سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن، معرفی کتاب ایران: سرکوب سایبری چگونه سپاه پاسداران جنگ سایبری را برای حفظ استبداد مذهبی بکار می‌گیرد

0 5

افشای جزییات فعالیت‌های سرکوبگرانه رژیم آخوندی در پهنه سایبری

توسط سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات

و فراخوان به تحریم همه جانبه سپاه و شرکتهای وابسته

دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن صبح روز پنجشنبه با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی، کتاب « ایران: سرکوب سایبری– چگونه سپاه پاسداران جنگ سایبری را برای حفظ استبداد مذهبی بکار می‌گیرد» را معرفی و اقدامات رژیم آخوندی برای سرکوب و مقابله با قیام مردم ایران را از طریق اقدامات سایبری افشا کرد.

کتاب « ایران سرکوب سایبری- چگونه سپاه پاسداران جنگ سایبری را برای حفظ استبداد مذهبی

در این کنفرانس مطبوعاتی که با حضور خبرنگاران شماری از رسانه‌های بین المللی و داخلی امریکا برگزار شد، علیرضا جعفر زاده معاون دفتر نمایندگی شورا، با استناد به این کتاب و نشان دادن عکسها و نمودارهای مستند که از منابع سازمان مجاهدین خلق ایران در داخل کشور گردآوری شده اقدامات سپاه و وزارت بدنام اطلاعات آخوندی برای کنترل قیام کنندگان از طریق جاسوسی و کنترل سایبری را برای خبرنگاران تشریح کرد.

در کتاب« ایران: سرکوب سایبری«، ضمن تشریح تحولات قیام مردم ایران بر نقش عمده دستگاههای تلفن همراه و سیستم‌های پیام رسانی اجتماعی در سازماندهی قیام کنندگان و تبادل اطلاعات بین مکانهای مختلف در داخل ایران تاکید شده و آمده است:

استفاده قیام کنندگان از تکنولوژی سایبری پاشنه آشیل رژیم آخوندی است. 

در این کتاب اقدامات سپاه پاسداران با استفاده از کدهای مخرب گنجانده شده در برنامه‌های ساخته شده توسط سپاه پاسداران برای تلفن همراه، به منظور زیر نظر گرفتن معترضین و مختلل کردن ارتباطات آنها بررسی شده و آمده است: بعد از قیام اخیر، رژیم ایران با رصد کاربران تلفن همراه از طریق کنترل این تلفن‌های همراه شامل ثبت کامل مکالمات، نام اشخاص، و حواشی آن در حال ارتقاء شبکه کنترل خودمی‌باشد تا از این طریق از گسترش تظاهرات جلوگیری کند و اعتراضات بیشتر را دفع کند.

نقش تلفن های همراه ذ سایبری

به گفته منابع مجاهدین، مرکز فروش برنامه‌های تلفن همراه، که اپلیکیشن های دارای قابلیت جاسوسی از کاربران در آنها توزیع‌می‌شود، توسط سپاه پاسداران تأسیس شده است: بازار داخلی نرم افزار که به تقلید از “گوگل پلی” به نام «کافه بازار» راه اندازی شده، توسط سپاه پاسداران کنترل و نگهداری می‌شود. این مرکز محل مورد نظر سپاه پاسداران برای نشر و توسعه انواع برنامه‌های تلفن همراه دارای قابلیت جاسوسی از کاربران است.

سپاه پاسداران تأسیس شده است بازار داخلی نرم افزار که به تقلید از گوگل پلی به نام «کافه بازار»

سپاه و کمپانی‌های اقماری آن مشغول تولید برنامه‌های تلفن همراه دارای توان جاسوسی در جهت ارتقاء سیستم سرکوب و کنترل مردم ایران هستند: سپاه پاسداران از طریق شرکت‌های اقماری خود مانند هنیستا برنامه‌ای به نام موبو گرام تولید کرده که کپی مشابه برنامه تلگرام است. و جای تعجب است که بعضی از این برنامه‌هادر گوگل پلی، اپل استور و گیت هاب نیز وجود دارند که به صورت بالقوه میلیون‌هاکاربر را در سراسر جهان در معرض نرم افزارهای جاسوسی و فعالیت‌های کنترلی سپاه پاسداران قرار می‌دهد.

