سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش اختصاصی رویترز از به‌تعویق افتادن سفر دیپلمات‌ها و مقامات فرانسوی به ایران تحت حاکمیت آخوندها تا مدتی نامعلوم

1 54

رویترز: فرانسه به دیپلومات‌ها و مقامات وزارت خارجه اش گفته است

تمامی سفرهای غیر مبرم به ایران را تا مدت نامعلومی به تعویق اندازند

و در این رابطه به خنثی شدن یک توطئه بمبگذاری علیه گردهمایی اپوزیسیون ایران

و سخت تر شدن روابط رژیم تهران با فرانسه اشاره کرده است

این دستورالعمل همچنین

به مقامات سایر دوایر دولتی فرانسه 

ابلاغ شده است

آلمان یک دیپلومات ایرانی مستقر در اتریش را بازداشت کرده 

و بلژیک از آلمان خواستار استرداد این دیپلومات به بلژیک شده است

دستگیری یک دیپلمات تروریست در ا لمان

رژیم ایران گفته است هیچ ربطی به توطئه بمب گذاری

علیه گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران نداشته 

اما منابع دیپلوماتیک گفتند 

اگر شرکت رژیم ایران در این توطئه ثابت شود 

برای فرانسه مشکل خواهد بودکه قویاً واکنش نشان ندهد

رویترز، ۲۸ اوت ۲۰۱۸(۶شهریور۹۷)، گزارش اختصاصی از پاریس: 

بنا به یک یادداشت داخلی وزارت خارجه فرانسه که رویترز آن را دیده است، فرانسه به دیپلومات‌ها و مقامات وزارت خارجه اش گفته است تمامی سفرهای غیر مبرم به ایران را تا مدت نامعلومی به تعویق اندازند و در این رابطه به خنثی شدن یک توطئه بمبگذاری و سرسخت تر شدن روابط رژیم تهران نسبت به فرانسه اشاره کرده است.

(این درحالیست که ) هرگونه سخت تر شدن روابط با فرانسه ممکن است مشکلات بیشتری را برای(رژیم) ایران ایجاد کند.(چراکه) فرانسه یکی از قوی ترین حامیان برجام بوده که پرزیدنت ترامپ در ماه می آمریکا را از آن خارج کرد.

کشورهای اروپایی شامل فرانسه تعهد داده‌اند که ضربه اقتصادی ناشی از تحریم‌های آمریکا به ایران را کاهش دهند اما قادر نبوده‌اند شرکت‌های اروپایی را به ماندن در ایران متقاعد کنند.

گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس - رویتر

در یادداشت( وزارت خارجه فرانسه )آمده است توطئه بمبگذاری علیه یک گردهمایی یک گروه اپوزیسیون ایرانی در حومه پاریس که رودی جولیانی وکیل ترامپ در آن شرکت داشت، به عنوان علامتی از موضع سخت تر(رژیم) تهران نسبت به فرانسه تلقی شده است.

رویتر - گردهمایی مقاومت ایران - شرکت جولیانی و

در یادداشت مورخ ۲۰ اوت نوشته است رفتار مقامات ایران حاکیست که موضع آنها نسبت به کشور ما و برخی متحدان ما سخت تر شده است.گوردو مونتاین افزود با توجه به ریسک‌های امنیتی شناخته شده، از تمامی کارکنان وزارت خارجه فرانسه چه در مقر اصلی و چه در پست‌های خارج خواسته شده تا اطلاع ثانوی، به جز در موارد اورژانس، هرگونه برنامه سفر به ایران را به تعویق‌اندازند.

موریس گوردو مونتاین مدیرکل وزارت خارجه فرانسه

بنا به یک گزارش و یادداشت جداگانه که به رویتر نشان داده شد، این دستور العمل همچنین به مقامات ادارات دولتی فرانسه در خارج از وزارت خارجه نیز ابلاغ شده تا به کارکنانی که قصد مسافرت به ایران دارند منتقل شود.

فرانسه به جز موارد اورژانس پرواز به ایران با به تعویق انداخت

وزارت خارجه فرانسه از اظهارنظر حول این یادداشت خودداری کرد و نگفت که آیا از کارکنان سفارت خواسته شده که خانواده‌هایشان را از ایران خارج کنند یا خیر.

رویتر می‌افزاید: مقامات رژیم ایران در سفارتخانه این رژیم در پاریس به یک درخواست برای اظهار نظر در باره این موضوع، پاسخی ندادند.

آخرین توصیه مسافرتی فرانسه به شهروندانش در دهم ماه می بوده که طی ان از مسافرانی که به ایران می‌روند خواسته شده بود، در انتقال تجهیزات الکترونیک به ایران مانند پهپاد و تاکی واکی و عکس گرفتن به تعداد زیاد، احتیاط کنند. در این گزارش و یادداشت آمده است که اعتماد بین دولت تهران و پاریس فرسوده شده و روابط فیمابین کاهش یافته و روابط بین طرفین بطور فزاینده یی تیره شده است، هرچند پرزیدنت ماکرون از حفظ برجام صحبت می‌کند.

