سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارش‌کنفرانس جوامع ایرانیان در۴۲ شهر جهان، سخنرانی پاتریک کندی

0 22

سخنرانی پاتریک کندی: شورای ملی مقاومت نیروی واقعی تغییر است و طرح ۱۰ ماده‌ای دمکراتیک ارائه شده توسط خانم مریم رجوی نقشه‌مسیر قابل اتکایی برای مردم ایران فراهم ‌می‌کند

برنامه دمکراتیک خانم مریم رجوی از حمایت ایرانیان، چه در داخل و چه در خارج برخوردار است و از جانب پارلمانترها و شخصیت‌های برجسته در اروپا و آمریکا، به‌عنوان قابل اتکاترین جایگزین برای آینده ایران، شناخته ‌می‌شود

پاتریک کندی:

بسیار متشکرم.

من ایرانی هستم.

من اشرفی هستم.

خانم رجوی، شخصیت‌های برجسته و میزبان ما، کشور آلبانی!

در رویارویی با اعتراضات فزاینده مردمی در سراسر کشور و ناتوان از خاموش کردن آنها با سرکوب وحشیانه، رژیم ملاها دست به تشدید توطئه‌های تروریستی‌اش علیه شورای ملی مقاومت ایران زده که مقامات ارشد رژیم آنرا مسئول قیام رشد یابنده می‌دانند. رژیم در تهران می‌داند که هم افزایی بین معترضان در ایران و شورای ملی مقاومت ایران موجودیت ‌آن را تهدید می‌کند.

در سال ۲۰۱۸ رژیم کارزار دروغ پردازی و تبلیغات دروغین خود را علیه مقاومت ایران شدت بخشیده است تا تصویر و سابقه شورای ملی مقاومت را تخریب کند و راه را برای توطئه‌های تروریستی بیشتر هموار نماید. کمپانی‌های اصلی شبکه‌های اجتماعی از قبیل تویتر، گوگل و فیس بوک همگی در ماه‌های اخیر صدها حساب جعلی و وبسایت‌های مرتبط با عملیات دروغپردازی رژیم ایران را تعلیق و حذف کرده‌اند.

ما با افزایش چشمگیر توطئه‌های تروریستی علیه مخالفان ایرانی و شورای ملی مقاومت در خاک اروپا در سال مواجه بوده‌ایم. سه حمله تروریستی مجزا با حمایت رژیم تهران در فرانسه، آلبانی و دانمارک با همکاری نزدیک پلیس و مقامات امنیتی و قضایی چند کشور اروپایی خنثی شد.

توطئه‌های خنثی شده یادآور کارزار آدمکشی و تروریسم رژیم علیه مخالفان ایرانی و تبعیدیان در اروپا در دهه‌های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ است. درآن زمان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن با قاطعیت پاسخ دادند و به اخراج پرسنل اطلاعاتی رژیم از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دست زدند و روابط دیپلماتیک را قطع کردند و گفتگو با ایران را متوقف کردند. ولی امروز، پاسخ بسیار بسیار ضعیف و نامتناسب با تهدید فزاینده بوده است. هدف قرار دادن جنبش مقاومت سازمان یافته نشان دهنده هراس رژیم از ائتلاف شورای ملی مقاومت ایران و عضو اصلی آن، سازمان مجاهدین خلق ایران، به عنوان آلترناتیو دمکراتیک در برابر حاکمیتش است.

این امر، نشان‌می‌دهد که شورای ملی مقاومت نیروی واقعی تغییر است و طرح ۱۰ ماده‌ای دمکراتیک ارائه شده توسط رئیس جمهور برگزیده شورای مقاومت ایران، خانم مریم رجوی، نقشه‌مسیر قابل اتکایی برای مردم ایران در مسیر ایجاد یک جمهوری عادلانه و آزاد و دمکراتیک بر مبنای جدایی دین و دولت در ایران در این مقطع حساس تاریخی فراهم می‌کند.

