گزارش تلویزیون آخوندها در مورد اظهارات آقای منتظری در برابر جنایت بزرگ قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ که منجر به بحرانی عمیق در حاکمیت شد

23
قتل عام 64 -

در حالی که جنبش دادخواهی و اظهارات منتظری درباره جنایت بزرگ قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، ولایت خامنه‌ای و رأس حاکمیت را در بحران عمیقی فرو برده است، حکومت آخوندی در تلویزیون حکومتی روز ۷ فروردین ۹۷ دربارة رویارویی مجاهدین با خمینی و عزل منتظری جانشین ده ساله خمینی به‌خاطر اعتراض به قتل عام ۶۷ گفت:

«پس از پیروزی انقلاب اسلامی که [مجاهدین] وارد فاز نظامی با مردم[!؟] و نظام اسلامی شدند، ضرورت هوشیاری و مرزبندی مسئولان با [مجاهدین] بیش از گذشته احساس می‌شود

خمینی خون‌آشام: اینها می‌خواستند من رو گول بزنند من نجف بودم، اینها آمده بودن که من رو گول بزنند، بیست و چند روز آمد در یک جایی من فرصت دادم بهش حرف‌هاش رو بزنه، تمام حرف‌هاشون هم از قرآن بود و از نهج البلاغه، این آمده بود که من رو بازی بدهند من همراهی کنم باهاشون.

گزارشگر تلویزیون حکومتی: اما ساده اندیشی برخی مسئولان و پیچیدگی [مجاهدین] بتدریج این مسئولان را طعمه آنها می‌کند.

[مجاهدین] در واقع با استراتژی نفوذ بیت قائم مقام رهبری رو به رخنه‌ای برای ضربه زدن به امام و انقلاب تبدیل می‌کنند.

آیت الله منتظری بر خلاف انتظار به توصیه‌های غیر مستقیم امام توجهی ن‌می‌کند و همچنان با ساده اندیشی اجازه میدهد [مجاهدین] و لیبرال‌ها در لباس دلسوزی به رفتار و آمد در بیت ایشان ادامه دهند و با تحریکات مستقیم و غیر مستقیم او را به مقابله تدریجی با امام و انقلاب بکشانند.

امام که با اندوه و تالم مقاومت آیت الله منتظری را در مقابل مصالح انقلاب مشاهده می‌کند، تصمیمی تاریخی می‌گیرد، نامه پر نکته امام خمینی در عزل آقای منتظری سرشار از هشدار در باره خطر لیبرال‌ها و [مجاهدین] است.

قرائت بخشی از نامه خمینی دجال به آقای منتظری توسط تلویزیون حکومتی:

از انجا که ز آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از کانال آنها به [مجاهدین] می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید. شما در اکثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضعگیری‌هایتان نشان دادید که معتقدید لیبرال‌ها و [مجاهدین] باید بر کشور حکومت کنند. به قدری مطالبی که می‌گفتید دیکته شده [مجاهدین] بود که من فایده‌ای برای جواب به آنها ن‌می‌دیدم…

… با دلی شکسته و سینه‌ای گداخته از آتش بی مهری‌ها با اتکا به خداوند متعال به شما که حاصل عمر من بودیم چند نصحیت می‌کنم دیگر خود دانید، از آنجا که ساده لوح هستید و سریعا تحریک می‌شوید در هیچکار سیاسی دخالت نکنید شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد، نامه‌ها و سخنرانی‌های [مجاهدین] که بوسیله شما از رسانه‌های گروهی به مردم میرسید، ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان… و خون‌های پاک شهدای اسلام و انقلاب گردید، برای اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید شاید خدا کمک تان کند.

گزارشگر تلویزیون آخوندهای جلاد: آیت الله منتظری اما نه به سفارش‌های امام و نه به نصایح سید احمد عمل ن‌می‌کند و همچنان که امام پیش بینی می‌کرد، بهانه‌های مختلفی بدست [مجاهدین] و ضد انقلاب می‌دهد تا انقلاب رو مورد هجمه قرار دهند، تاریخ قابل تکرار است مگر انکه از عبرت‌های ان درس بگیریم.»

