پیام جدید رئیس جمهور آمریکا: مردم ايران سرانجام عليه رژيم فاسد حاكم بر ايران دست به اقدام مي‌زنند

85
حمایت-ترامپ-از-تظاهرات-ایران-01-min

رئيس‌جمهور آمريكا در پيامي در حمايت از قيام مردم ايران در روز ۱۲ دي، اعلام كرد: مردم ايران سرانجام عليه رژيم بي‌رحم و فاسد حاكم بر ايران دست به اقدام مي‌زنند.

دونالد ترامپ افزود: تمامي پول‌هايي كه اوباما به‌نحوي احمقانه (به اين رژيم داد)، خرج تروريسم شد و به «جيب» (مقامات رژيم) رفت و مردم از غذاي كمي برخوردارند، نرخ تورم بالاست و حقوق بشر وجود ندارد. رئیس جمهور آمریکا در یک هشدار دیگر تاکید کرد : آمريكا به نظارة (وضعيت ايران) نشسته است».

کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک متشکل از نمایندگان پارلمان و شخصیت های سیاسی و حقوقدانان ، وکلا و مدافعان حقوق بشر، ضمن حمایت کامل از قیام ایران، اعلام کرد: این تظاهرات درسرتاسر کشور با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» بوضوح بالاترین مقامات رژیم یعنی خامنه ای و روحانی را هدف قرار داده و تظاهرکنندگان در برابر یک رژیم مذهبی که هیچگاه از سرکوب و تحقیر شهروندان ایران باز نیاستاده، حقوق دمکراتیک خود را مطالبه می کنند.

کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک در بیانیه خود می افزاید:‌دستگاه تبلیغات رژیم و امامان نماز جمعه اش مجاهدین خلق ایران را منشاء این قیام مردمی دانسته اند. مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران که همواره از حمایت این کمیته برخوردار بوده است، به مردم شجاعی که برعلیه فساد و سرکوب برخاسته اند درود فرستاد. وی افزود که این قیام ها در مناطق مختلف ایران نشان می دهد که سرنگونی رژیم ملاها و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردمی خواسته های ملی عاجل مردم ایران هستند.

کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک تاکید می کند:‌موضع دولت ما بایستی حداکثر قاطعیت در برابر رژیم ایران باشد و در هر شرایطی مواضع فرانسه در مورد وضعیت حقوق بشر، مخالفت با حکم اعدام و ضرورت احترام به ارزشها و اصول دمکراتیک را خاطر نشان کند.

لرد كاتر نماينده مجلس اعيان انگلستان در پیام حمايت از قیام مردم ایران نوشت:‌ رژيم حاكم بر ايران تلاش دارد كه تظاهرات و اعتراضات مسالمت آميز در شهرهاي سراسر ايران را بجاي اينكه به خواسته هاي برحق مردم ايران پاسخ دهد سركوب كند. من كاملا از پيام خانم مريم رجوي رئيس جمهور منتخب شوراي ملي مقاومت ايران در حمايت از مردم شجاع ايران كه جانشان از دست فساد و اختناق و سركوب توسط رژيم و حمايتش از تروريسم در منطقه به لب آمده است، حمايت مي كنم. اكنون زمان آن فرا رسيده كه دولت انگلستان از خواستهاي دمكراتيك و برحق مردم ايران كه خودش را در تظاهرات روز های اخير در خيابانهاي سراسر ايران نشان داده است حمايت بعمل بياورد.

کريستيان تيبرينگ- يده، Christian Tybring-Gjedeنماينده پارلمان نروژ از حزب پيشرو(يکی از دو حزب حاکم نروژ) و نايب رئيس دوم کميسيون خارجه و دفاع پارلمان در باره قیام مردم ایران اعلام کرد: تظاهرات مدافعين شجاع آزادی در ایران به سرتاسر کشور گسترش يافته است. در برابر سرکوب رژیم علیه ملت ایران، نروژ بايد همانند ساير کشورهای دمکراتيک علنا مقامات ايرانی را محکوم کند . نروژ بايستی در سمت ملت ايران قرار گرفته و از خواسته آنان در خصوص تغييرات دمکراتيک در کشور حمايت کند. به عنوان نايب رئيس دوم کميسيون خارجه و دفاع من تمام تلاش خود را خواهم کرد تا نروژ رابطه ما با رژیم ايران را مورد بازنگری قرار دهد. من در گفتگوهايم با وزير امورخارجه ، اينه اريکسن سورعيده Ine Eriksen Søreide، به وضوح اين را اعلام خواهم کرد.