به همین دلیل است که برنامه دمکراتیک خانم مریم رجوی، از حمایت ایرانیان، چه در داخل و چه در خارج، برخوردار می‌شود. در و همچنین، مورد شناسایی بین المللی از جانب پارلمانترها و شخصیت‌های برجسته در اروپا و آمریکای شمالی، به‌عنوان قابل اتکاترین جایگزین برای آینده ایران، قرار می‌گیرد.

اعتراضات مردمی در داخل ایران، استمرار دارد و در سراسر کشور گسترش می‌یابد و این به رغم سرکوب وحشیانه توسط مقامات است.

امروز، اکثر مردم ایران در زیر خط فقر زندگی می‌کنند. بیکاری، تورم و فساد به صورت گسترده وجود دارند. با این وجود رژیم ایران، به هزینه کردن ثروت‌های ایران برای حمایت از تروریسم و نیروهای وابسته‌اش در خاورمیانه ادامه می‌دهد. مقامات رژیم همچنین اولویت را به تأمین مالی نیروهای سرکوبگر مانند سپاه پاسداران و بسیج در داخل کشور داده‌اند تا تضمین حفظ حکومت مذهبی در قدرت باشند. آنها این کار را به‌جای پرداختن به بحران اقتصادی در کشور انجام می‌دهند.

اقشار مختلف اجتماعی، در اعتراضات سراسری شرکت می‌کنند. زنان، معلمان، بازنشستگان و مردم عادی که پس‌اندازها ‌و حقوق بازنشستگی خود را به‌دلیل ورشکستگی ناگهانی مؤسسات مالی تحت کنترل سپاه پاسداران، از دست داده‌اند.

اعتصابات کارگران کارخانه‌های نیشکر و فولاد و تظاهرات دانشجویی در سراسر کشور، نمونه‌های اخیر نارضایتی عمومی رو به‌رشد، علیه رژیم مذهبی است.

مرگ بر دیکتاتور! دشمن ما همین‌جاست! این‌ها نمونه‌هایی از شعارهایی‌‌است که امروزه در ایران می‌شنویم. بنابراین خیزش‌های فزاینده در ایران، تنها به‌دلیل محدودیت‌های اجتماعی و اقتصاد فروپاشیده نیست. بلکه بیان روشنی از خواست عمومی برای یک تغییر دمکراتیک واقعی در آن کشور است.

ولی فقیه، مقامات رسمی رژیم از جمله فرماندهان سپاه پاسداران و حسن روحانی، در ماه‌های اخیر به‌طور علنی به نقش کلیدی شورای ملی مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق در سازماندهی این تظاهرات اذعان کرده‌اند.

از شما تشکر می‌کنم به خاطر اشاعه پیام درست درمورد آنچه که در جهان واقعی می‌گذرد و اجازه ندادن به آخوندها برای انتشار تبلیغات دروغین.

در عین حال مقامات رژیم تلاش می‌کنند که قیام را به آمریکا، اسرائیل و سعودی ربط دهند تا خواست مردمی و مشروع برای تغییر و حمایت فزاینده از شورای ملی مقاومت را به عنوان یک اقدام خارجی تصویر کنند و نه انعکاس آمال دمکراتیک مردم ایران.

این امر ثابت می‌کند که حکومت مذهبی به بن‌بست رسیده و نه می‌خواهد و نه می‌تواند به تقاضای مشروع مردم در تغییر واقعی پاسخ دهد. چرا که بقایش به ادامه سرکوب داخلی و حمایت از تروریسم گره خورده است. در نتیجه رژیم به اعدام‌های روز‌افزون و بازداشت‌های خودسرانه معترضان و سایر فعالان در ایران روی آورده ودر عین حال فعالیت‌های تروریستی و جاسوسی علیه شورای ملی مقاومت و مخالفان در خارج را تشدید کرده.

وضعیت حقوق بشر در ایران همچنان وخیم‌تر ‌می‌شود، با سرکوب وحشیانه و دستگیری‌های گسترده و اعدام توسط مقامات، در پاسخ به اعتراضات مردمی و اعتصاب‌ها در سراسر کشور است.

