کاخ سفید: ترامپ لایحه تحریمهای رژیم ایران، روسیه و کره شمالی را امضا خواهد کرد

106

کاخ سفید اواخر روز جمعه به وقت واشینگتن ۷مرداد ۹۶ طی بیانیه‌یی اعلام کرد: « دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد لایحه اعمال تحریمها علیه روسیه، رژیم ایران و کره شمالی را امضا کند»

خاطر نشان می‌شود سنای آمریکا روز ۵شنبه با اکثریت قاطع ۹۸رأی مثبت در برابر تنها ۲رأی منفی لایحه اعمال تحریم‌های جدید علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران را به تصویب رساند.

لایحه مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم آخوندی که پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۱۹رای مثبت به تصویب رسیده بود، در مجلس سنا پس از تأکیدهای اعضای سنا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه بر لزوم حسابرسی از رژیم و مجازات سپاه پاسداران و عوامل آن، به رأی گذاشته شد و سرانجام با ۹۸رأی موافق در برابر تنها ۲رای مخالف به تصویب نهایی در کنگره آمریکا رسید.

این لایحه در برگیرنده تحریم‌هایی علیه رژیم آخوندی، روسیه و کره شمالی است و پل رایان رئیس کنگره آمریکا آن‌را یکی از گسترده‌ترین بسته‌های تحریمی توصیف کرده است.

تحریم‌ها علیه روسیه از جمله به‌خاطر مداخله آن در سوریه و پشتیبانی‌اش از رژیم بشار اسد و تحریم‌ها علیه کره شمالی از جمله به‌خاطر برنامه تسلیحات اتمی آن است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here