بنا به یک یاداشت جداگانه

رژیم ایران گفته است هیچ ربطی به توطئه حمله با بمب علیه گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران در ۳۰ژوئن نداشته است، اما آلمان یک دیپلومات ایرانی مستقر در اتریش را بازداشت کرده و بلژیک که توطئه در آن کشور خنثی شده، از آلمان خواستار استرداد این دیپلومات به بلژیک شده است.

مقامات فرانسه در این رابطه موضعی نگرفته‌اند اما منابع دیپلوماتیک بطور خصوصی گفته‌اند که چنانچه شرکت رژیم ایران در این توطئه ثابت شود، برای فرانسه مشکل خواهد بود که قویا واکنش نشان ندهد.

استقبال دولت امریکا از تصمیم فرانسه برای معلق کردن سفرهای دیپلماتیکش به ایران

برایان هوک هماهنگ کننده گروه اقدام ایران:

متحد بزرگ ما فرانسه، تمامی سفرهای دیپلماتیک

غیرضروری به تهران را به خاطر نقش رژیم ایران در توطئه 

علیه گردهمایی اپوزیسیون معلق کرده است

ما به فرانسه بخاطر این گام تبریک می‌گوییم

و امیدواریم اقدامات بیشتری توسط تمامی‌کشورها 

برای حفاظت از امنیت خودشان صورت گیرد

در ماه ژوئیه، یک دیپلمات ایرانی مستقر در وین بخاطر دادن مواد منفجره به تروریست‌ها که دنبال بمبگذاری در یک گردهمآیی سیاسی در پاریس بودند، دستگیر شد. در حالیکه رژیم تلاش دارد اروپا را متقاعد سازد که در توافق اتمی باقی بماند، بصورت مخفیانه طرح حملات تروریستی را در قلب اروپا می‌ریزد. ما با شنیدن اخبار امروز صبح قوت قلب گرفتیم که متحد بزرگ ما فرانسه، بصورت نامحدودی تمامی سفرهای دیپلماتیک غیرضروری به تهران را بخاطر نقش رژیم ایران در این توطئه معلق کرده است. این از آن جنس اقداماتی است که پرزیدنت ترامپ و وزیر پمپئو از آن استقبال می‌کنند. ما به فرانسه بخاطر این گام تبریک می‌گوییم و امیدواریم اقدامات بیشتری توسط تمامی‌کشورها برای حفاظت از امنیت خودشان صورت گیرد.

برایان هوک نماینده ویژه ایران در وزارتخارجه آمریکا

برایان هوک نماینده ویژه ایران در وزارتخارجه آمریکا در سخنان خود در بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها افزود:

سوء مدیریت اقتصادی رژیم، کشور را در سراشیب سقوط قرار داده است. ارزش ریال طی سال گذشته بشدت پایین آمده، یک سوم جوانان ایرانی بیکار هستند، حالا یک سوم ایرانیان در فقر زندگی می‌کنند، حقوق پرداخت نشده به اعتصابات فراوان منجر شده است، کمبود سوخت و آب فراگیر است. و بجای بکارگیری ثروت تولید شده بواسطه برجام برای بهبود وضعیت مادی مردم، رژیم این ثروت را برای خودش برداشته است. و آنها این پول را برای جیب دیکتاتورها و تروریست‌ها استفاده می‌کنند…

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران لااقل ۳۰۰ میلیون دلار دارایی دارد که از اختلاس اموال عمومی بدست آمده است. آخوندها سالیان خود را در لباس مذهب پیچیده‌اند اما مردم بی خبر را چاپیده‌اند.

خامنه ای یک صندوق سرمایه‌گذاری به ارزش ۹۵ میلیارد دلار در اختیار دارد که از آن برای سپاه پاسدارانش استفاده میکند.

برایان هوک افزود: رژیم سالانه ۷۰۰ میلیون دلار به حزب‌الله لبنان می‌دهد. حداقل ۱۶ میلیارد دلار در سوریه، عراق و یمن خرج کرده و در سال ۱۰۰ میلیون دلار به حماس و جهاد اسلامی، داده است.

رهبران این رژیم باید با تبعات دردناک خشونت‌هایشان، تصمیمات بد و فسادشان روبرو شوند.

کارزار فشار ما به افشای جریان درآمدهای کثیف رژیم، فعالیت‌های شریرانه، معاملات شیادانه و سرکوب ادامه خواهد یافت.

برایان هوک همچنین خاطرنشان کرد که هدف نهایی آمریکا رسیدن به ۱۲ خواسته اعلام شده از جانب وزیر خارجه این کشور برای تغییر رفتار رژیم است.

1 نظر
  1. shirin می گوید

    خبر خوبی است دنیا داره چشمش به جنایت های رژیم باز میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.