سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورا – تلفات گسترده پاسداران در سوریه

0 10

رژیم آخوندی در مرداب جنگ با مردم سوریه و تلفات گسترده پاسداران و مزدوران آن ۵۰۰۰ پاسدار، عوامل حزب الشیطان و هزاران مزدور عراقی و هزاران اجیر شده افغانی و پاکستانی در سوریه

اسامی ۱۶ تن از پاسدار سرتیپ‌های سپاه که تاکنون در سوریه کشته شده‌اند

در ادامه اطلاعیه کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت در روز ۷ آذر (۲۸نوامبر) در مورد مجروح شدن قاسم سلیمانی، سرکرده جنایتکار نیروی تروریستی قدس، در سوریه، اطلاعات تکمیلی زیر درباره ابعاد حضور پاسداران و مزدوران رژیم آخوندی در سوریه و تلفات پی‌درپی آن‌ها که از درون سپاه پاسداران به‌دست‌آمده، شایان توجه است:

۱- رژیم آخوندی به دنبال شکست‌های پی‌درپی در سوریه که از اواخر سال ۱۳۹۳ روند صعودی به خود گرفته، دست به دامن روسیه شد تا بلکه بتوانند زیر بمباران‌های روسیه، پاسداران و عوامل حزب الشیطان و شبه‌نظامیان عراقی و اجیرشدگان افغانی و پاکستانی به کمک بقایای ارتش اسد پیشروی کنند. اما به‌رغم گذشت دو ماه و باوجود سنگین‌ترین بمباران‌ها و کشتار هزاران غیرنظامی هیچ دستاورد ملموسی نداشته‌اند و در برخی نقاط نیز شکست‌های جدی خورده و وادار به عقب‌نشینی شده‌اند.

۲- مهم‌ترین هدف پاسداران اشغال قسمت‌های آزادشده حلب بود. قاسم سلیمانی شخصاً در منطقه‌یی در جنوب حلب بر این عملیات جنایت‌کارانه نظارت می‌کرد. او در روزهای اول حمله روسیه، به پاسداران گفته بود اگر شما اجازه ندهید ارتش آزاد مناطق جدیدی را تصرف کند، سایر نیروها طی سه روز حلب را تصرف خواهند کرد. قدم اول طرح تصرف بزرگراه دمشق-حلب بود که پاسداران پس از تلفات سنگین مجبور به عقب‌نشینی شدند. تنها دریکی از روستاهای این منطقه در روزهای اخیر ۱۵پاسدار کشته شدند. در این جبهه علاوه بر پاسداران، عوامل حزب الشیطان و اجیرشدگان عراقی و افغانی حضور دارند.

۳- به خاطر اهمیت لاذقیه برای رژیم اسد و روسیه، پاسداران در آنجا نیز مستقرشده تا حومه شمالی لاذقیه را که آزادشده است تصرف کرده و از سقوط لاذقیه جلوگیری کنند. در روزهای اخیر همزمان با بمباران‌های شدید روسیه، پاسداران و ارتش اسد حملات شدیدی به مناطق آزادشده را شروع کردند که با شکست مواجه شده است. پاسداران و مزدورانشان علاوه بر حلب و لاذقیه در اطراف دمشق، در درعا و ادلب حضور دارند. یکی از اولویت‌های آن‌ها ممانعت از پیشروی ارتش آزاد به سمت دمشق است.

پاسداران، در اساس با ارتش آزاد و جیش الفتح و نیروهای وابسته به آن می‌جنگند و در مناطق تماس با داعش حضوری ندارند. قاسم سلیمانی به پاسداران به‌صراحت گفته است نیروهای مقابل آن‌ها از ارتش آزاد هستند و ربطی به داعش ندارند.

۴- رژیم آخوندی در ماه‌های گذشته علاوه بر قاسم سلیمانی شماری از بالاترین فرماندهان نیروی قدس و سپاه پاسداران را به سوریه فرستاده است. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

پاسدار سرتیپ اسماعیل قاآنی، جانشین سلیمانی در نیروی قدس که به‌تازگی فرماندهی سپاه در جنگ حلب را به عهده داشت. وی عملاً جایگزین پاسدار حسین همدانی شده که در روز ۱۶مهر در سوریه کشته شد.