منتظری جانشین خمینی در سال ۶۷ خطاب به جمعی از مجریان حکم خمینی برای قتل عام زندانیان سیاسی از جمله آخوند جلاد ابراهیم رئیسی و آخوند مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری روحانی در دور اول، گفته بود:

«ده دفعه تا حالا به احمد آقا گفتم ولله من بیش از تو دلم برای امام می‌سوزه، من میخوام پنجاه سال دیگه برای آقای خمینی قضاوت نکنند، بگن آقای خمینی یک چهره خونریز، سفاک و قتالی بود، من ن‌می‌خواهم در تاریخ اینطوری باشه، چهره ولایت فقیه رو ما کریه نشان دادیم به حضرت عباس پیش مردم، در اثر این تندروی‌ها و بازداشت‌هایی که بوده، این قدر بازداشت نبوده سر اسلام، اینهمه کارها که نبوده، این یک.

دو اینگونه قتل عام بدون محاکمه آنهم نسبت به زندانی و اسیر (اسیر شماست دیگه) قطعا در دراز مدت به نفع آنهاست و دنیا ما را محکوم می‌کند و آنان را بیشتر به مبارزه مسلحانه تشویق میکند. مبارزه با فکر و ایده از طریق کشتن غلط است.

در خاتمه مجاهدین خلق اشخاص نیستند یک سنخ فکر و برداشت است. یک نحو منطق است و منطق غلط را باید با منطق صحیح جواب داد. با کشتن حل ن‌می‌شود بدتر می‌شود.

و همین تو اهواز می‌گفتن تو اهواز می‌گفت خیلی افتضاح بود این رو میدونید که اصفهان یک زن آبستن هم توش بود؟او که به من گفت در اصفهان یک زن آبستن هم اعدام شده. برای من نقل کرد گفت یه کسی برادرش زندان بود بعد آخرش مثلاٌ می‌گفتند تو… خواهرش هم متهم است. رفتار خواهرش را آوردند خودش را اعدام کردند. خواهرش… بهش گفتند… گفت دختر ۱۵ سال یا ۱۶ سالش بود. گفتن من حالا چون برادره اعدام شد این که یک دختر… این را هم اعدام کنید… بعد در آینده میگن ما دلمون نمی‌خواست ولایتو. مردم از ولایت فقیه داره چندششون میشه.ما دلمون نمی‌خواست ولایت فقیه به این جا برسه.»

در ۱۴خرداد ۹۶ خامنه‌ای بر سر گور خمینی، در اعتراف به شکست حاکمیت در قبال شعار «نه جلاد نه شیاد» گفت:

«اسلام ناب یعنی اسلامی که نه اسیر و پابند تحجر است نه اسیر و پاپند التقاط است، در دورانی که هم تحجر وجود داشت هم التقاط وجود داشت. امام اسلام ناب را مطرح کرد

دهه ۶۰ یعنی دهه اول پیروزی انقلاب و دهه حیات با برکت امام بزرگوار. برادران و خواهران عزیز دهه ۶۰ یک دهه مظلوم است. دهه تعیین کننده در سرنوشت ایران و ایرانی، دهه فوق العاده مهم و حساس و در عین حال ناشناخته و اخیرا به وسیله برخی از بلندگوها و صاحبان بلندگوها مورد تهاجم، دهه ۶۰ را مورد تهاجم قرار میدن. دهه ۶۰، دهه آزمون‌ها بزرگه و دهه پیروزی‌های بزرگ. دهه ۶۰، دهه خشن ترین تروریسم در کشور در این تروریسم، البته من عدد معین نمی کنم تا ۱۷هزار هم گفته اند

این خیلی مسئله مهمی است؛ اینجور نباشه

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here