گزارش تلویزیون شبکه یک افغانستان به مداخلات حکومت آخوندی در این کشور

20
گزارش تلویزیون شبکه یک افغانستان

به دنبال اعتراف پاسدار شمخانی، دبیرشورای عالی امنیت رژیم به رابطه با طالبان پس از سفرش به کابل، تلویزیون شبکه یک افغانستان درباره مداخلات حکومت آخوندی در این کشور گزارش داد: رژیم ایران به‌دنبال یک استراتژی چند جانبه است و با گسترش سرمایهگذاری‌های تجاری و اقتصادی و حمایت از طالبان، در تلاش برای ارتقای رابطه با دولت افغانستان است.

تلویزیون شبکه یک افغانستان درباره هزینه کردن اموال غارت شده مردم محروم ایران توسط رژیم ولایت فقیه برای مداخله جویی در افغانستان گفت: وزارت دفاع آمریکا در گزارش تازه‌ای در مورد افغانستان اعلام کرد رژیم ایران به مقامات افغانی برای پیشبرد منافع اش در این کشور رشوه میدهد. (وزارت دفاع آمریکا) در گزارش ۱۱۷صفحه‌یی ارسال شده به کنگره می‌گوید: گزارش می‌شود رژیم ایران به کاندیداهای سیاسی در افغانستان برای نفوذ در این کشور پول میدهد.

این تلویزیون افزود: در گزارش جدید وزارت دفاع آمریکا آمده است: نیروی قدس سپاه پاسداران رژیم ایران با ارائه سلاح، مواد منفجره، آموزش، حمایت اقتصادی و حمایت سیاسی به طالبان تلاش می‌کند تا علیه حضور نیروهای آمریکایی و ائتلاف عمل کنند تا خودش را یک میانجی در گفتگوهای صلح جا بزند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here