سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

کارنامه۳۸ ساله پاسداران: جنگ، سرکوب، صدور ترور و بنیادگرایی و پیشبرد پروژه بمب اتمی

3 40

نامگذاری پاسداران در لیستهای تروریستی و اخراج آن از منطقه، ضرورت صلح و آرامش در منطقه

پاسدار سرلشگر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آخوندها در روز ۲ اردیهشت ۱۳۹۶ به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تأسیس سپاه گفت پاسداران با حضور «درسوریه و عراق خود را”سپر امنیت“ ملت ایران و بلکه امت اسلامی» کرده اند. وی تأکید کرد که «اگر سپاه نبود کشور هم نبود». در فرهنگ بنیادگرایان حاکم بر ایران منظور از کشور و ملت ایران و امت اسلامی چیزی جز نظام ضد انسانی و ضد ایرانی ولایت فقیه نیست. چنان که حسن روحانی رئیس جمهور آخوندها در روز ۱۰ اردیبهشت ضمن تمجید از جنایتهای سپاه گفت: «عاملی که باید مردم را زیر پرچم اسلام به میدان بیاورد، سپاه است».

سپاه پاسداران طبق اساسنامه اش «نهادی است تحت فرماندهی عالی مقام رهبری»، و « از نظر سیاسی و عقیدتی تابع ولایت فقیه» است( مواد ۱ و ۴۷). مقاومت ایران بارها تأکید کرده است سپاه پاسداران ابزار اصلی حفظ نظام ولایت فقیه و ارگان محوری اعمال قهر و سرکوب نظامی است. دینامیسم و موتور محرک سپاه و روح حاکم برآن, صدور بنیادگرایی و تروریسم و جنگ طلبی است که این خود مبتنی بر نظریه ولایت جهانشمول است. در همین راستا پروژه دستیابی به سلاح اتمی به طور کامل توسط سپاه پیش برده شده است.. 

۱- طی ۳۸ سال سپاه بیشترین نقش را در سرکوب داخلی ازجمله سرکوب خونین قیام سال ۱۳۷۸ و سال ۱۳۸۸ را به عهده داشته است. اطلاعات سپاه به یک سازمان مخوف تبدیل شده که در دستگیری و شکنجه و اعدام و ترور مخالفان و در جاسوسی حتی علیه باندهای درون رژیم بیشترین نقش را دارد. سپاه از ۲۰۰۸ سازماندهی خود را برای مقابله با خیزشهای مردمی تغییر داد و برای هر استان یک فرماندهی مستقل تشکیل داد که قادر به سرکوب قیامهای عمومی باشد. نیروی بسیج نیز در هماهنگی با سپاه در سرکوب شرکت دارد. بسیج، علاوه بر یگانهای شبه نظامی توسط شبکه جاسوسی در دانشگاهها و مدارس و ادارات و کارخانجات و محلات به شناسایی و دستگیری مخالفان مبادرت می کند.

۲- سپاه علاوه بر جنگ هشت ساله ایران و عراق در شعله ورکردن، گسترش یا استمرار چندین جنگ بزرگ دیگر در خاورمیانه مانند جنگ در عراق، سوریه، یمن، لبنان نقش اصلی را داشته است. ابعاد تلفات و آوارگان این جنگها بعد از جنگ جهانی دوم و فاشیستم هیتلری، با عملکرد هیچ نیروی جنایتکار دیگری قابل مقایسه نیست. 

– جنگ ایران و عراق (۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸) بیش از یک میلیون کشته و یک میلیون مجروح و معلول و چند میلیون آواره و ۱۰۰۰ میلیارد دلار خسارت تنها در طرف ایران به جای گذاشت. 

– در عراق بعد از ۲۰۰۳ به خاطر مداخله مستقیم سپاه و شبه نظامیان مزدورش، صدها هزار تن کشته و چند میلیون نفر آواره شده اند. 

– در سوریه بعد از ۲۰۱۱ بیش از ۵۰۰هزار تن کشته شده و بیش از ۱۰ میلیون نفر آواره شده اند. 

– در جنگ یمن هزاران نفر کشته شده و مطابق گزارش سازمان ملل سه میلیون نفر آواره شده اند. 