رژیم ایران، همچنین به مجازات‌های غیرانسانی و تحقیر‌کننده مانند اعدام در ملاء عام، شلاق زدن، قطع عضو، درآوردن چشم از حدقه و موارد بسیار بیشتر ادامه می‌دهد. واقعیت این‌است که وضعیت حقوق بشر در ایران در دوران روحانی بدتر شده، علی‌رغم ادعا‌هایی که او را نیرویی برای میانه‌روی معرفی می‌کنند. تحت ریاست روحانی، رژیم سرکوب داخلی را با توطئه‌های تروریستی علیه مخالفان در خارج تکمیل کرده‌است.

مجمع عمومی سازمان ملل و شورای حقوق بشر، بیش از ۶۰ قطعنامه صادر کرده‌اند که نمونه اخیرش در نوامبر گذشته این رژیم و نقض سیستماتیک حقوق بشر توسط آن را محکوم کرده‌است. رژیم ایران رکورددار اعدام به نسبت جمعیت است. بسیاری از این به دار کشیدن‌ها در ملاء عام صورت گرفته است.

یکی از فجیع‌ترین موارد نقض حقوق بشر که رژیم ایران مرتکب شده، قتل عام ۱۹۸۸ در ۳۰ سال پیش علیه سی‌هزار زندانی سیاسی است. این قتل عام در نتیجه فتوای ولی فقیه آن زمان خمینی به اجرا درآمد. اکثر قربانیان، اعضا و هواداران مجاهدین و شورای ملی مقاومت بودند. عفو بین الملل این قتل عام را به‌عنوان یک جنایت ادامه دار توصیف کرده‌است. در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد عفو بین‌الملل با قاطعیت می‌گوید که باید تحقیق کنیم که در سال ۱۹۸۸ چه اتفاقی افتاد و اجساد در کجا دفن شده‌اند و مسئولان آن را یکبار برای همیشه در برابر عدالت قرار دهیم.

واضح است که ما شکست این توطئه‌های تروریستی علیه گردهمایی شورای ملی مقاومت در پاریس را دیده‌ایم. بار دیگر اینجا در تیرانا شاهد بوده ایم. با این وجود، ابعاد سفارت ایران در آلبانی دو برابر شده است. دولت آلبانی، باید اقدام به اخراج تک تک دیپلمات‌های ایران در این کشور بکند، به‌خاطر آنچه که در آن دست داشتند یعنی آوردن تروریسم به این کشور.

آن‌ها تروریسم را به آلبانی آوردند و نباید اجازه ادامه این کار را در اینجا یا هر جایی در اروپا به آنها داد، وقتی در نظر داشته باشید که آنها برای بمب‌گذاری علیه مقامات منتخب از سراسر اروپا اقدام کردند، نه فقط در پاریس بلکه در سراسر اروپا چنین اتفاقاتی افتاده است. و در ایالات متحده هم اتفاق افتاده است.

به همین دلیل، می‌خواهم سخنان خانم رجوی را تکرار کنم که سپاه پاسداران باید در لیست تروریستی قرار گیرد. اجازه بدهید با این گفته صحبت را به پایان ببرم که من خیلی از شما را امروز در جایی دیدم که ساختنش طی یک سال توسط شما، شگفت انگیز است. این دیدار یک پیام بسیار امیدبخش برای من دارد. پیامش این است که اگر شما توانستید یک اشرف درکمپ لیبرتی بسازید و اگر توانستید یک اشرف، اینجا در آلبانی بسازید، پس دور نیست روزی که شما اشرف را در تهران بنا کنید.

اجازه بدهید به عنوان جمله پایانی بگویم که شما اغلب شنیده‌اید که میگویم«من ایرانی هستم». اما امروز سخنانم را با عبارت فارسی دیگری به پایان می‌برم که متناسب با دوران فعلی ما و چیزی است که مردم شما در ایران با آن مواجه هستند. «من براندازم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.