سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

چهارشنبه سوری و پشتوانهٴ نیرومند زنان ایرانی ـ حسنی منصوری

0 4

زن ایرانی همواره در تمام سرفصلهای تاریخی نقش بی‌بدیل داشته است. به‌طور اخص از رژیم شاه خائن تا خمینی دجال، در صحنه سیاسی و در رقم‌زدن سرنوشت جامعه، حضور فعال و چشمگیر آن بارز بوده است. می‌خواهم امروز از این فرصت استفاده کنم به‌صورت خیلی خلاصه به رمز موفقیت و پشتوانه قوی و عظیم زنان برای این‌که نسل جوان کنونی بدانند که به چه پشتوانه‌یی قوی و استوار تکیه دارند اشاره کنم.

اولین زنی که برای انتخاب مبارزه از آن انگیزه گرفته و کلمه مقدس مجاهد خلق را در ذهن و ضمیرم حک کرد اولین شهید زن مجاهد خلق در سازمان مجاهدین، فاطمه امینی بود، زنی قهرمان که از خود نامی بی‌زوال در یقین به راه، رسمی‌ماندگار و وفای به عهد و پایداری تا به آخر باقی گذاشت. زنی که برایم تجسم تهاجم انقلابی و شهامت در برابر شکنجه‌گران و بازجویان ساواک بود، او مسئولیت سازماندهی خانواده‌های مجاهدین جهت به‌راه‌انداختن حرکتهای افشاگرانه و اعتراضی را به‌عهده داشت، سرانجام در ۱۶اسفند سال ۵۳، دستگیر و روانه شکنجه‌گاه شد. آن‌قدر او را شلاق زدند و آن‌قدر بدنش را با منقل برقی سوزاندند که دیگر جای سالمی بر پیکر نحیفش باقی نمانده و فلج شده بود اما در شهامت هم‌چون سپیدی امید در شبهای تار نومیدی زمان شاه بود و فضای جامعه اختناق‌زده را دگرگون کرد. زنی مسلمان و انقلابی و نترس و جسور که هنگام بازجویی چنین گفت:

– بازجو: هویت خود را بیان نمایید!

– فاطمه: من مجاهد خلقم.

– بازجو: مشخصات پدر و مادر خود را معرفی کنید!

– فاطمه: من فرزند خلقم.

– بازجو: محل کار و سکونت پدر و سایر بستگان خود را مشخص کنید!

– فاطمه: همان‌طور که گفتم من فرزند خلقم و محل سکونتم نزد خلق است.

قبل از حماسه فاطمه، حرکت و تهاجم و شورش یک زن در تاریخ اسلام یعنی زینب کبری در برابر کاخ یزید، همواره ذهنم را به خود مشغول می‌کرد. در حالی‌که در ۱۴۰۰سال پیش که مردسالاری در جامعه غوغا می‌کرد و رسم رایج زمان این بود که با سنگدلی هر دختری که به‌دنیا می‌آمد به جرم زن بودن زنده به گور می‌شد، حضرت زینب کبری با افتخار و سرفرازی با تهاجم و مسئولیت‌پذیری بی‌نظیر و با ایمان و یقین به آرمان رهایی‌بخش اسلام محمدی کاخ یزید را در دفاع از آرمانش لرزاند.

زنانی که برای احقاق حقوق آزادی در جامعه ایران نقشهای بی‌بدیل داشتند، به‌واقع در تاریخ مبارزات مردم ایران بسیارند. زن پاکبازی چون اشرف رجوی که خود را فدای آرمان آزادی و رهایی مردم ایران کرد و با فدای خود در ۱۹بهمن همراه با زنان همرزم دیگرش حماسه فدای تمام‌عیار عاشورای مجاهدین را رقم زدند. صف طولانی از زنانی که در مسیر رسیدن به حق آزادی نقش خود را به زیباترین صور ایفا کرده‌اند که امکان بیان تک به تک آنها نیست. این زنان بودند که منشأء ایمان و باور به نقش تعیین‌کننده و تأثیر‌گذار زن در جامعه‌اند، پشتوانه‌یی قوی و عظیم که زنان میهنم از آن برخوردارند.

زنان ایرانی پشتوانه‌یی هم‌چون هزاران زن مجاهدی که در سنین مختلف از فاطمه مصباح ۱۳ساله گرفته تا مادر ذاکری ۷۰ساله دارند که جان خود را فدیه راه آزادی نمودند.

نسلی که با آرمان مسعود رجوی در مقابل ضرب ‌و شتم چماقداران ایستادند و جلودار نبرد برای آزادی بودند.

