سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش اداره حراست ضرورت اخراج جاسوسان رژیم ایران از آلمان و گذاشتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی را مضاعف می‌کند

0 22

داره فدرال حراست از قانون اساسی آلمان آخرین گزارش سال خود را منتشر ساخت. این گزارش از فعالیتهای وزارت اطلاعات ایران، نیروی قدس سپاه پاسداران و همچنین از درگیر بودن سفارت ایران در آلمان در این اقدامات پرده برداشته است. بنا‌ به این گزارش هدف اصلی سرویهای مخفی رژیم ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت است.

بنا‌ به این گزارش توافق اتمی رژیم آخوندی با غرب هیچ تغییری در رویکرد این رژیم نسبت به اپوزیسیون ایجاد نکرده است. به عکس فعالیتهای جاسوسی و اطلاعاتی رژیم آخوندی برای مقابله و سرکوب مخالفان افزایش یافته است.

در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ دادگاه شعبه برلین علیه دو جاسوس وزارت اطلاعات و نیروی قدس سپاه پاسداران احکام مجازات حبس به مدت دو سال و چهار ماه و چهار سال و سه ماه صادر کرد. جزییات عملیات جاسوسی کشف شده، ظن به تدارک برای عملیات تروریستی را تقویت می‌کردند.

مقاومت ایران خواستار اخراج جاسوسان و مزدوران وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس از آلمان است. چه آنها که در سفارت ایران مشغول به‌کار هستند و جه کسانی که در قالب انجمنها و شرکتهای پوششی فعالیت می‌کنند. دولت آلمان باید مانع از آن شود که خاک این کشور جولانگاه ماشین جاسوسی و ترور رژیم آخوندی گردد.

نامگذاری سپاه پاسداران در لیست تروریستی یک اقدام مؤثر برای مقابله با خطرات جاسوسی و تروریستی در خاک اروپا است و جا دارد آلمان به این ابتکار بپیوندد.

فقدان یک اقدام قاطع در قبال فعالیتهای سرویس مخفی ایران، نه تنها مخالفان و پناهندگان ایرانی را به خطر می‌اندازد بلکه امنیت آلمان را نیز مورد تهدید قرار می‌دهد.

نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان – برلین

۱۴تیر ۱۳۹۶- ۵ژوییه ۲۰۱۷

ضمیمه: اطلاعات پایه ای

در گزارش سال ۲۰۱۶اداره حراست از قانون اساسی که در ۴ژوئیه ۲۰۱۷منتشر شد از جمله آمده است:

«فعالیتهای شناسایی و مقابله با جنبشهای اپوزیسیون در داخل و خارج ایران، وظیفه محوری دستگاه اطلاعاتی ایران باقی مانده است… عامل اصلی فعالیتهای [اطلاعاتی] که علیه آلمان صورت می‌گیرند، کماکان وزارت اطلاعات (واجا VAJA، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، که اکثراً به‌صورت خلاصه به آن MOIS اطلاق می‌شود) می باشد. در کانون فعالیتهای این سرویس به‌طور خاص ”سازمان مجاهدین خلق ایران ” (MEK) و ”شورای ملی مقاومت ایران ” (NWRI) قرار دارند… 

وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات خود را از طریق عملیات سرویس اطلاعاتی به‌دست می‌آورد که در اساس از سوی مقر اصلی این وزارتخانه در تهران (ایران) به‌صورت مرکزی هدایت می‌شوند. برای اجرای این امر، سرویس مزبور به‌طور خاص از مسافرت افراد مورد نظر خود که بدلایل شغلی و یا خانوادگی به ایران مسافرت می‌کنند، استفاده می‌کند. افراد مورد نظر در جریان این مسافرت‌ها به‌زحمت بتوانند خود را از چنگال وزارت اطلاعات ایران مصون نگه دارند. این مسافرتها (برای وزارت اطلاعات – م) شرایط ایده آلی را برای ایجاد ارتباطات و انجام گفتگوهای اطلاعاتی فراهم می‌کنند.

در کنار آن مقر رسمی وزارت اطلاعات در سفارت ایران در برلین، عملکرد مهمی در انجام شناسایی‌های سرویس مخفی برعهده دارد. در شمار وظایف این مقر این است که علاوه بر انجام عملیات اطلاعاتی مستقل، از فعالیتهایی که توسط مقر مرکزی وزارت اطلاعات (در تهران) هدایت می‌شوند، پشتیبانی به‌عمل بیاورد… 

علاوه بر وزارت اطلاعات ایران، نیروی قدس که یک سرویس اطلاعاتی عمل کننده از سوی یگانهای ویژه سپاه پاسداران ایران می‌باشد، در آلمان فعال است. فعالیتهای شناسایی گسترده این ارگان به‌طور خاص علیه اهداف طرفدار یهودیان و یا اهداف اسراییلی می‌باشند. بنا‌ به یک متن منتشر شده روی سایت اینترنتی یک خبرگزاری وفادار به دولت (ایران)، یک افسر عالیرتبه در اکتبر ۲۰۱۶در جلسه‌یی به‌مناسبت یادبود ”شهدا ”، از دو گردان سپاه پاسداران صحبت کرد و گفت: دنیا می‌تواند مطمئن باشد که سپاه پاسداران ”بزودی در آمریکا و اروپا نیز شکل خواهند گرفت“.

در تاریخ ۱۹ژوئیه ۲۰۱۶دادگاه شعبه برلین یک تبعه ۳۲ساله ایرانی را به جرم ارتکاب به فعالیتهای سرویس مخفی به دو سال و چهار ماه مجازات حبس محکوم کرد. او برای وزارت اطلاعات ایران مقادیر متنابه و گسترده‌یی اطلاعات در مورد مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت جمع‌آوری کرده بود. در ۲۷مارس ۲۰۱۷نیز شعبه دادگاه برلین یک تبعه ۳۱ساله پاکستانی را به‌خاطر انجام فعالیت به‌عنوان مأمور سرویس اطلاعاتی ایران به ۴سال و سه ماه حبس محکوم کرد.» 

اداره فدرال حراست از قانون اساسی آلمان نتیجه‌گیری می‌کند که ”سرویسهای اطلاعاتی ایران یک ابزار محوری رهبری سیاسی برای تضمین حاکمیت‌شان هستند. بنابراین اپوزیسیون ایران کماکان در کانون توجهات وزارت اطلاعات ایران باقی خواهد ماند“.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.