کنفرانس در پارلمان انگلستان – فراخوان برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

75
کنفرانس-پارلمان-انگلستان-مجاهدین-ایران-01-min

کنفرانس پارلمانی در مجلس عوام انگلستان، با حضور شماری از نمایندگان هر دو مجلس از همه احزاب

سخنرانان با استناد به نقش سپاه پاسداران در مداخلات تروریستی رژیم در منطقه و همچنین سرکوب آزادیخواهان و مدافعان حقوق بشر در داخل ایران، از دولت انگلستان خواستند سپاه پاسداران را در لیست ترویستی قرار دهد.

لوئیز المان – نمایندة پارلمان انگلستان

در کنفرانس پارلمانی لندن در مجلس عوام انگلستان که با حضور شماری از نمایندگان هر دو مجلس از همة احزاب برگزار شد، لوئیز المان نمایندة پارلمان از حزب کارگر در سخنرانی خود، گفت: سرکوب در ایران به‌طور گسترده‌یی اعمال می‌شود و در رابطه با نقش مخرب (رژیم) ایران در منطقه و در سطح بین‌المللی (نیز) صحبت کردیم؛ (رژیم) ایران از تروریسم حمایت می‌کند و برای بی‌ثبات‌کردن سوریه به‌طور مستقیم حزب‌الله را بکار می گیرد. تمامی این مسائل مهم بهم ربط دارند و بخشی از دستور کار سپاه پاسداران هستند؛ که تحت فرمان ولی فقیه رژیم است.

لوئیز المان در پایان سخنانش، بر لزوم در پیش‌گرفتن اقدامات بین‌المللی برای متوقف‌کردن سرکوب در ایران و اعمال مخرب رژیم آخوندی در منطقه خارج ایران، تأکید کرد.

لرد کاتر – نمایندة مجلس اعیان انگلستان

لرد کاتر نمایندة مجلس اعیان از حزب لیبرال‌دمکرات در سخنرانی خود، به تجربة حضورش در گردهمایی‌های بزرگ مقاومت از جمله گردهمایی سالانه مقاومت در پاریس اشاره کرد، و گفت: (این گردهمایی) یک رویداد فوق‌العاده است. من چندین‌بار تجربه (حضور در آن) را داشته‌ام و باید بگویم که از هر تجربه دیگری که در دوران پارلمانی‌ام داشتم فراتر بوده است.

لرد کاتر با اشاره به سخنان بارونس ورما در مورد وضعیت زنان در ایران، سرکوب زنان ایرانی توسط رژیم آخوندی محکوم کرد و نقش سپاه پاسداران در سرکوب درداخل ایران و همچنین پیش بردن سیاست سلطه طلبانه رژیم آخوندی در کشورهای منطقه را برشمرد و افزود: دولت انگلستان باید سپاه پاسداران را به‌عنوان یک گروه تروریستی نام‌گذاری کند و هم‌چنین باید با شورای ملی مقاومت و مردم ایران همکاری کند تا روند حسابرسی بین‌المللی محقق شود و مقامات سپاه پاسداران به‌خاطر جنایاتشان و نقششان در تروریسم، محاکمه شوند.

لرد مگینس – نمایندة مجلس اعیان انگلستان

در کنفرانس در پارلمان انگلستان، لرد مگینس از اعضای مجلس اعیان به گسترش فعالیت‌ها برای اطلاع‌رسانی دربارة جنایات رژیم آخوندی به‌خصوص قتل عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و هم‌چنین نقش جنایتکارانة سپاه پاسداران فراخوان داد، و گفت:از همة شما می‌خواهم که ابعاد این اطلاع‌رسانی را گسترش دهید تا پیام ما ارزش استراتژیکی خود را داشته باشد.

لرد دالاکیا – معاون رهبر حزب لیبرال‌دموکرات انگلستان

لرد دالاکیا معاون رهبر حزب لیبرال دمکرات انگلستان پس از اشاره به جنایات رژیم علیه رزمندگان آزادی در اشرف و لیبرتی و نیز موج اعدام‌ها در ایران، گفت: پیام من به مردم با فرهنگ ایران این است که. ما همگی بخشی از جنبش شما برای آزادی میهنتان هستیم.

لرد دالاکیا خواستار لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران و کسانی که در سرکوب مردم ایران دست دارند شدو ضمن بر شمردن دخالتهای رژیم آخوندی در کشورهای منطقه از جمله سوریه و یمن و لبنان افزود:ما در تلاشهایمان علیه دیکتاتوری حاکم برایران خواهان آن هستیم که در نهایت به وضعیتی ب‌رسیم که در آن ایران یک کشور دموکراتیک باشد؛ (کشوری) که در آن حقوق هر فرد و آزادی‌ها به درستی حفاظت می‌شوند.

استیو مک‌کیب – ناظم پارلمانی

استیو مک‌کیب ناظم پارلمانی و وزیر سایه پیشین حزب کارگر در سخنان خود در اجلاس پارلمانی لندن، تأکید کرد:رژیم (ایران) در حال فرو ریختن است و می تواند خطرات پیش رو را احساس کند به همین خاطر دست به هرکاری می زند تا موقعیت خود را حفظ کند. وی ضمن مقایسه وضعیت کنونی رژیم با اواخر دوران حاکمیت شاه و نارضایتی عظیمی که ایران را فراگرفته بود گفت:زمانی که من اخبار مربوط به قصد مردم (ایران) برای حضور در مقبرة کوروش کبیر را می‌خواندم، از این واقعیت شگفت‌زده شدم که رژیم با حصارکشی در اطراف مقبره و با تهدید به مردم پاسخ داد.

