سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

برنامه ریزی ۲۵ ساله رژیم آخوندی برای تسلط بر یمن و اشغال آن

0 28

برنامه ریزی ۲۵ ساله رژیم آخوندی برای تسلط بر یمن و اشغال آن توسط مزدورانش

رژیم ضد بشری آخوندی بعد از شکست در جنگ ایران و عراق، از ربع قرن پیش، و با استفاده از تجربیاتش در شکل دادن حزب الله لبنان، در صدد بر آمد که با توجه به بافت مذهبی یمن یک گروه مزدور در این کشور سازمان داده تا به مثابه سکوی پرشی برای دست اندازی به یمن و شبه جزیره عربستان مورد استفاده قرار دهد. رژیم آخوندی طایفه حوثی را کاندید مناسبی برای سازمان دادن چنین جریانی تشخیص داد و از همان زمان آنها را به خدمت خود گرفت:

۱- رژیم از سال۱۳۷۰ (۱۹۹۱) حسین الحوثی برادر بزرگتر عبدالملک الحوثی رهبر کنونی این جریان را به خدمت خود گرفت. او به کمک رژیم ”حزب حق“ را در یمن تأسیس کرد و در سال۱۹۹۳ در انتخابات شرکت کرد و به عضویت پارلمان یمن درآمد. طبق طرح رژیم این جریان تا قبل از شکل گرفتن و قدرتمند شدن از رویارویی با حکومت یمن خوداری می کرد و خود را هم جهت با آن نشان می داد.

۲- حسین حوثی در سال۱۳۷۶ (۱۹۹۷) به دستور رژیم از حزب حق جدا شد و گروهی را تحت عنوان «جمعیت جوانان مؤمن» با الگوی حزب الله لبنان تشکیل داد که بعداً نام انصارالله بر آن گذاشته شد. این گروه امروز به عنوان مزدور سپاه پاسداران و نیروی قدس پایتخت یمن و بخشهای وسیعی از آن را اشغال کرده و به سرکوب و کشتار مردم این کشور مشغول است.

۳- رژیم بعد از ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱ به «جمعیت جوانان مؤمن» سمت ضد آمریکائی داد و در عین حال به مخالفت با دولت یمن پرداخت. در سال۱۳۸۲ گروهی از اعضای «جمعیت جوانان مؤمن» بازداشت شدند و به درگیری نظامی با دولت پرداختند. حسین الحوثی در سال۲۰۰۴ در جنگ با دولت یمن کشته شد.

۴- حسین الحوثی و برادرش عبدالملک الحوثی و پدرش بدرالدین الحوثی در اوایل دهه۸۰ بیش از یکسال در ایران و در قم تحت آموزشهای دینی و سیاسی و امنیتی و تروریستی قرار داشتند و پس از آن نیز به طور مستمر به ایران رفت و آمد می کردند. بنا به گزارشهای درونی نیروی قدس عبدالملک الحوثی به مذهب شیعه ۱۲ امامی گرویده اما به توصیه رژیم از اعلام این مسأله خوداری می کند تا در میان شیعیان زیدیه در یمن منزوی نشوند.

۵- در سالهای گذشته، یکی از طرحهای نیروی قدس برای باز کردن راه ورود به یمن فعال کردن هلال احمر رژیم بود تا در پوش کمکهای انساندوستانه و ایجاد بیمارستان و رساندن کمکهای دارویی بتواند راه ورود رژیم به این کشور را باز کند. از این طریق تلاش کرد افرادی را برای شبکه های تروریستی خود عضوگیری کند.

۶- در حال حاضر نیروی قدس سپاه پاسداران، طرف حساب اصلی یمن در درون رژیم آخوندی است و ستاد اصلی فرماندهی و پشتیبانی از جنگ در یمن در نیروی قدس تشکیل شده است. علاوه بر آن مجمع جهانی اهل بیت، مجمع تقریب مذاهب اسلامی، جامعه المصطفی، با حوثی ها از نزدیک رابطه دارند و به آنها کمک می کنند.

۷- شمار زیادی از افراد حوثی از سالها پیش در جامعه المصطفی در قم آموزش می بینند. یک آخوند یمنی به نام عصام العماد مسئولیت حوثی ها را در قم به عهده دارد. عصام العماد توسط رژیم از مذهب تسنن به شیعه گرویده است!! او خطوط دیکته شده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت و دیگر ارگانهای صدور بنیادگرایی رژیم را در مصاحبه با شبکه های ماهواره یی عربی وابسته به رژیم تکرار می کند.

۸- رژیم آخوندی رابطه نزدیکی بین «جمعیت جوانان مؤمن» با حزب الله لبنان برقرار کرده است و تلاش می کند عبدالملک الحوثی را به عنوان حسن نصرالله یمن جا بیندازد. برخی از افراد حوثی توسط نیروی قدس در دره بقاع لبنان و در عراق آموزش می بینند.

۹- با شروع انقلاب مردم یمن، رژیم آخوندی با تمام قوا به تقویت، تسلیح و گسترش و آموزش حوثی ها در یمن پرداخت. آموزش نیروهای آنها در خود یمن صورت می گیرد.

۱۰- حسین و عبدالملک الحوثی در درون انصارلله از خمینی و خامنه ای به عنوان رهبر و امام یاد می کنند و پیامها و سخنرانیهای آنها و همچنین حسن نصرالله را در یمن توزیع می کنند.

۱۱- همزمان با سازمان دادن حوثی ها رژیم آخوندی در روز ۱۴تیر ۱۳۷۴ (۵ژوئیه ۱۹۹۵) یک قرارداد فرهنگی بین ایران و یمن به امضا رساند که زمینه های عملی گسترش بنیادگرایی و تروریسم را فراهم می کرد. در یک سند درونی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تاریخ ۲۱اسفند ۱۳۷۴ تصریح شده است: «باتوجه به اوضاع و شرایط جدید حاکم بر یمن و تمایل مسؤلان این کشور به بسط و گسترش روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران و حضور شیعیان زیدی و امضای موافقت نامه فرهنگی بین تهران و صنعا ، اهمیت زیادی دارد که جمهوری اسلامی حضور فعالی در یمن داشته باشد…».

۱۲- در شهریور۱۳۹۳ پاسدار علیرضا زاکانی عضو مجلس ارتجاع و رئیس سابق بسیج دانشجویی و از نزدیکان خامنه ای، از نقش رژیم آخوندی در وقایع یمن و طرح این رژیم برای صدور بنیادگرایی و تروریسم به تمامی منطقه تحت عنوان «سیستم یکپارچه‌سازی مسلمانان توسط انقلاب اسلامی» پرده برداشت. وی گفت: «در یمن حادثه یی عظیمتر و بزرگتر از لبنان در حال وقوع است؛ از ۲۰استان یمن ۱۴استان در دست انقلابیون یمن است و ۹۰درصد صنعا نیز همین‌طور… با این کار تمام معادلات را برهم زده‌اند؛ پس از پیروزی در یمن به‌طور حتم نوبت عربستان است زیرا این دو کشور حدود دو هزار کیلومتر مرز مشترک داشته و از طرفی نیز امروز دو میلیون نفر اسلحه به دست سازمان‌یافته شده در یمن وجود دارد…. امروز انقلاب اسلامی سه پایتخت کشورهای عربی را در اختیار دارد و تا چند وقت دیگر صنعا را نیز گرفته و سیستم یکپارچه‌سازی مسلمانان را اجرایی خواهد کرد».

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۹ فروردین۱۳۹۴ (۲۹مارس ۲۰۱۵)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.