۳- سپاه از همان سالهای اول ابزار آخوندها برای دخالت در کشورهای دیگر بود. اما از ۱۳۶۹ با تشکیل نیروی قدس این مداخلات را از هر نظر گسترش داد. در محافل حکومتی از نیروی قدس که یکی از نیروهای رسمی سپاه است به عنوان «نطفه ارتش بین الملل اسلامی» نام می برند. سپاه پاسداران علاوه بر اشغال آشکار و پنهان چهار کشور سوریه، عراق، یمن و لبنان، حداقل در ۱۰ کشور دیگر منطقه شامل بحرین و مصر و فلسطین و اردن و افغانستان و عربستان و ترکیه و امارات و کویت و قطر مداخلات فعالانه تروریستی و بنیادگرایانه دارد یا به تشکیل شبکه های جاسوسی و تروریستی و ارسال سلاح به این کشورها مبادرت می کند. هیچ کشوری در منطقه از تروریسم پاسداران در امان نمانده است. جاسوسان و مزدوران رژیم در بسیاری از این کشورها دستگیر و محاکمه شده اند. 

پاسداران برای بسط نفوذ خود در منطقه به طور سیستماتیک گروههای جنایتکار شبه نظامی ایجاد کرده است. علاوه بر حزب الله لبنان، عراق کانون توجه ویژه رژیم است و دهها گروه شبه نظامی مانند بدر، عصائب اهل الحق، کتائب حزب الله، حرکت النجباء را در این کشور سازمان داده است. حشدالشعبی که استخوان بندی اش از همین شبه نظامیان است، یک چتر دولتی و رسمی و آزادی عمل چشمگیری به این گروههای جنایتکار می دهد. گروههای شبه نظامی عراقی از مهمترین منابع تأمین نیروی انسانی برای کشتار مردم سوریه است. گروههای موسوم به انصارالله در یمن، صابرین در فلسطین همچنان که فاطمیون افغانستانی و زینبیون پاکستانی که در کشتار مردم سوریه مشغولند در این شمارند.

سفارت رژیم ایران در اغلب کشورهای عربی و اسلامی به ویژه عراق و سوریه و لبنان و افغانستان در کنترل سپاه قرار دارد و کار اصلی سفارت پیشبرد خطوط سپاه است. سفیر رژیم عراق همواره یکی از بالاترین فرماندهان سپاه بوده و در حال حاضر سرتیپ پاسدار ایرج مسجدی، معاون قاسم سلیمانی، این مأموریت را به عهده دارد.

۴- سپاه به موازات وزارت اطلاعات در ترورهای خارج کشور دست دارد. انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت و انفجار خبر در عربستان از این شمار است. سپاه پاسداران علاوه بر خاورمیانه در دهها کشور مانند آلمان، کنیا، نیجریه،سودان، تایلند، گرجستان، هندوستان، آذربایجان، پاکستان، افغانستان مرتکب جنایتهای تروریستی شده که در بسیاری موارد منجر به دستگیری تروریستها شده است. سپاه شبکه های تروریستی را به آمریکای لاتین نیز گسترش داده است. سپاه در عملیات تروریستی علاوه بر پاسداران از مزدوران غیر ایرانی نیز استفاده می کند. ترور یک ایرانی به نام سعید کریمیان در استانبول در ۲۹ آوریل ۲۰۱۷ یکی از آخرین نمونه جنایتهای تروریستی این رژیم در خارج است.

۵- سپاه از دهه ۹۰ قرن گذشته روابط فعالی با القاعده و دیگر گروههای افراطی سنی داشته است. روابطی که در سالهای اخیر در سوریه و عراق ابعاد بیسابقه یی به خود گرفت. امروز تردیدی نیست که رژیم ایران و مالکی نخست وزیر دست نشانده اش در عراق و دیکتاتوری بشار اسد نقش تعیین کننده یی در رشد و گسترش داعش داشته اند. فرماندهان بسیاری از جریانهای تروریستی در عراق و سوریه پس از سالها اقامت در ایران در یک دهه گذشته توسط نیروی قدس به عراق و سوریه منتقل شده اند. وزیر خارجه کری در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۵ گفت:«داعش توسط اسد با آزاد کردن ۱۵۰۰ زندانی و مالکی با آزاد کردن ۱۰۰۰ زندانی به عنوان یک نیروی تروریستی گردآوری شد برای اینکه به اسد کمک کنند». گزارشهای ماههای اخیر از رابطه فعال پاسداران با طالبان در افغانستان خبر می دهد.

