کنفرانس در سنای ایتالیا، فراخوان به عدالت برای قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران

77
کنفرانس در سنای ایتالیا، فراخوان به عدالت

در کنفرانسی در سنای ایتالیا که با عنوان فراخوان به عدالت برای قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران و بیش از ۸۰زن اعدام شده در دوران آخوند روحانی برگزار شد، سخنرانان خواستار محاکمه عاملان قتل‌عام سال ۶۷به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت شدند.

در این جلسه که روز چهارشنبه ۱۸اکتبر با حضور خانم سناتور سیلوانا آماتی عضو هیأت‌رئیسه سنای ایتالیا و پارلمانترها و شخصیتهای سیاسی و حقوق‌بشری ایتالیا برگزار گردید، سخنرانان بر لزوم تشکیل یک کمیته تحقیق ملل‌متحد برای قتل‌عام زندانیان سیاسی تأکید کردند.

در این کنفرانس اعدامهای فزاینده در ایران و نقض حقوق‌بشر توسط دیکتاتوری آخوندی و هم‌چنین دخالتهای رژیم در کشورهای منطقه محکوم شد و سخنرانان خواستار خلع‌ید از رژیم آخوندی و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان این رژیم از کشورهای منطقه شدند.

در این جلسه که توسط دکتر آنتونیو استانگو رئیس لیگ حقوق‌بشر ایتالیا اداره می‌شد، سفیر جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، سناتور استفانیا پتزوپانه نایب‌رئیس کمیته مصونیت پارلمانی سنا، ماریانو رابینو عضو کمیسیون خارجی و کمیته حقوق‌بشر پارلمان، سناتور لوئیجی کومپانیا عضو کمیسیون خارجی سنا، سناتور پیترو لیوتزی عضو مجلس سنا، الیزابتا زامپاروتی رئیس کمیته ایتالیایی پارلمانترها شهروندان و خواهر مجاهد الهام زنجانی به سخنرانی پرداختند.

در این جلسه هم‌چنین کونچتا جیالومباردو نایب‌رئیس فدراسیون حقوقدانان زن در پالرموی ایتالیا، آلدو فوربیچه از شخصیتهای سرشناس حقوق‌بشری ایتالیا و دکتر وینچنزو اولیتا رئیس انجمن جامعه آزاد در ایتالیا شرکت داشتند.

تلویزیون العربیه در گزارشی از کنفرانس در سنای ایتالیا گفت: عملکردهای تروریستی رژیم ایران در منطقه و جهان در یک جلسه پارلمانی ویژه در ایتالیا با محکومیت جدیدی مواجه شد، در این جلسه پارلمانترهای ایتالیایی خواستار قرار دادن سپاه پاسداران در لیستهای تروریستی شدند. به عقیده آنها سپاه از باندهای داعش خطرناک تراست.

العربیه افزود: تا زمانیکه سپاه عملیات تروریستی‌اش را ادامه می‌دهد، نه اعتمادی به رژیم ایران در توافق اتمی هست و نه ثباتی در منطقه و جهان خواهد بود.

جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا به العربیه گفت: رژیم ایران مسئولیت کامل بی‌ثباتی در بسیاری از مناطق خاورمیانه را برعهده دارد. همه می‌دانند که رژیم ایران در صدر کشورهایی است که از تروریزم در جهان حمایت می‌کند.

العربیه افزود: نمایندگان مجلس ایتالیا هشدارهای زیادی نسبت به تهدیدهای رژیم ایران در خاورمیانه و جهان به کشورهای اروپایی دادند و خواستار متوقف کردن توافقات اقتصادی با این رژیم و قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی شدند.

در این جلسه سخنرانان به سازمان ملل و ارگانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر برای انجام تحقیقات مستقل پیرامون نقض حقوق‌بشر در ایران فراخوان دادند.

العربیه گفت: پیش از این، وزیر خارجه ایتالیا از مقر نخست‌وزیری گفت ایتالیا از مواضع دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا حول ایران حمایت می‌کند و با استراتژی جدید‌ ترامپ موافق است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here