پاسدار سرتیپ قاسم رستمی، فرمانده پیشین قرارگاه خاتم سپاه پاسداران و وزیر نفت احمدی‌نژاد؛ وی فرماندهی پشتیبانی جنگ در سوریه را به عهده دارد.

پاسدار سرتیپ احمد مدنی موسوم به «سید جواد»، وی فرمانده جبهه شمالی سپاه در سوریه بوده و در حال حاضر در منطقه حلب مستقر است.

حاج علی صفری، از فرماندهان سپاه موسوم به ولیعصر استان خوزستان که در لاذقیه مستقر است و مسئولیت بخشی از پشتیبانی سپاه در سوریه را هم به عهده دارد.

پاسدار سرتیپ حاج کمیل کهن‌سال، از لشگر ۲۵ موسوم به کربلا در مازندران که به‌تازگی در لاذقیه مجروح و به ایران بازگردانده شد.

۵- یگان‌های سپاه در جنگ علیه مردم سوریه:

از چند ماه پیش رژیم آخوندی شمار پاسداران را در سوریه افزایش داده تا همزمان با بمباران‌های روسیه حمله زمینی گسترده خود را شروع کنند. هم‌اکنون شمار پاسداران در سوریه حداقل به ۵۰۰۰ تن می‌رسد. این علاوه برده‌ها هزار نیروی حزب الشیطان و شبه‌نظامی جنایتکار عراقی و اجیرشدگان افغانی و پاکستانی است که تحت امر پاسداران در سوریه به آدمکشی مشغول‌اند. سپاه علاوه بر یگان‌های رزمی، یگان‌های توپخانه، هوانیروز و مهندسی و پهباد و فرماندهان اطلاعات و عملیات را نیز به سوریه فرستاده است.

برخی از واحدهای سپاه از مناطق مختلف کشور که بخشی از آن‌ها در سوریه حضورداشته یا دارند به شرح زیر است:

•گردان‌های سپاه انصار المهدی که به آن سپاه «ولی امر» هم می‌گویند و مسئولیتش حفاظت خامنه‌ای و سرکردگان رژیم است. محل استقرار آن‌ها در جنوب حلب است. عبدالله باقری محافظ احمدی‌نژاد از نفرات این سپاه به‌تازگی در سوریه کشته شد.آن‌ها از زبده‌ترین و قابل‌اعتمادترین نیروهای رژیم هستند. اخیراً یک گردان آن به نام «فاتحین» به خاطر تلفات بالا به ناگزیر از سوریه بازگردانده شدند، فرمانده این گردان حاج علی فرجی است و محل استقرار آن یافت‌آباد تهران است.

•گردان‌های تیپ موسوم به صابرین، یگان نیروهای ویژه پاسداران.

•گردان‌هایی از لشگر ۵ نصر از استان خراسان رضوی.

•واحدهایی از تیپ مستقل زرهی ۲۱ موسوم به امام رضا.

•واحدهایی از لشکر ۱۷ موسوم به علی ابن ابیطالب، از قم.

•واحدهایی از لشگر۱۴ موسوم به امام حسین از اصفهان.

•واحدهایی از تیپ۱ موسوم به حجت و تیپ ۳ کرخه از لشگر زرهی ۷ موسوم به ولیعصر از اهواز.

•واحدهایی از تیپ موسوم به انصار الرسول از سپاه موسوم به نبی اکرم از استان کرمانشاه.

•واحدهایی از لشگر ۱۹ موسوم به فجر و تیپ هوابرد ۳۳ موسوم به المهدی از استان فارس.

•برخی از واحدهای سپاه قدس گیلان.

•برخی از واحدهای لشگر ۲۵ کربلا از استان مازندران.

•برخی از واحدهای سپاه موسوم به سیدالشهدا، از استان تهران.

•برخی از واحدهای تیپ ۱ نینوا و تیپ ۶۰ زرهی و تیپ ۴۵ موسوم به جواد الائمه از استان گلستان.

•برخی از واحدهای لشگر ۴۱ موسوم به ثارالله، از استان کرمان.

•گردان ۱۶۱ از سپاه موسوم به انصارالحسین و گردان ۱۶۴ تکاور موسوم به علی‌اکبر از استان همدان.

•گروه توپخانه ۵۶ موسوم به یونس از استان فارس.