کارگرانی که پرداخت حقوقشان شش ماه عقب افتاده اجازة صحبت ندارند. بازنشستگان مجاز نیستند بگویند که چرا پرداخت حقوق بازنشستگی‌شان عقب افتاده است؛ مجاز نیستند بگویند سپاه پاسداران تمام این پول‌ها را از کجا می‌آورد؟

سپاه پاسداران میلیاردها دلار برای تأمین مالی سلاح در سوریه و میلیاردها دلار برای تأمین مالی اقدامات تروریستی در سراسر جهان هزینه می‌کند. پاسداران کمبود مالی ندارند، در حالی که مردم ایران در کمبود شدید مالی به‌سر می‌برند. این چیزی است که آنها از آن می‌ترسند. بسیاری از ما از قطعنامة پارلمانی ۴۸۳ (برای لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران) حمایت می‌کنیم

لرد سینگ – نمایندة مجلس اعیان، معاون کمیتة حمایت از اقلیت‌های مذهبی

لرد سینگ، نمایندة مجلس اعیان و معاون کمیتة تمام‌حزبی پارلمانی حمایت از اقلیت‌های مذهبی از دیگر سخنرانان کنفرانس لندن بود؛ وی گفت:می‌خواهم با تمام توانم به شما بگویم، کاری که انجام می‌دهید بسیار مهم است و رژیم کنونی در ایران باید سرنگون شود و دموکراسی وحقوق بشر در این کشور باید برقرار شود.

کسانی که از طرف شورای ملی (مقاومت) اینجا حضور دارند، کار زیادی انجام داده اند تا سرنوشت مردم ایران را مورد توجه ما قرار دهند؛ اما باید هم‌چنان کارهای بیشتری انجام بدهیم. برای شما آرزوی توان بیشتری دارم

لرد آلتون – نمایندة مجلس اعیان انگلستان

سخنران بعدی این جلسه لرد آلتون نمایندة مستقل مجلس اعیان انگلستان، با یادآوری تجربة حمایت دیرینه‌اش از مقاومت ایران، گفت: حمایت و همبستگی با مبارزة شما و ابراز همبستگی با مردم ایران امری مهم و ضروی است و افراد بسیاری در این پارلمان، در کنار شما ایستاده‌اند.

لرد آلتون سپس با یادآوری تجربه تلخ تاریخی مماشات دولت وقت انگلستان با فاشیسم هیتلری گفت: ما با تجربه از تاریخ خودمان میدانیم که اگر شما با یک تمساح مماشات کنید او بالاخره سراغ شما نیز خواهد آمد. این برای کشور ما بسیار خطرناک است که سیاست خارجی‌مان را بر اساس مماشات پایه‌ریزی کنیم.

وی تاکید کرد که سپاه پاسداران که در بسیاری از جنایات خشونت‌آمیز در منطقه همدست بوده، نباید بتواند بدون هیچ عواقبی به کار خود ادامه دهد. وی در رابطه با جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ گفت: در سال ۱۹۸۸، ۳۰۰۰۰ نفر قتل عام شدند و برای این کار تاکنون هیچ کسی دادگاهی نشده و به‌پای میز عدالت نیامده است. ما قویاً معتقدیم که این مسئله باید به دادگاه جنایی بین‌المللی ارجاع شود. هیچ مانعی بر سر راه کشور ما نیست که به‌عنوان عضو دائمی شورای امنیت از این شورا بخواهیم قطعنامه‌یی برای ارجاع این پرونده (به دادگاه جنایی بین‌المللی) صادر کند.

حسین عابدینی – معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در انگلستان

در کنفرانس پارلمانی لندن، حسین عابدینی از سوی نمایندگی شورای ملی مقاومت در انگلستان از حمایت اعضای پارلمان انگلستان از مبارزة مردم و مقاومت ایران قدردانی کردو در باره نقش سرکوبگرانه سپاه پاسدان و دخالتهای رژیم آخوندی در کشورهای منطقه گفت: سپاه پاسداران توسط خمینی برای حفظ دیکتاتوری مذهبی آخوندها ایجاد شد. آنها با سرکوب میلیون‌ها ایرانی و اعدام ده‌ها هزار نفر، تأثیری بسیار سیاه و مخوف بر جامعة ایران داشته‌اند سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و دستگاه امنیتی تحت امر مستقیم سران رژیم ولایت فقیه هم چنین طرحهای تروریستی این رژیم در کشورهای اروپایی علیه مقاومت را اجرا کرده اند و خودمن هدف یک حمله وحشیانه ترویستی رزیم در ترکیه قرار گرفتم که هنوز از جراحات شدید آن رنج می برم.

شما می‌دانید که نماینده  شورای ملی مقاومت درسوئیس، شهید بزرگ حقوق بشر دکتر کاظم رجوی در ژنو و هم چنین محمد حسین نقدی نماینده شورای ملی مقاومت درایتالیا در قلب شهر رم به دست تروریستهای رژیم به شهادت رسیدند و یکی از دوستان بسیار خوبم به‌نام علی اکبر قربانی نیز که سالها با من کار می‌کرد در ترکیه ربوده شد و بدن به‌شدت تکه‌پاره‌شدة او را در جنگل‌های آن کشور پیدا کردند. او قبل از به قتل رسیدن، به‌شدت شکنجه شده بود. اینها فقط نمونه هایی ار ترورها و جنایات رژیم آخوندی دراروپا و خارج از مر زهای ایران است.

حسین عابدینی خطاب به نمایندگان مجلسین انگلستان، خاطر نشان کرد تاکید شما برلیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران بسیار ضروری است چرا که سپاه پاسداران مسئول بسیاری از دخالتهای تروریستی رژیم در منطقه و جهان و هم چنین ارگان اصلی سرکوب قیامهای مردمی در ایران است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here