سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

گزارشات رسانه‌های بین‌المللی درباره دستگیری دو جاسوس رژیم آخوندی در امریکا

0 31

واشینگتن تایمز در شماره روز چهارشنبه خود با اشاره به دستگیری دو جاسوس رژیم آخوندی در آمریکا نوشت:‌ اف بی آی در یک بیانیه گفت:‌ ”رژیم ایران، مجاهدین خلق را مخالف اصلی خود می‌داند و به دنبال ریشه کن کردن آنها است. واشینگتن تایمز افزود:‌ اسناد نشان می‌دهد که خرابکاران رژیم ایران به راحتی می‌توانند به آمریکا وارد و خارج شوند. جستجوی FBI از دستگاه‌های الکترونیکی دوستدار نشان داد که او تعدادی هدف را انتخاب کرده بود.

فرانت پیج مگزین نیز نوشت: رژیم ایران یک رژیم تروریستی است و جاسوسی آن بیشتر به تروریسم شبیه است، فراتر از موضوع اتمی، رژیم ایران یک رژیم ترویست است و پولی که باراک اوباما بشکل غیر قانونی برای تروریست‌ها فرستاد برای تامین مالی تروریسم درآمریکا مورد استفاده قرار گرفته‌است.

آسوشیتدپرس درباره دستگیری دو مامور حکومت آخوندی گزارش داد: اوایل این هفته احمد رضا دوستدار ۳۸ ساله و مجید قربانی ۵۹ ساله متهم شدند که در آمریکا بعنوان ماموران حکومت تهران عمل میکرده‌اند.

دستگیری آنها در زمانی صورت گرفته که دولت آمریک اعمال تحریم‌ها علیه رژیم ایران را تجدید کرده‌است تاکه تهران را از پولی که برای تامین مالی تروریسم و برنامه موشکی و نیروهایی که در جنگ‌های یمن و سوریه نیاز دارد، محروم سازد.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود خاطر نشان می‌کند: بنا بر شکایت جنایی که در دادگاه ناحیه ای آمریکا در واشنگتن ثبت شده‌است، دوستدار در ژوئیه ۲۰۱۷ بر روی یک مرکز دانشجویی یهودی در دانشگاه شیکاگو اقدامات شناسایی انجام داده‌است ؛ البته اکثر جزئیات جاسوسی در اسناد دادگاه، بر روی گروه مجاهدین خلق ایران متمرکز است. گروهی که در سرنگونی رژیم شاه شرکت داشت ولی بعد از آن به سرعت به مخالفت با خمینی برخاست و قیام مسلحانه یی را علیه حکومت مذهبی خمینی شروع کرد و از سرنگونی رژیم حاکم بر ایران حمایت می‌کند.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود به نقل ار اسناد دادگاه می‌افزاید: در سپتامبر ۲۰۱۷ قربانی در گردهمایی حامیان مجاهدین در شهرنیویورک شرکت کرده و از معترضان علیه رژیم حاکم برایران عکس گرفته‌است.

در اواخرسال ۲۰۱۷ دوستدار از ایران به آمریکا باز میگردد و با قربانی در منطقه لس آنجلس تماس می‌گیرد و به قربانی حدود ۲۰۰۰ دلار پول نقد برای ۲۸ عکسی که در گردهمایی سپتامبر۲۰۱۷ برداشته بود، می‌دهد.

این عکس‌ها حاشیه نویسی داشتد و در آنها افراد تعیین هویت شده بودند.

آن عکس‌ها با رسید ۲۰۰۰ دلار که در چمدان دوستدار مخفی شده بودند زمانی که او از یک فرودگاه آمریکا بعنوان ترانزیت در برگشت از ایران در دسامبر ۲۰۱۷ استفاده کرده بود، پیدا شدند.

اسناد دادگاه نشان می‌دهد یکی از افرادی که هدف بودند علیرضا جعفرزاده بود که معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا در واشنگتن بود و افشاگری‌های او از سایت‌های اتمی رژیم ایران در سال ۲۰۰۲ موجب اولین بازرسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران شد.

آسوشیتدپرس می‌افزاید: ماموران فدرال که شناسایی الکترونیک با اجازه دادگاه را انجام میدادند؛ شنیدند که قربانی به دوستدار در دسامبر ۲۰۱۷ گفته‌است که او جعفرزاده را در گردهمایی نیویورک دیده‌است. او گفت مردی راکه برنامه اتمی را افشا کرد دیده و در ادامه می‌گوید یکی دیگر از شرکت کنندگان سزاوار ‌«یک شلیک است» که ظاهراً اشاره او به گلوله بوده‌است.

جعفرزاده روز چهارشنبه در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت، از این دستگیری‌ها متعجب نشده‌است، زیرا رژیم ایران باپوش‌های مختلف و به شیوه‌های مختلف طی سالیان گذشته، و راستش را بخواهید برای دهه‌ها، در اینجا عمل می‌کرده‌است. اوگفت: این وضعیت رژیم را تا آنجا جری کرده بود که عواملش احساس می‌کردند می‌توانند در خاک آمریکا هرعملی را انجام دهند و کار آنها، یک اقدام بسیار گستاخانه از جانب رژیم ایران است»‌.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.