۶- سپاه با تشکیل ارتش سایبری با هزاران پاسدار و بسیجی به جاسوسی و کنترل اینترنت و ارتباطات مجازی مبادرت کرده و بسیاری از جوانان را از این طریق دستگیر کرده است. سپاه به هک کردن و تخریب شبکه های کامپیوتری سایر کشورهای منطقه و حتی کشورهای غربی نیز دست می زند. سازمان اطلاعات سپاه اقدام به پخش پارازیت روی شبکه های ماهواره ای کرده و اقدام به جمع آوری بشقابهای ماهواره یی مردم می کند. 

۷- پروژه های اتمی رژیم در اساس تحت کنترل پاسداران بوده است. مرکز تحقیقات سپاه از ۱۹۸۳ فعالیتهای خود برای دستیابی به سلاح هسته یی را آغاز کرد. مرکز تحقیقات سپاه پاسداران در سالهای بعد گسترش پیدا کرد و جهت مخفیکاری اسامی متعددی را بر خود نهاد و در نهایت تبدیل به سازمان «سپند» در وزارت دفاع رژیم شد. در ۲۱ آوریل ۲۰۱۷ دفتر شورای ملی مقاومت در آمریکا از ادامه فعالیت سازمان سپند بعد از برجام پرده برداشت.

۸- سپاه از ۱۳۶۴ اقدام به تشکیل یگان موشکی کرد و با وارد کردن تکنولوژی از کره شمالی از سال ۱۳۷۲به ساخت گسترده موشکهای بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی مبادرت کرد. سپاه در سال ۱۳۷۵ برای گسترش صنایع موشک، سازمان هوا-فضا را در وزارت دفاع ایجاد کرد. کارشناسان کره شمالی، به طور مستمر در ارتباط با سازمان هوا-فضا قرار داشته و در ساخت موشکهای بالستیک به رژیم یاری می رسانند. موشک یکی از مهمترین ابزارهای رژیم برای صدور بحران و جنگ افروزی و مداخله در منطقه است. سپاه علاوه بر صدور انواع موشک به کشورهای منطقه از جمله لبنان، فلسطین، یمن و عراق، در سوریه و لبنان کارخانجات موشک سازی دایر کرده است. موشکهای بالستیکی که از یمن به سوی عربستان پرتاب می شو، ساخت سپاه است. وزیر دفاع آمریکا ۱۹آوریل ۲۰۱۷ گفت موشکهایی که حوثیها به سمت عربستان سعودی شلیک می کنند را تامین میکنند. 

۹- سپاه با نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت به کشورهای منطقه به طور غیرقانونی سلاح صادر می کند. مطابق گزارش بان کیمون، دبیرکل سابق ملل متحد، در ژانویه ۲۰۱۷، سپاه اقدام به ارسال گسترده سلاح به یمن کرد. سپاه پاسداران به طور گسترده بمبهای کنار جاده یی را که در صنایع نظامی تولید می شود برای حمله به نیروهای ائتلاف در عراق ارسال می کرد. 

۱۰- سپاه پاسداران با پشتیبانی خامنه ای مفاصل اصلی اقتصادی ایران در عرصه های مختلف را در کنترل دارد و سالانه دهها میلیارد دلار درآمد خارج از کنترل ارگانهای رسمی به دست می آورد. این عرصه شامل نفت و گاز، صدور و ورود کالا و همچنین خدمات شهری و کشاورزی و غیره را شامل می شود. سپاه با ایجاد شرکتهای مختلف و همچنین در کنترل گرفتن برخی از اسکله های کشور ثروتهای مردم ایران را غارت و هزینه های جنگ و تروریسم خود را تأمین می نماید. یکی از ارگانهای اقتصادی وابسته به سپاه پاسداران قرارگاه خاتم الانبیاست که حدود ۱۵۰ هزار کارمند دارد.

اکنون با گذشت ۳۸ سال جنایت و تروریسم در داخل و خارج ایران، زمان حسابرسی توسط مردم ایران و اجرای عدالت فرارسیده است. اولین قدم ضروری قرار دادن سپاه در لیست تروریستی سازمان ملل متحد و آمریکا و اروپا وکشورهای منطقه و اعمال تحریمهای همه جانبه علیه آن است. قدم بعد این است که بازوی جنگ و جنایت ولایت فقیه از کلیه کشورهای منطقه و به خصوص سوریه، عراق، یمن و لبنان باید اخراج شود. این تنها راه دستیابی به صلح و آرامش در منطقه است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ (اول مه ۲۰۱۷)

3 نظرات
 1. تدریس کنکور می گوید

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

 2. بک لینک می گوید

  خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب زیبا

 3. غزاله قاسمی می گوید

  خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب
  زیبا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.