کنفرانس اینترنتی با شرکت جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا و محمد محدثین و شاهین قبادی

225

در یک کنفرانس اینترنتی با شرکت جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا و محمد محدثین و شاهین قبادی درباره نمایش انتخابات رژیم آخوندی، آقای ترتزی با انتقاد از سیاست استمالت از حکومت آخوندی گفت: باندهای این رژیم، صرفاً بر سر چگونگی حفظ آن با هم اختلاف‌نظر دارند.

محمد محدثین نیز تأکید کرد: «گزینه‌های خامنه‌ای (در نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری)، انتخاب بین بدتر و بدتر از بدتر است».

در این کنفرانس اینترنتی جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا در سخنان خود، با اشاره به شکست رژیم آخوندی در رفع بحرانهای اجتماعی و اقتصادی به‌رغم توافق اتمی گفت، روابط اقتصادی با چنین رژیمی، «با نیازها و اهداف کشورهای غربی در تعارض است» و فقط در خدمت پشتیبانی از فعالیت‌های تروریستی آن در منطقه و تقویت سپاه پاسداران قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد که هر گونه امید بستن به نتایج نمایش انتخابات رژیم، حماقتی بزرگ و رویکردی تماماً انحرافی برای غرب خواهد بود.

جولیو ترتزی سراب میانه‌روی در رژیم ولایت‌فقیه را رد کرد، و گفت: «این برداشت غلط توسط رژیم تهران و پشتیبانانش با اهداف سیاسی روشن به پیش برده شده و به شکست‌های فاجعه‌بار سیاسی منجر شده است.. تمامی دولتهای آمریکا از سال ۱۹۷۹ و همچنین بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا این سراب را به‌نحوی دنبال کرده‌اند و نتایج آن همواره یکسان بوده است».

وزیر خارجه پیشین ایتالیا، تأکید کرد: «زمان آن است که (از آن) درس بگیریم… اختلافات میان (جناح‌های رژیم ایران)، (صرفاً ) بر سر چگونگی حفظ این حکومت است».

در این کنفرانس محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت گفت: «(نمایش) انتخابات… ، یک تقسیم قدرت بین باندهای مختلف این رژیم وحشی و سهمیه‌بندی غارت اموال مردم ایران بین همین باندهاست»… همه باندهای رژیم بر سر سیاستهای عمده، از جمله سرکوب داخلی، صدور تروریسم و بنیادگرایی و توسعه تسلیحات کشتار جمعی، با هم اتفاق‌نظر کامل دارند.

وی درباره دو قطب نمایش انتخابات یعنی آخوند جلاد رئیسی و آخوند شیاد روحانی گفت اصلی‌ترین اعتبار رئیسی در این رژیم، بی‌رحمی او و به‌طور خاص نقش وی در قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ است. آخوند روحانی هم از ابتدای این حکومت، در مراکز تصمیم‌گیرنده آن بوده و در سرکوب قیام سال ۱۳۷۸ نقش داشته است؛ در دوران او بیش از ۳۰۰۰نفر اعدام شده‌اند و او به‌عنوان رئیس‌جمهور این رژیم، بی‌وقفه از دیکتاتور سوریه حمایت کرده است. «تفاوت روحانی و رئیسی در این است که (آخوند) روحانی، وحشی‌گری و فریبکاری را با هم ترکیب کرده است».

محمد محدثین درباره چشم‌انداز نمایش انتخاباتی رژیم توضیح داد که آخوند رئیسی کاندیدای مطلوب خامنه‌ای است و اگر ولی‌فقیه ارتجاع بتواند در راستای سیاست انقباض، انتخابات را به‌سود او مهندسی کند، این جراحی باعث تشدید اختلافات در درون رژیم و رویارویی با جامعه بین‌المللی خواهد شد. اما اگر مهندسی او شکست بخورد و آخوند روحانی در موضع خود ابقا شود، این ضربه‌یی جدی به ولایت خامنه‌ای خواهد بود؛ لذا ضعف خامنه‌ای باعث تشدید بحران درونی رژیم می‌شود و تمامیت رژیم با یک بحران عمده مواجه خواهد شد.

وی سپس، تأکید کرد: «هر کدام از دو گزینه برای خامنه‌ای خسارت‌بار است… این وضعیت کاملاً جدیدی است که… رژیم را به سرنگونی نزدیک‌تر می‌کند».

در ادامه این کنفرانس جولیو ترتزی و محمد محدثین به سئوالات خبرنگاران درباره چشم‌اندازهای نمایش انتخابات رژیم و بحرانهای گریبانگیر آن پاسخ دادند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here