سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

کشتار درمکه ، نمونه‌ای منحصربه‌فرد از عملکردهای رژیم فاشیستی حاکم برایران – قسمت اول

0 28

تاریخچه فتنه‌انگیزی ۹مرداد۱۳۶۶ فاشیسم‌مذهبی ولایت‌فقیه، درمقدس‌ترین مکان مسلمانان با صدها کشته از حجاج خانه خدا و ایجاد جنگ روانی علیه مجاهدین خلق بعد از ارتکاب جنایت

به‌دنبال بیرون‌افتادن رسوایی روابط پنهانی و معاملات تسلیحاتی رژیم خمینی با آمریکا و اسرائیل در سال۱۳۶۵ (ایران گیت) و در بن‌بست بحران‌های لاعلاجی که با ضربات فزاینده آن ایام نیروهای ارتش آزادی‌بخش ملی و محکومیت جهانی جنگ ضدمیهنی او، به‌اوج‌خود رسیده بود، خمینی دجال ضدبشر، برای تحت‌الشعاع قراردادن وضعیت مرگبار رژیمش، با «فرار به‌جلو»، اقدام به طرح‌ریزی توطئه جنایت‌کارانه‌ای برای روز «جمعه ۹مرداد۱۳۶۶» (۳۱ژوئن۱۹۸۷) در مکه و ایام مراسم حج کرد و به‌این ‌ترتیب، به رسوایی فضاحت‌بار دیگری درغلتید.

روز ۶مرداد۱۳۶۶( ۲۸ژوئیه۱۹۸۷) ، خمینی در یک پیام بسیار طولانی برای زائران حج، ازجمله گفت:

2پیام-خمینی-تحریک-کشتار-حجاج-ایرانی-مکه

– «…من خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده‌ام و در انتظار فوز عظیم شهادتم و قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها و نوکران آنان مطمئن باشند اگر خمینی یکّه و تنها هم بماند، به راه خود ـ که راه مبارزه با کفر و ظلم و شرک و بت‌پرستی است ـ ادامه می دهد و به یاری خدا در کنار بسیجیان جهان اسلام… خواب راحت را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگان… سلب خواهدکرد… من با اطمینان می‌گویم که اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک مذلّت می نشاند. اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدوده خود را یکی پس از دیگری، برطرف و سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهدکرد… من به تمام جهان با قاطعیت اعلام می‌کنم که اگر جهانخواران بخواهند در برابر این موضوع بایستند، ما هم در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد و تا نابودی تمام آنان از پای نخواهیم نشست. یا همه آزاد می‌شویم و یا به آزادی بزرگتری، که شهدت است، می‌رسم…« (رادیو رژیم، ۶مرداد۶۶).

در پی صدور پیام خمینی به زائران حج، سپاه پاسداران با انتشار اطلاعیه‌ای با عنوان «لبیک یا امام» اعلام کرد آماده است:

«تحت لوای پرچم اسلام و فرماندهی امام تا سرحد شهادت، اعتلای کلمه توحید را سرلوحه مبارزه بی امان خویش با استکبار جهانی قراردهد» (رادیو رژیم، ۷مرداد۶۶).

پاسدار جنایت کار محسن رضایی

محسن رضایی سرکرده وقت سپاه پاسداران 

فردای آن‌روز سرکرده وقت سپاه پاسداران محسن رضایی، پیامی برای خمینی فرستاد و در این پیام تاٌکیدکرد:

«… سپاه وفادار به شما در بین بسیجیان تمامی بلاد اسلامی، از عراق و لبنان و افغانستان گرفته تا آفریقای سیاه، به تشکّل هسته‌های مقاومت حزب‌الله پرداخته و جوانان برومند عاشقانه و با شتاب به سوی مبارزه با ستم و ظلم می‌شتابند» (رادیو رژیم، ۸مرداد۶۶).

