کنفرانس در پارلمان انگلستان- فراخوان به دولت انگلستان برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی +کلیپ

89
کنفرانس در پارلمان انگلستان-min

یک کنفرانس پارلمانی در مجلس عوام انگلستان، با حضور شماری از نمایندگان هر دو مجلس از همه احزاب برگزار شد.

سخنرانان با استناد به نقش سپاه پاسداران در مداخلات تروریستی رژیم در منطقه و همچنین سرکوب آزادیخواهان و مدافعان حقوق بشر در داخل ایران، از دولت انگلستان خواستند سپاه پاسداران را در لیست ترویستی قرار دهد.

دکتر متیو آفورد رئیس کمیته تمام حزبی پارلمانی برای یک ایران آزاد و دموکراتیک که ریاست جلسه را برعهده داشت در سخنان خود گفت: بدون شک سپاه پاسداران علاوه بر سرکوب مردم در ایران، باعث تخریب و کشتار عظیمی در خاور میانه شده است.

متیو آفورد افزود: مردم ایران که دارای تاریخی غنی در منطقه هستند، اولین قربانیان رژیم آخوندی هستند. این رژیم توسط سپاه پاسداران تظاهرات مردمی و مخالفان و فعالان حقوق بشر بویژه هواداران سازمان مجاهدین را بطرز وحشیانه ای سرکوب می کند. در حالیکه اکثریت مردم ایران در زیر خط فقر هستند، رژیم ثروت و منابع کشور را صرف سپاه پاسداران و دخالتهایش در منطقه می کند.

متیو آفورد به استفاده سپاه پاسداران و نهادهای وابسته به ولی فقیه از توافق اتمی و برداشته شدن برخی تحریمها برای گسترش تروریسم در خاورمیانه، اشاره کرد و آن را نتیجه سیاست مماشات با استبداد دینی حاکم بر ایران دانست.

رئیس کمیته تمام حزبی پارلمانی برای یک ایران آزاد و دموکراتیک گفت: تجاوز رژیم در خاورمیانه نشانه ضعف آن است و نه قدرت. یک اتفاق نظر منطقه ای و بین المللی برای مقابله با توسعه طلبی، تروریسم و اعمال بی ثبات کننده رژیم ایران در منطقه وجود دارد. در این رابطه، ما شاهد لیست‌گذاری سپاه پاسداران توسط آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی بودیم که یک اقدام بسیار مناسب است و امیدوارم که انگلستان هم همین اقدام را انجام دهد. ما در غرب باید به حامیانمان که مردم ایران هستند تکیه نماییم. دولت بریتانیا باید از مردم ایران، که بدنبال آرمان دمکراتیک خود هستند، پشتیبانی کند. گفتگو با شورای ملی مقاومت ایران را آغاز کند، که کمک می کند که آنهایی را که این اعمال شنیع را انجام می دهند شناسایی شوند. در همین حال بریتانیا باید تلاشش را بیشتر کند و اقدامات تنبیهی علیه سپاه پاسداران ولی فقیه و سازمان های سرکوب گر و افراد شناخته شده آن را به اجرا در آورد. تا به رژیم هشدار دهد که رفتار خبیثانه اش دیگر نادیده گرفته نخواهد شد و باید بهای سنگینی بپردازد.

لرد کارلایل، رئیس مشترک کمیته پارلمانی بریتانیایی برای آزادی ایران، گفت: من زمان زیادی صرف مطالعه فساد دولتی کردهام. و دولت های فاسد زیادی در جهان را تحت نظر داشته ام اما هیچ دولتی را تا بحال فاسدتر از رژیم ایران ندیده ام. دلیل آن هم تاثیر بیش از حد سپاه پاسداران در اقتصاد ایران است و ما باید در اینرابطه کاری انجام دهیم.