نسلی آگاه به وظایف و نقش خود نسبت به مردم.

هم اکنون نیز زنان مجاهد اشرفی که با جسارت و زنجیر شدن به هم در برابر یورش مزدوران مالکی ایستادگی کردند با پایبندی به آرمان آزادی مردم ایران و با عشق به آزادی و قلبی پر از ایمان و یقین برای به‌دست آوردن آزادی خلق و میهن اسیر خود در ایران حاضر به پرداخت هر بهایی بودند و هستند.

زنان اشرفی که در یک تشکیلات منسجم با بیش از ۱۰۰۰زن مبارز و مسئول و انقلابی گام به گام مسیرهای سخت و پرابتلایی را طی سالیان طولانی به رهبری مریم رجوی، در کانون توطئه‌ها و فشارهای محاصره و جنگ تن‌به‌تن در برابر زرهی و تانکهای دشمن در حملات ۶و ۷مرداد و ۱۹فروردین با دست خالی و البته با سلاح ایمانشان ایستادند.

بله این پشتوانه زن ایرانی است، بسیار گسترده و قوی که هم‌اکنون در یک کانون و تشکیلات شورشی اشرفی متبلور شده است. کانون امید و یقین و راهنما برای تمامی کانونهای شورشی ایران. بله این کانونها پیوسته مترصد فرصت در شکار لحظه‌ها هستند. یکی از آن فرصتها و لحظه‌های طلایی برپایی و تبدیل کردن سنت میهنی و دیرینه چهارشنبه‌ سوری به قیامی دیگر علیه دیکتاتور ولایت ‌فقیه زن‌ستیز است. خانم رجوی سمبل می‌توان و باید است. ما زنان در سازمان‌یافتگی و همدلی با هم می‌توانیم و باید ایران را آزاد کنیم و از هر فرصتی برای اعتراض و فریاد علیه دیکتاتور استفاده کنیم. بله زنان مبارز و بی‌باکی که در هر کوچه و خیابان و محله و کوی و برزن برای سازمان‌دادن قیام تلاش می‌کنند، ایمان داشته باشند که می‌توانند در صحنه طلایی چهارشنبه ‌سوری نقش تعین‌کننده‌یی داشته باشند. زنان مبارز و انقلابی که به‌هم پیوند بخورند واقعاً قدرتی دارند که رژیم کثیف آخوندی یارای مقابله با آن را ندارد.

به‌قول مریم رجوی ”چهارشنبه سوری برای کانونهای شورشی یک فرصت طلایی برای ضربه زدن به دیکتاتوری ولایت فقیه را فراهم می‌کند.”

چهارشنبه‌سوری را میدانی برای احقاق حقوق خود به‌عنوان یک فرصت طلایی ببینیم و برای آن تلاش و سازماندهی کنیم و با کمک و همیاری و همدلی با هم می‌توان و باید این فرصت را به گام کیفی برای پیشروی جنبش مقاومت برای آزادی تبدیل کنیم. بله این حق زن ایرانی است که رژیم ولایت فقیه را براندازد و ایران را آزاد کند این مسئولیت اصلی ما زنان انقلابی و بی‌باک و شورشی است.

رژیم در مرحله سرنگونی است. جامعه از فقر و گرسنگی در انفجار است. دشمن به‌غایت از تشکیلات سازمان‌یافته کانونهای شورشی می‌هراسد.

این نسل عزم جزم دارد که هر فرصتی را برای اعتراض به تمامیت رژیم سراسر فساد ولایت ‌فقیه تبدیل کند. بله می‌توانیم دیوار ناباوری و ترس و ناامیدی را درهم‌ بکشنیم.

زنان، جوانان، کارگران، زحمتکشان و محرومان، شما نیروی عظیم انفجاری در مقابل دیکتاتوری مذهبی هستید. قدرت شما به‌خوبی در شعارتان برجسته است. خطاب به همه مزدوران ارتجاع و پاسداران می‌گوئید:

بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم!

لذا زنان امروز با پشتوانه و الگوهایی که از گذشته و در پیش رو دارند شجاعانه فرصت مناسب چهارشنبه‌سوری را دریابند و سازمان دادن قیامی دیگر را به‌عهده بگیرند. نقش شما خواهران عزیزم تعیین‌کننده است با اطمینان باید گفت که نقشه‌مسیر طی شده زنان نشان می‌دهد که یقینا از عهده این مسئولیت بر می‌آیند.

لینک به منبع اصلی 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.