سناتور پائولو كورسيني رئيس كميسيون خارجي سناي ايتاليا نوشت: همبستگي كامل خود را با شهروندان ايراني و بويژه جواناني كه براي تظاهرات به خيابانها ريخته و عليه رژيم و برای آزادي مبارزه ميكنند، اعلام می کنم و از خانم مريم رجوي و اعضاي شجاع مقاومت ايران براي اين تعهدشان و براي نبردشان عليه اين رژيم، سپاسگزارم.

دیلی استار نوشت: پنج روز راهپیمایی و تظاهرات، حکومت جمهوری اسلامی را جارو می کند. اپوزیسیون جسور ایران می‌گوید تغییر رژیم در دسترس است.

این روزنامه افزود: “ایران در آستانه قیام است و دونالد ترامپ هم می گوید” اکنون زمان آن فرا رسیده است.

تلویزیون مصر: انقلاب مردم ایران شعله ور است

تلویزیون مصر گزارشی از قیام مردم ایران پخش کرد و گفت:‌ بهار در ایران جوانه می زند. در حالی که رژیم ایران دنبال نابودی بهار عرب و دفن انقلاب مردم علیه استبداد بود. رژیم ایران این کار را با اعزام شبه نظامیانش به عراق و سوریه و حمایت از شبه نظامیان یمن انجام داد.

شعارها از انتقاد به حکومت به شعار سرنگونی رژیم تبدیل شد. مردم همچنین دخالت این رژیم در جنگ های منطقه بویژه در سوریه را محکوم کردند.

نیروهای امنیتی صدها نفر را دستگیر کردند. وضعیت امنیتی بی سابقه ای براه افتاده است. این تظاهرات بزرگترین تظاهرات بعد از سال ۲۰۰۹ به حساب می‌آید.

انقلاب مردم ایران هم اکنون شعله ور است و این باعث می شود مردم در هر فرصتی دست به تظاهرات بزنند و خواهان سرنگونی دیکتاتوری یعنی شدید ترین حکومت مذهبی که تا بحال وجود داشته بشوند.

تلویزیون آلمان : تظاهرات در بیش از ۵۰ شهرایران

رادیو آلمان به نقل از گزارشگر شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان (ARD) در تهران گزارش داد که خبرنگاران خارجی با تضییقات وسیعی برای خبررسانی مواجه هستند و حق نزدیک شدن به مرکز شهر و تجمع‌های اعتراضی را ندارد.

این خبرنگار افزود: عصر روز دوشنبه در پایتخت ایران در خیابان‌های اطراف دانشگاه تجمع کرده‌اند. ماموران امنیتی به من و دیگر خبرنگاران خارجی اجازه نزدیک شدن به محل تظاهرات و فیلم‌برداری از آن را نمی‌دهند و من باید اطلاعات خود را از ویدیوهایی به دست می‌آورد که دیگران از محل تهیه کرده‌اند، یا در شبکه‌های اجتماعی موجود است. شیوه اعتراضی در دیگر شهرهای ایران جدید است. این اعتراض‌ها در بیش از ۵۰ شهر در جریان است و همین امر مسئولان دولتی را نگران کرده است.

مردم با خشم به خیابان‌ها آمده‌اند و هیچ سیاست‌مدار و کارشناسی نمی‌تواند حدس بزند که این اعتراض‌ها به چه جهتی تمایل خواهد یافت.

گزارشگر شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان (ARD) هم‌چنین گفت:گرچه مسئولان حکومتی سعی می‌کنند جلوی فعالیت شبکه‌های اجتماعی چون تلگرام و اینستاگرام را بگیرند، اما ایرانی‌ها به بلوکه شدن شبکه‌های اجتماعی عادت دارند و با روش‌های دیگری به شبکه‌های اجتماعی دسترسی پیدا می‌کنند تا بتوانند با هم تبادل نظر و اعتراض‌های بعدی را سازماندهی کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here