گزارشی از نمایشگاه یادبود ۳۰هزار شهید قهرمان در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، در شهرداری منطقه دو پاریس

163

پاریس – ۸شهریور ۹۶:

این‌جا شهرداری منطقه دو پاریس هست که امروز چهارشنبه شاهد برگزاری اولین روز نمایشگاه قتل‌عام ۶۷ در این‌جا هستیم. نمایشگاهی که از بیرون شهرداری تصاویر و بنرهایی به اون اختصاص داده شده تا در داخل شهرداری که از تصاویر شهدا و اسناد جنایت علیه بشریت در اون نصب شده.

نمایشگاه یادبود ۳۰هزار شهید قهرمان در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، در شهرداری منطقه دو پاریس

نمایشگاه قتل‌عام ۶۷ در شهرداری منطقه دو پاریس، در سالگرد کارزار دادخواهی برگزار شده و هم‌چنین ۲۹مین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷٫ در این نمایشگاه شاهد تصاویر و اسناد مختلفی هستیم که نصب شده، از جمله تصاویر از اسامی و مشخصات و عکسهای شماری از سی هزار شهید قهرمان و هم‌چنین تصاویر گورهای جمعی و مزارهای شهیدان در شهرهای مختلف میهنمون؛ هم‌چنین اسنادی رو می‌بینیم در اثبات این جنایت علیه بشریت، از سند فتوا و دستورات خمینی جلاد برای کشتار جمعی مجاهدین گرفته تا اعترافات سران رژیم به ارتکاب جنایت علیه بشریت تا موضع‌گیریهای بین‌المللی در حمایت از جنبش دادخواهی و فراخوانها به محاکمه عاملان جنایت علیه بشریت. هم‌چنین در این نمایشگاه شاهد تصاویر اعضای هیأت مرگ هستیم، اعضای هیأت‌های مرگ برای ارتکاب این جنایت بزرگ در شهرهای مختلف میهن.

نمایشگاه یادبود ۳۰هزار شهید قهرمان در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، در شهرداری منطقه دو پاریس

در نمایشگاه شهرداری منطقه دو پاریس، هم‌چنین شاهد تصاویر و اسناد مربوط به اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج هستیم که الآن بیش از یک ماه از اعتصاب‌غذای اونها می‌گذره و در این‌جا با اونها اعلام همبستگی می‌شه.

در نمایشگاه در شهرداری منطقه ۲ پاریس، هم‌چنین شاهد گرامیداشت یاد پنجاه و دو شهید قهرمان قتل‌عام اشرف در دهم شهریور سال ۹۲ هستیم، از فرمانده زهره تا یارانش که در برابر فاشیسم دینی حاکم بر ایران ایستادند و جان خودشون رو در این راه در دهم شهریور سال ۹۲ در اشرف فدا کردند. این شهرداری، شهرداری منطقه دو پاریس حاوی بناهای یادبود و محل‌های گرامیداشت مختلفی هست از کسانی که در برابر فاشیسم هیتلری و نازیسم هیتلری مقاومت و ایستادگی کردند در اون دوران در مقاومت مردم فرانسه. از جمله یکی از اونها کسی هست به نام ژک بیدو که ما این‌جا در کنار محل یادبودش هستیم، فردی هست که عضو مقاومت فرانسه بوده و در اون سالیان در همین محل شهرداری منطقه دو پاریس دستگیر می‌شه، به آلمان منتقل می‌شه و اونجا اون‌رو به‌قتل می‌رسونند.

روز پنجشنبه در دومین روز نمایشگاه قتل‌عام ۶۷ در شهرداری منطقه دو پاریس در همین محل شاهد برگزاری یک کنفرانس خواهیم بود، با حضور شهرداران و منتخبان فرانسوی، شخصیت‌های سیاسی فرانسوی و بین‌المللی و هم‌چنین شاهدان قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷٫

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here