای مجلس خواهان جواب از او در مورد بیکاری، افزایش قیمت‌ها و سقوط شدید ریال که بیش از نصف ارزش خود را از آوریل تا کنون از دست داده است، شدند.

اعضای مجلس که قبلا وزرای کار و اقتصاد وی را در این ماه مورد استیضاح قرار داده‌اند جواب‌های او را قانع کننده نیافتند.

روحانی در سخنرانیش در مجلس خط سختی را در پیش گرفت و بدون اینکه به بحران تمام عیار اعتراف کند اقدام به تائید مشکلاتی که مردم عادی ایران با آن مواجه هستند، کرد. مانند همیشه روحانی هیچ سیاست پیشنهادی مستحکمی ارائه نداد و بجای آن مکررا گفت جواب در نشان دادن اتحاد نظام به مردم است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here