گزارشهای رسانه های خبری آلمان از تظاهرات ایرانیان آزاده در هانوفر

22
از تظاهرات ایرانیان آزاده در هانوفر

روزنامه هانوفریشه آلگماینه: ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸

ایرانیان در تبعید روز جمه در مقابل پارلمان ایالتی علیه رژیم حاکم بر کشورشان تظاهرات کردند. و خواستار سرنگونی رژیم آخوندها شدند. جواد دبیران از شورای ملی مقاومت ایران گفت ”ما میخواهیم با قیام مردم ایران اعلام همبستگی بکنیم“. دبیران گفت اعتراضات در ایران و همچنین در آلمان نیز ” علامت واضحی است مبنی بر اینکه مردم آخوندها را نمی خواهند“.تظاهرکنندگان همچنین نسبت به فرار ناگهانی قاضی القضات سابق محمود شاهرودی در روز پنجشنبه بخاطر گریز از دستگیری اعتراض کردند.

از زمان افشای حضور محمود شاهرودی در هانوفر، شکایات جزایی فراوانی علیه او ثبت شده است. جواد دبیران در جریان تظاهرات اعتراضی در مقابل پارلمان ایالتی گفت: ”ما فرار شاهرودی از دست عدالت را محکوم میکنیم. این فرار اثبات کننده نقش او در جنایت علیه بشریت است.” او ابراز امیدواری کرد که دادستان فدرال به تحقیقاتش علیه شاهرودی ادامه دهد.

نویه پرسه: ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸

مخالفان حکومت ایران در مقابل مجلس ایالتی نیدرزاکسن برای تغییر رژیم در کشورشان تظاهرات کردند محمود هاشمی شاهرودی روز پنجشنبه معالجه بیماری سرطان خود را ناتمام گذاشت و از طریق فرودگاه هامبورگ همراه با شش همراه خود به ایران بازگشت. در اعتراض به فرار وی، روز جمعه یک تظاهرات در مقابل پارلمان نیدرزاکسن برگزار شد. جواد دبیران گفت ” فرار شاهرودی یک دلیل اثباتی برای آن است که شاهرودی حق داشت از مجازات بخاطر اعمالی که مرتکب شده ، واهمه داشته باشد.”

سیاستمداران نیز در این زمینه اشتراک نظر دارند. خانم سیلویا برونز نماینده مجلس ایالتی از حزب لیبرال از دولت فدرال خواست تا ”یک موضع روشن” اعلام کند. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here