سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

«کانون شورشی» کابوس نظام خامنه‌ای

1 427

ابراهیم رئیسی، در جلسه تحویل‌گیری کرسی ریاست جدید خود از آخوند صادق لاریجانی، دردستگاه آدمکشی خامنه‌ای، با صحبت از «خطر سازمان‌یافتگی» برای «امنیت نظام آخوندی» و اعلام اینکه در نظام ولایت‌فقیه «همه موضوعات» نسبت به «امنیت نظام» فرع هستند، جوهر اقدام رسوای خامنه‌ای از انتخاب خود برای این سمت را برملا ساخت:

  • «ما [امروز] موضوع امنیت را از مهم‌ترین مسائل برای کشور می‌دانیم و در مقابل جرایم خشن سازمان‌یافته و هرگونه اخلال در امنیت جامعه و کشور به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد و کوچک‌ترین ناامنی را تحمل نمی‌کنیم، چون همه اقدامات فرع بر امنیت است؛ اجرای عدالت و پیشرفت فرع بر امنیت است؛ لذا مسئله امنیت مسئله‌ای نیست که بشود نسبت به آن کوچک‌ترین اغماضی کرد» (۱)

آخوند صادق لاریجانی رئیس پیشین این قوه نیز در همین جلسه، ازدست «آلترناتیو قدرتمند و سازمان‌یافته نظام» ابراز فغان کرد که:

  • «ادعاهای آقای حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی، این هم واقعاً چیزهای عجیبی است!… این حرف‌ها درست نیست بعد هم می‌روند اتهامات [مجاهدین خلق] را می‌آورند لیست می‌کنند علیه جمهوری اسلامی آخر این چه جور قضاوتی است؟» (۲)

به‌این‌ترتیب بالاترین کارگزاران دستگاه سرکوب خامنه‌ای، روی کانونی‌ترین مشکل نظام ولایت‌فقیه انگشت گذاشتند که چگونگی مقابله با آن، تعیین‌کننده کیفیت عبور نظام از این شرایط بحرانی خواهدبود.

چگونه حکومت ولایت‌فقیه پس‌از ۴دهه قرارداشتن درحاکمیت، هنوز با احساس ناامنی و بی‌ثباتی روبه‌رو است؟

نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات به‌اصطلاح اسلامی رژیم و رئیس کارگروه ستاد چهلمین سالگرد به حاکمیت رسیدن آخوندها، ازباند خامنه‌ای، بابیان اینکه دشمن قصد دارد مردم را نسبت به مسئولان نظام ناامید کند، می‌گوید:

  • «وضعیت امروز نظام اسلامی شبیه دهه ۶۰ است که فشارهای خارجی و توطئه‌های [مجاهدین] در آن وجود داشت» (۳)

امیر محبیان از تئوریسین‌های باند خامنه‌ای هم می‌گوید:

  • «در ایران آنچه که شاهد آن هستیم تحول کیفی در مطالبات است. در بیست تا ده سال گذشته حرکت های اعتراضی در ایران بیشتر نمایشگر مطالبات طبقات متوسط و روشنفکر بود. آزادی‌های اجتماعی و سیاسی بیشتر ، اما ظرف چند سال گذشته طبقات عامل اعتراضات تغییر کرده‌اند. اکنون طبقات عامل بیشتر لایه های پایین طبقات متوسط و طبقات فقیر هستند و جنس مطالبات هم اقتصادی است. جنس مواجهه با مطالبات در این دو رویکرد کاملا متفاوت و مرتبط با جنس هر دو حرکت است. حرکت محافظه کارانه روشنفکرانه به‌راحتی کنترل می‌شود، اما حرکت مطالبات طبقات فرودست پتانسیل رادیکال شدن دارد. فراموش نکنیم اعتراض، مسئله حل نشده است. باید مسائل را حل کرد تا اعتراض کاهش یابد. تعویق حل مسئله، فقط به رادیکال شدن وضع می‌انجامد.» (۴)

سپاه پاسداران خامنه‌ای اما در بررسی همین «مطالباتی که می‌روند تا رادیکال‌تر شوند» با انتشار دو مطلب نسبتاً مفصل روی موضوع «کانون‌های شورشی» در داخل میهن انگشت می‌گذارد که از آن می‌توان کلید مفهوم چنگ‌ودندان نشان‌دادن هیولای جنایتکار ابراهیم رئیسی به «جرائم خشن، جرائم سازمان‌یافته» را دریافت:

  • «فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امروز مهمترین بستر عملیات اعضای [مجاهدین] محسوب می‌شوند. آنها با استفاده از استعداد نیرویی دو تا سه هزار نفره خود در آلبانی از مهمترین امکان موجود خود برای فریب و تأثیرگذاری بر جامعه ایران استفاده می‌کنند و به شکل شبانه روزی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای فریب، به کارگیری و تحریک مخاطبین شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برند… در همین رابطه عناصر [مجاهدین] که وظیفه ارتباط‌گیری با کاربران شبکه های اجتماعی در ایران را دارند متناسب با سوالات کاربران جواب‌هایی طولانی در مورد تاریخچه فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق در اختیار دارند که برای افراد ارسال می‌کنند. در این محتواها تاریخ فعالیت سازمان به شدت تحریف شده و مسائلی همچون ترور مردم کوچه و بازار به کلی از تاریخ حذف شده است. توجیهاتی نیز در مورد برخی دیگر از اقدامات … سازمان تهیه شده است که متناسب با سوالات کاربران و عموماً در مورد بخش‌هایی از تاریخ سازمان که انکار آن ممکن نیست، ارائه می‌شود. همانطور که اشاره شد متأسفانه مطالعه محدود مخاطبین در سنین ۱۷ تا ۲۵ سال در شبکه‌های اجتماعی به سرپل‌های [مجاهدین] برای مجاب‌سازی یا به عبارتی فریب آنها کمک می‌کند. از این رو است که قریب به اتفاق جذب شده‌ها توسط سازمان [مجاهدین] در شبکه های اجتماعی در همین رنج سنی قرار داشته و تقریباً در همه موارد سطح سواد مطالعه نیز بسیار پایین بوده و در مواردی حتی فرد نام [مجاهدین] را نیز تا لحظه برقراری ارتباط با سرپل نفاق نشنیده است!» (۵)

تلاش برای برگردانیدن آب‌رفته‌ای که از سال۶۰ تا به امروز بی‌وقفه «با فدیه و فدای بیکران در تاریخ ایران» توسط «مقاومت سازمان‌یافته مردم ایران» و در پرتو «ارگان هدایت‌کننده قیام» ادامه داشته است، به جوی ولایت، سرابی است که تحلیل‌گران امنیتی هردو باند نظام آخوندی، قبل از هرکس خود به‌آن اشراف دارند و پیشاپیش اعلام کرده‌اند. اکنون سبوی «آن اهرم‌های دیگر» (رعب آفرینی و کشتارهای ضدبشری) درجامعه شکسته و با بارزشدن طلیعه تحرکات «کانون‌های شورشی»، درکنار شناخته‌شدگی بین‌المللی «تنها آلترناتیو جدی و مصمم نظام»، پیمانه آخوندها را با فصلی جدید از کارزار برای سرنگونی محتومشان، به‌دست «نیروی استوار و پراقتدار مردم ایران»، به قطع و یقین، دیگر ریخته است:

  • روزنامه حکومتی آرمان می نویسد: «آقای رئیس‌جمهور [آخوند شیاد حسن روحانی] در یکی از سخنرانی‌های خود عنوان کردند که مگر چه چیزی در جامعه تغییر کرده که برخی تا به این اندازه اظهار نگرانی می‌کنند؟ پاسخ به این سوال را باید در یک سال گذشته پیدا کرد که چه اتفاقی اعتماد مردم را زایل کرده و شرایط جامعه را به این نقطه رسانده است. متأسفانه این مشکلات در جامعه ایران وجود دارد اما مسئولان هنوز آن را باور نمی‌کنند. مسئولان هنوز هم فکر می‌کنند با اهرم‌های دیگر می‌توانند جامعه را سرپا نگه دارند. این در حالی است که جز تعاملات سنتی افراد جامعه نظم دیگر بخش‌های جامعه و به خصوص بخش‌هایی که در اختیار قدرت است از هم پاشیده است.» (۶)

۶سال پیش رهبر مقاومت استراتژی «کانونهای شورشی» را مشخص کرده بودند، آن‌زمان وزارت بدنام اطلاعات و دنبالچه‌های هرزهآن در خارج‌کشور با لودگی‌آخوندی، مغلطه می‌کردند «طلیعه‌های صحت این خط را بیاور تا ببینم» تاآنرا مانند هرپدیده نوظهور دیگری که در مراحل تکوین است، شبهه‌آلود کنند. اما امروز گماردن آخوند رسوا و جلاد، ابراهیم رئیسی در رأس دستگاه آدمکشی آخوندها و ابراز نگرانی او از «اقدامات سازمان یافته» در نخستین موضعگیری‌اش پس از انتصاب به این سمت، جای شکی باقی نمی‌گذارد که این استراتژی تا چه اندازه واقعی، پراتیک و منطبق بر قانونمندی‌های جامعه ایران بوده است. کانونهایی که طلایه داران موکب ارتش آزادی مردم ایران هستند. این ترس و وحشت، ترس وحشتی واقعی از سرنگونی به‌دست ارتش آزادی بخش ملی ایران است، آن سان که در پیام شماره ۱۱ فرماندهی کل آن پیش‌بینی شده‌بود.

 

(۱) ارگان خامنه‌ای موسوم به کیهان آخوندی ۲۱اسفند۹۷ 

(۲) تلویزیون حکومتی شبکه خبر ۲۰اسفند۹۷

(۳) خبرگزاری آنای رژیم ۱۰بهمن۹۷   

(۴) روزنامه حکومتی آرمان ۸بهمن۹۷      

(۵) خبرگزاری سپاه پاسداران خامنه‌ای موسوم به فارس ۱۹اسفند۹۷   

(۶) روزنامه حکومتی آرمان ۱۷بهمن۹۷

 

 

 

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    خیلی مطلب روشنگری بود ممنون از تلاش های شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.