سایبری نمودار

علیرضا جعفرزاده در این کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد: رژیم ایران از کمک‌های دولت‌های خارجی در جهت ارتقای سیستم جنگ سایبری استفاده کرده است. در روز ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ خبر گزاری حکومتی فارس گزارش کرد” عقد قرارداد کمکهای دو جانبه با کره شمالی در زمینه سیستم‌های دفاع در مقابل حمله‌های سایبری مقامات غرب را نگران کرده است.”رژیم تهران از لبنان مقادیر قابل ملاحظه‌ای کمک در این زمینه دریافت کرده است. با استفاده از نفوذ خود در حزب الله لبنان توانسته است به سیستم امنیتی لبنان دسترسی پیدا کند و از آن در جهت جنگ سایبری خود علیه مردم ایران و همچنین در رسیدن به مقاصدش در مقابله با غرب بهره بگیرد.

وی تاکید کرد: جنگ سایبری داخلی رژیم علیه مردم ایران و جنبش مقاومت آنها، آشکارترین نمود سرکوب فضای مجازی و نقض فاحش ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر است. با بالا گرفتن فریاد آزادی طلبی و خواست سرنگونی رژیم در ایران، درک این که جامعه جهانی چگونه‌می‌تواند از طریق اجرای تدابیر مؤثر، جهت مهار و مقابله با سرکوب فضای مجازی در داخل ایران توسط رژیم، در کنار مردم ایران بایستد، بسیار حیاتیست.

معاون دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در این کنفرانس افشاگرانه افزود: حملات دنیای مجازی که رژیم ایران مرتکب‌می‌شود را نبایستی در خلاء و جدای از سرکوب و اختناق شدید داخلی صدور تروریسم و برنامه گسترش اتمی‌اش در نظر گرفت. علت اینکه رژیم ایران‌می‌تواند این اقدامات سرکوبگرانه را ادامه و گسترش دهد، بی عملی جامعه بین المللی ایست. و به خودی خود اتحادیه اروپا و ایالات متحده را موظف به اقدام می‌کند.

وی خواستار اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال سرکوب مردم ایران از طریق فضای مجازی و جنگ سایبری توسط سپاه پاسداران شد

-از جمله تحریم همه جانبه سپاه پاسداران و شرکتهای وابسته به آن، و اخراج سپاه از کشورهای منطقه

-تحریم رژیم آخوندی در استفاده از سیستم بانکی جهانی و سیستمهای تجاری بین المللی

-تحریم اشخاص و موسسساتی که در جنگ سایبری علیه مردم ایران دست دارند و جلوگیری از دسترسی آنها به بازارهای بین المللی

-تحریم ماشین عظیم تبلیغاتی رژیم بویژه رادیو و تلویزیون حکومتی که بیست و چهار ساعته علیه مردم ایران مشغول پخش اطلاعات دروغ و گمراه کننده است

-فراهم کردن امکانات لازم برای دسترسی امن وسالم مردم ایران به ویژه تظاهرکنندگان، به شبکه جهانی اینترنت .

-جلوگیری از پخش و انتشار نرم افزارهای جاسوسی ساخته شده توسط سپاه پاسداران 

-به اجرا گذاشتن دستور اجرایی ریاست جمهوری آمریکا به شماره ۱۳۶۰۶ که بطور آشکار هر نوع کمک به ” رژیم ایران در زمینه کامپیوتر و شبکه کامپیوتر و اقداماتی که بطور جدی به حقوق بشر لطمه وارد می کندرا ممنوع کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.