وی با یادآوری چشم پوشی کشورهای غربی از نقض گسترده حقوق بشر در ایران افزود: ”دولت اکنون می تواند اشتباهات گذشته اش را تصحیح کند و با همکاری با متحدین، برای رژیم ایران روشن کند که نفوذ مخربش در خاورمیانه دیگر پذیرفته نیست و سپاه پاسداران باید منطقه را ترک کند و مزدوران و شبه نظامیان مورد حمایتس در عراق، سوریه و لبنان باید خلع سلاح شوند.“

لرد کارلایل افزود: ”در ۲۰۱۵، یک بیانیه سیاسی کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران، که مورد حمایت تقریبا ۲۰۰ نماینده هردو مجلس و تمام احزاب اصلی قرار گرفت، به یک سیاست قاطع در مورد رژیم ایران و حمایت از اپوزیسیون دمکراتیک شورای ملی مقاومت ایران فراخوان داد.“

سر دیوید ایمس رئیس مشترک کمیته پارلمانی بریتانیایی برای آزادی ایران گفت: یک توافق فزاینده بین المللی یا منطقه ای وجود دارد مبنی براینکه لازم است سپاه پاسداران و فعالیتهای بی ثبات کننده ایران در منطقه عقب زده شود.

ما باید همچنان تغییر رژیم در ایران را پیگیری کنیم و هرکاری می توانیم انجام داهیم تا مانع ضعف و کسادی و پریشانی در آن کشور و دخالت بدخواه و شوم رژیم در خاورمیانه شویم.

شورای ملی مقاومت ایران و رئیس جمهور برگزیده اش خانم مریم رجوی بر اعمال اقدامات جزایی (مجازاتی) بر کل سپاه پاسداران و محدود کردن توانش برای سرکوب تظاهرات ضد رژیم در داخل و حمایت از تروریزم در خارج تأکید کرده اند.

رژیم ایران همچنان به بی ثبات کردن منطقه ادامه خواهد داد. این رژیم ریسک جنگ مسلحانه در خاورمیانه را می کند و نمی تواند به خواسته ها و آرزوهای دمکراتیک و مشروع مردم ایران پاسخ دهد.

اگر برنامه ۱۰ ماده ای خانم مریم رجوی تحقق یابد، ما بزودی خواهیم توانست یک ایران آزاد و دمکراتیک را جشن بگیریم.

سخنران دیگر کنفرانس در پارلمان انگلستان، جیم شانون از سخنگویان حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند و نماینده مجلس عوام بود. وی ضمن برشمردن اقدامات سرکوبگرانه سپاه خامنه ای علیه پیروان سایر ادیان و مذاهب تاکید کرد که هرگونه رابطه با رژیم آخوندی باید مشروط به بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران، توقف اعدامها و سرکوب مردم ایران بشود.

جیم شانون افزود: من همچنین از لایحه EDM۴۸۳حمایت کردم این لایحه نقش سپاه پاسداران در نقض حقوق بشر در ایران را بیان میکند. وزارت خزانه داری ایالات متحده اخیرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بعنوان تروریستهای ویژه جهانی لیست گذاری کرده است. با در نظرگرفتن شدت نقض حقوق بشر توسط سپاه پاسداران ٬ انگلستان نیز باید اقدام مشابهی مانند ایالات متحده را انجام بدهد. وزیر امور خارجه در سخنرانی اش در مجلس در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۷ به این مسئله اشاره کرد و گفت:” ما باید با دوستان آمریکائیمان برای مبارزه با این نوع رفتار در هرکجا که میتوانیم همکار و متحد شویم». در ایران در مدت زمانی کوتاه ۳۲۰۰ نفر اعدام شده اند٬ اقلیت های مذهبی زندانی میشوند و سپاه پاسداران از گروههای تروریستی حمایت مالی و تسلیخاتی میکند. این عاملان خشونت و قتل٬ یک قتل عام وحشیانه را در سراسر جهان هدایت میکنند.

