کنفرانس بین المللی در بروکسل، تروریسم رژیم ایران و سیاست درست در برابر آن

18
کنفرانس بین المللی در بروکسل، 4 فوریه 2019-15 بهمن 97

کنفرانس بین المللی در بروکسل، ۴ فوریه ۲۰۱۹-۱۵ بهمن ۹۷

تروریسم رژیم ایران، تهدید آن برای اروپا

و سیاست درست در برابر تروریسم آخوندها

روز دوشنبه یک کنفرانس بین المللی در بروکسل به منظور بررسی تهدیدات روز افزون تروریسم دولتی رژیم آخوندی توسط مقامات پیشین، و کارشناسان و متخصصان بین المللی مبارزه با تروریسم در سالن رزیدانس پالاس و با حضور نمایندگان رسانه‌های خبری بین المللی برگزار شد و طی آن اطلاعات جدیدی در مورد فعالیت‌های تروریستی رژیم و همچنین راه‌های مقابله با تهدید رو به افزایش تروریسم رژیم آخوندی علیه کشورهای اروپایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت

شرکت کنندگان در این کنفرانس عبارت بودند

لوئیس فری، مدیر پیشین اف بی آی

جولیو ترتزی، وزیر خارجه پیشین ایتالیا

دکتر آلخو ویدال کوادراس، رئیس کمیته بین المللی در جستجوی عدالت

ایو بونه، مدیر پیشین اطلاعات فرانسه

کلود مونکیه، متخصص امور تروریسم از مرکز امنیت و استراتژیک اروپایی

و فرزین هاشمی از کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

در این کنفرانس اطلاعات جدیدی در مورد فعالیت‌های تروریستی رژیم آخوندی در اروپا به حاضرین ارائه شد سخنرانان در کنفرانس بین الملی بروکسل، در سخنان خود به تشریح تروریسم رژیم بویژه در کشورهای اروپایی و سوء استفاده رژیم از سفارت‌ها برای پشتیبانی از طرح‌های تروریستی حکومت آخوندی در کشورهای مختلف پرداختند و خواستار مقابله قاطع کشورهای اروپایی با تروریسم رژیم با تعطیلی دفاتر و سفارت‌ها و اخراج مزدوران و عوامل رژیم در امداد رسانی و اجرای طرح‌های تروریستی رژیم و نامگذاری تروریستی سپاه و وزارت اطلاعات حکومت آخوندی شدند.

لوئیس فری مدیر پیشین اف بی آی گفت: اعمال تروریستی رژیم مطلقا اینطور نیست که توسط یک سری افراد خود سر انجام شده باشد. برعکس سازمان یافته بوده و هزینه‌های آن بطور سیستماتیک تامین مالی شده و هماهنگ و با طراحی پیش برده شده است.

لوئیس فری افزود:سپاه پاسداران و وزارات اطلاعات و حتی بخشی از سیستم‌های تجارتی رژیم باید در تمامیتش در لیست گذاشته شوند

جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا در سخنان خود گفت:

ترور بخشی از ماهیت این رژیم و مقامات مسئول آن است سفارتخانه‌های این رژیم و نقش آنها در تامین لجستیک برای این ترورها بسیار قابل توجه است و باید با این تهدیدات رژیم با شیوه‌های مشخص و خاص برخورد و مقابله کرد.

استاندار ایوبونه رئیس پیشین اطلاعات فرانسه در سخنرانی خود گفت:

سفارتخانه‌های رژیم به مرکز انتشار هرگونه خدمات برای پیشبرد اهداف تروریستی در اروپا تبدیل شده است، از جمله صدور پاسپورت‌های دیپلماتیک برای جاسوسان رژیم حتی با اسامی متفاوت غیر واقعی و بعنوان نهادی برای در بردن تروریست‌هایش، ازمواجهه با قانون و عواقب جنائی آن.

کلود مونیکه متخصص امور تروریسم از مرکز امنیت و استراتژیک اروپایی یک گزارش تحقیقی تحت عنوان توطئه‌های اخیر تروریستی رژیم ایران در اروپا به کنفرانس ارائه کرد. وی متعاقبا ساختار دستگاه تروریسم رژیم را تشریح کرد و تاکید کرد که فعالیت‌های تروریستی رژیم علیه اپوزیسیون اصلی، شورای ملی مقاومت ایران است.

فرزین هاشمی در سخنان خود فاش ساخت که رضا امیری مقدم معاون وزارت اطلاعات قبل از توطئه تروریستی علیه گردهمایی ایران آزاد، به وین سفر کرد و با دیپلمات تروریست رژیم اسدالله اسدی هماهنگی‌های لازم را انجام داده است. تروریسم در رژیم آخوندی نهادینه شده است وهمه تصمیمات برای فعالیت‌های جدی تروریستی در بالاترین سطح و توسط شورای عالی امنیت اتخاذ می شود که تحت ریاست حسن روحانی رئیس جمهور رژیم است. فعالیت‌های تروریستی در اروپا در هماهنگی بین وزارت اطلاعات و وزارت خارجه انجام می شود.

مشروح این کنفرانس متعاقبا منتشر خواهد شد.

کنفرانس در رزیدان پالاس بروکسل – ۴ فوریه ۲۰۱۹

کنفرانس بروکسل -

الشرق الاوسط:

بررسی تروریسم دولتی رژیم ایران

و تهدیدهای آن در اروپا و ایالات متحده

در کنفرانس بروکسل

الشرق الاوسط در گزارشی پیش از برگزاری کنفرانس بین المللی بروکسل نوشت: بروکسل میزبان کنفرانسی با مشارکت برخی دیپلومات‌های سابق و کارشناسان اروپایی است. این کنفرانس افزایش «تروریسم» دولتی رژیم ایران و تهدیدهای آن برای اروپا و ایالات متحده را بررسی میکند.

سازمان دهندگان کنفرانس به تلویزیون الحدث گفتند: کنفرانس فوق در زمانی برگزار میشود که تروریسم رژیم ایران در اروپا در سال ۲۰۱۸ افزایش قابل توجهی داشته و حداقل ۴ تلاش (این رژیم برای انجام اعمال تروریستی) در فرانسه، آلبانی،دانمارک و ایالات متحده آمریکا خنثی شده است.

الشرق الاوسط افزود: اتحادیه اروپا یک نهاد از وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو تن از مقامات بلندپایه آن را در ۸ ژانویه ۲۰۱۹ به لیست تحریم‌ها افزود. این اولین تحریم‌های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا علیه رژیم ایران بعد از توافق اتمی سال ۲۰۱۵ است که نشاندهنده خطر این موضوع برای اتحادیه اروپا و تغییر در دیپلوماسی اروپا در رویارویی با رژیم ایران است.

این کنفرانس سمتگیری حکومت ایران و نهادهای آن، اهداف توطئه‌ها ودلایل افزایش تروریسم توسط رژیم ایران و تهدیدی که برای غرب ایجاد میکند و هم چنین روش درستی که جهان باید برای مقابله با این تهدید مشترک اتخاذ کند را مورد بررسی قرار میدهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here