به گزارش رادیو رژیم، روز ۸مرداد واحد «بسیج مستضعفین» سپاه پاسداران در پاسخ به پیام خمینی اعلام کرد:

«… ما… الهام گرفته از رهنمودهای شما، با الحاق به دیگر بسیجیان کشورهای اسلامی و تشکیل ارتش صد میلیونی …درمقابل تمامی دنیای استکبار خواهیم ایستاد» (رادیو رژیم، ۸مرداد۶۶).

5تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

6حسن-روحانی-در-مکه-1362

به‌منظور سازمان‌دهی و راه‌اندازی این بلوای خونین، از این پیش‌تر، تعدادی از مهره‌ها و کارگزاران رژیم‌آخوندی به مکه اعزام شده ‌بودند.

آنها با یک طرح از پیش مشخص، آشوب و درگیری خونین و بی‌سابقه‌ای را در جریان مناسک حج در حرم امن خانه خدا براه انداختند که گروه کثیری از مردم و زائران قربانی آن شدند. بنا به گزارش خبرگزاری‌ها، ۴۰۲نفر در این درگیری‌ها کشته و ۶۴۹نفر دیگر نیز مجروح شدند، ۲۷۵نفر از کشته‌شدگان و ۳۰۳نفر از مجروحین ایرانی بودند، همچنین ۱۴۵نفر از مردم عربستان و ۲۰۱تن از زائران کشورهای مختلف مجروح شده‌اند.

7تظاهرات-عوامل-خمینی-درمکه

– خبرگزاری فرانسه در تاریخ ۱۱مرداد۶۶ در خبری اعلام کرد که ۸۵تن از مأموران عربستان نیز در بین کشته‌شدگان هستند.

– خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز طی گزارشی که در تاریخ ۱۰مرداد۶۶ مخابره نمود، گفت: «خیلی از تلفات مأموران عربستان به‌خاطر ضربات چاقو به قسمت سینه و شکم آنها بوده است. خیلی از قربانیان پیرزنان و زنانی بودند که هنگامی‌ که تظاهرکنندگان با آشفتگی و هرج‌ومرج سعی می‌کردند عقب‌نشینی کنند، زیر دست‌وپا له شدند.»

شماره 8تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

– در فیلمی که روز۱۱مرداد۶۶ از تلویزیون‌های جهان و به‌ویژه تلویزیون کشورهای عربی پخش گردید، صحنه‌های بسیار گویا و به‌غایت رسواکننده‌ای از تروریسم افسارگسیخته و وحشیگری پاسداران چماق‌به‌دست خمینی که با آمادگی قبلی و به‌طور سازمان‌یافته این بلوای خونین را به راه انداخته‌بودند، به نمایش گذاشته شد.

9تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

10تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

11تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

– خبرگزاری رویتر مورخ ۱۰مرداد۶۶ ضمن اشاره به حرکات و اقدامات ننگین چماق‌داران خمینی که در این فیلم ماهیت آنها افشا و نشان داده‌شد، گفت: «به مأمورین سعودی سنگ پرتاب می‌کردند؛ درحالی‌که آنان با سپرهای ضدشورش آنها را از سایر حجاج جدا می‌نمودند. سپس حمله‌ور شدند و به‌دنبال آن حدفاصل ایجادشده توسط مأمورین شکسته شد و آنگاه به‌طرف جمعیت سایر حجاج حمله‌ور شدند و دنبال آنها می‌کردند… آنها اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های پلیس را آتش می‌زنند و در همان‌حال صدها تن دیگر از آنان به‌سمت مأمورین سنگ پرتاب می‌کردند و چماق‌هایشان را به‌سمت آنها تکان می‌دادند. (دولت عربستان) در بیانیه خود گفت که مهاجمان در لباس‌هایشان چاقو مخفی کرده بودند و تعدادی شهروند و مأمور را با چاقو مورد حمله قرار دادند…».

12تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

13تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

– تلویزیون فرانسه کانال۲ نیز ضمن پخش صحنه‌هایی از درگیری‌های خونین مکه و همچنین پخش فیلم دیگری از جریان کشف مواد منفجره از چمدان‌های بیش از ۱۰۰تن از عوامل خمینی در مراسم حج سال۱۳۶۵، گفت: «این تظاهرکنندگان قبل از حرکت از ایران توسط خمینی به‌اندازه کافی تحریک شده‌بودند… از تصاویر قابل‌فهم است که تظاهرات به‌طور مستحکمی سازمان داده ‌شده است. در زیرپلاکاردها، کسانی ایستاده‌اند که جمعیت را هدایت می‌کنند و علامت شروع درگیری را می‌دهند. پشت سر آنها زن‌ها قرارگرفته‌اند که وقتی پلیس واکنش نشان دهد آنها نقش حائل را داشته باشند. سرویس انتظامات با بازوبندهای قرمز و همچنین مجهز به آئینه‌هایی هستند که به‌وسیله آنها، هم به یکدیگر علامت می‌دادند و هم دید پلیس و دوربین‌های تلویزیون سعودی را کور می‌کردند…».

14تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

15تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

– خبرگزاری فرانسه مورخ ۱۲مرداد۶۶ نیز به نقل از روزنامه «عکاظ» چاپ عربستان نوشت: «۲۰هزار پاسدار و بسیجی توسط تهران برای اغتشاش در مراسم حج در مکه بسیج شده‌بودند. عکاظ که از منابع مطلع سعودی نقل‌قول می‌کند اضافه کرده که قسمت اعظم تظاهرکنندگان روز جمعه مکه، به این دو نیروی شبه‌نظامی وابسته بودند که «تعلیمات ویژه‌ای» برای ایجاد بلوا دیده بودند.»

16تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

17تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

18تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

– روزنامه نیویورک‌تایمز مورخ ۱۶مرداد۶۶ به‌نقل از یکی از زائران نوشت: «ایادی خمینی زیر لباس‌هایشان چاقو، چماق و همه نوع سلاح حتی بمب حمل می‌کردند و برای مجبور کردن مردم به شرکت در تظاهراتشان، مردم عادی را مضروب می‌کردند.». این روزنامه از قول یک شاهد دیگر چنین نوشت: «آنها خیلی خشن بودند و هرجا که می‌رفتند تعدادشان زیاد بود و هیچ‌کس نمی‌توانست در کارشان دخالت کند. آنها شهروندان خلیج را اذیت و آزار می‌کردند و سپس پلیس را محاصره کردند و پس از خلع‌سلاح آنها، شروع به دنبال‌کردن آنها کردند.». نیویورک‌تایمز همچنین به نقل از تعدادی شاهدان عینی دیگر آورده است که «اکثریت مقتولین زیر دست‌وپا له شدند… همه مسلمان‌ها از دست عوامل خمینی خیلی عصبانی بودند چون قرار نیست کسی به این مکان مقدس سلاح بیاورد.».

19تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

20تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

– خامنه‌ای رئیس‌جمهور وقت خمینی روز ۱۰مرداد۶۶، در مصاحبه با رادیو رژیم، درمورد رویداد مکه گفت: «حمله به حجّاج ایرانی از پیش سازماندهی شده بود و به طور ناگهانی صورت گرفت.» اما در همین روز، خبرگزاری رویتر گزارش داد دولت سعودی از دیپلمات‌های عرب و اسلامی دعوت کرد که ویدئوی این واقعه مرگبار را ببینند که نشان‌می‌دهد چگونه تظاهرکنندگان، مسئول این کشتار بودند. خبرگزاری رسمی عربستان قبلاً گفته بود پلیس وقتی دخالت کرد که زوّار ایرانی شروع به آتش زدن ماشین‌ها و حمله به افرادی که در آن نزدیکی ایستاده بودند، کردند.

21تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

22تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

23تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

24تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

25تظاهرات-عوامل-خمینی-در-مکه

ادامه این مطلب را در قسمت بعدی آن دنبال کنید…

ادامه دارد…

ایران افشاگر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.