سر راجر گیل رئیس هیئت انگلستان و رئیس گروه محافظه کار در مجمع پارلمانی شورای اروپا طی سخنانی خواستار تحریم و لیست گذاری سپاه پاسداران بعنوان اهرم سرکوب رژیم در داخل و عامل بی ثباتی در منطقه شد. وی با یادآوری تلاشهای رژیم برای کسب سلاحهای اتمی و کشتار جمعی و همچنین مداخلات گسترده این رژیم در کشورهای منطقه گفت: رژیم ایران نه تنها حقوق بشر را در ابعاد بسیار بزرگ در ایران نقض می کند بلکه با بکار گیری منابع اقتصادی ایران، منبع بی ثباتی در سراسر خاور میانه است. و این خطری برای کل جهان است. مقابله با این رژیم نه تنها به نفع مردم ایران بلکه بسود کل جهان خواهد بود

بارونس ورما وزیر سابق توسعه بین المللی و نماینده مجلس اعیان انگلستان سخنران دیگر کنفرانس پارلمان انگلستان بود. وی در سخنانش به موضوع نقض وحشیانه حقوق زنان و دختران در ایران پرداخت و گفت ما از طرف میلیونها نفر در ایران بویژه آنهایی که برای آزادی و حقوق بشر فعالیت می کنند اما صدایشان به گوش نمی رسد. صحبت می کنیم

بارونس ورما تاکید کرد: یقین دارم که روزی در ایران همه چیز تغییر خواهد کرد و این تغییر به یمن شجاعت و پشتکار مردم و مقاومت ایران محقق خواهد شد. ما در اروپا باید در سمت درست بایستیم و در برابر اقدامات ضدانسانی رژیم حاکم برایران علیه مردم این کشور مبارزه کنیم.

سخنران دیگر کنفرانس در پارلمان انگلستان، استیون پاند وزیر دولت سایه حزب کارگر و نماینده پارلمان انگلستان بود. 

وی در سخنان خود ضمن تمجید از فرهنگ غنی و مردم آزادیخواه ایران، گفت اما در ایران رژیمی حاکم است که یک تهدید جهانی بحساب می آید و سرکوب را در داخل ایران بر بهترین و آگاه ترین مردم این کشور عمال می کند

استیون پاند در ادامه افزود:

استیون پاند – نماینده پارلمان انگلستان( وزیر در دولت سایه حزب کارگر) 

شما ایران هستید و افراد شورای ملی مقاومت ایران را نمایندگی میکنند، شما ایرانی هستید و آینده ایران نیز شما هستید. هیچ چیز نمیتوانند حس غرور و افتخار و نیل به آزادی در شما را از بین ببرد. اگر چنین بود که تا بحال آنها شما را از بین برده بودند. شما توانسته اید در سخت ترین و نامطلوب ترین شرایط تحت تهدید و حملات مختلف از همه طرف پایداری کنید. من نمی دانم که آیا کسی متوجه این پنل فوق العاده ای که امروز اینجا جمع شده هست آنها بخشهای مختلف سیاسی انگلستان را نمایندگی میکنند از کن مکگینیس تا لرد الاکیا و بقیه ما. ما همه لایه های مختلفی را نمایندگی میکنیم. ما به این دلیل اینجا نیستیم که در صبح روز چهارشنبه کاری نداشتیم و به اینجا آمدیم و به این دلیل هم اینجا نیامده ایم که منافع مرموزی در سرزمینی دور دست را حفظ و نگهداری کنیم. تنها دلیلی که ما اینجا حضور داریم این است که ما با هدف شما آشنا هستیم و میدانیم که هدف شما هدف درستی است و صرفنظر از سیاست های داخلی خود ما و هر گونه چشم اندازی برای حمایت از یکدیگر متحد شده ایم. باید اضافه کنم که گاهی اوقات شما را برای کاری که به آن عشق میورزید تحسین میکنم. اما به لطف خدا زمان زیادی طول نخواهد کشید و شما در کشور خودتان خوشحال خواهید بود. متاسفانه الان باید در قسمت دیگری به سوالات نخست وزیر بپردازم اما این را بگویم که هر جا که میروم و هر کاری که میکنم همیشه به فکر شما و قهرمانانی که در پاریس با آنها آشنا شدم هستم. ما به پاریس رفتیم و این تظاهرات عظیم همبستگی و حمایت را از نزدیک مشاهده نمودیم. ایران آزاد خواهد شد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here