۶- شبه‌نظامیان به‌اصطلاح شیعه:

علاوه بر حزب الشیطان لبنان رژیم آخوندی مزدوران و اجیرشدگان غیر ایرانی خود را در یگان‌های مختلف برای جنگ علیه مردم سوریه سازمان داده است:

کتائب حزب‌الله و عصائب الحق و سپاه بدر متشکل از مزدوران عراقی رژیم که در جنایت علیه مردم عراق نیز شرکت فعال دارند به دستور رژیم ایران بخش زیادی از نیروهای خود را به سوریه منتقل کرده‌اند.

تیپ‌های موسوم به ابوالفضل العباس و ذوالفقار و کتائب سیدالشهدا، سرایا خراسانی و حرکت النجباء از مزدوران عراقی رژیمهستند که در سال‌های اخیر توسط سپاه پاسداران تشکیل‌شده و در سوریه به‌کاررفته شده‌اند.

لشکر فاطمیون که از افغانی‌های مقیم ایران به‌خصوص زندانیان تشکیل‌شده است که به‌شرط شرکت در جنگ سوریه آزادشده‌اند. آن‌ها با ماهی ۵۰۰ دلار به استخدام سپاه درآمده‌اند. شمار زیادی از آن‌ها ازجمله علیرضا توسلی و مصطفی صدر زاده از فرماندهان این لشکر در سوریه کشته‌شده‌اند.

گروه زینبیون از شیعیان پاکستانی ساکن ایران که توسط سپاه سازمان‌دهی شده است.

۷- آخوندهای وابسته به رژیم ایران در مناطق مختلف شیعه‌نشین سوریه حضور دارند تا آن‌ها را برای جنگ بسیج کنند. خامنه‌ای با پول‌های هنگفت از طریق این آخوندها، شیعیان محلی را روانه جنگ می‌کند. اما این آخوندها از وضع نیروهای ارتش اسد و داوطلبان محلی ابراز ناامیدی می‌کنند و تبلیغات آن‌ها کار آیی خودش را ازدست‌داده است.

۸- در دو ماه اخیر حداقل ۱۰۰ نفر از افسران و نیروهای آموزش‌دیده سپاه پاسداران کشته‌شده‌اند. فقط اجساد بخشی از آن‌ها به ایران منتقل می‌شوند و بخش زیادی در سوریه دفن می‌شوند. خبرگزاری حکومتی ایرنا، در ژوئن ۲۰۱۵ کشته‌های جنگ سوریه که در ایران دفن شده‌اند را ۴۰۰ نفر اعلام کرد. میزان واقعی کشته‌شدگان سپاه و مزدورانش بیش از ۳۰۰۰ نفر است. شمار زیادی از بالاترین فرماندهان سپاه که در جنگ سوریه کشته‌شده‌اند عبارت است از :

پاسدار سرتیپ حسین همدانی،جانشین فرمانده سپاه و معاون نیروی قدس و فرمانده نیروهای رژیم در سوریه؛ پاسدار سرتیپ محمدعلی الله دادی، فرمانده سپاه الغدیر؛ پاسدار سرتیپ عبدالله اسکندری؛ پاسدار سرتیپ عبدالله حیدری؛ پاسدار سرتیپ حسن شاطری رئیس ستاد بازسازی لبنان؛ پاسدار سرتیپ اسماعیل حیدری؛ پاسدار سرتیپ جبار دریساوی؛ پاسدار سرتیپ محمد جمالی پاقلعه؛ پاسدار سرتیپ سیدحمید طباطبایی‌مهر از مدیران عملیات نیروی زمینی سپاه؛ پاسدار سرتیپ هادی کجباف، فرمانده سپاه شوشتر خوزستان؛ پاسدار سرتیپ حسین بادپا از فرماندهان لشگر ۴۱ ثارالله؛ پاسدار سرتیپ روزبه هلیسیایی؛ پاسدار سرتیپ جبار عراقی؛ پاسدار سرتیپ شیبانی؛ پاسدار سرتیپ عبدالرضا مجیری؛ پاسدار سرتیپ عزت‌الله سلیمانی؛ پاسدار سرهنگ امیررضا علیزاده؛ پاسدار سرهنگ عباس عبداللهی؛ پاسدار سرهنگ مسلم خیزاب؛ پاسدار سرهنگ حمید مختاربند و پاسدار سرهنگ فرشاد حسونی زاده.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۹ آذر۱۳۹۴(۳۰نوامبر۲۰۱۵)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.