سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پیام تسلیت و همدردی خانم مریم رجوی و فراخوان به کمک رسانی برای سیلزدگان شمال ایران

0 448

فاجعه سیل دراستان‌های شمالی کشور

به ویژ در استان گلستان

با خسارات بسیار گسترده و جان باختن هموطنانمان 

پیام تسلیت و همدردی خانم مریم رجوی

 و فراخوان به همیاری ملی برای کمک رسانی

به آسیب دیدگان و خانواده‌های داغدار

 

فاجعه سیل دراستان‌های گلستان و خراسان شمالی و مازندران و سمنان، با خسارات گسترده و زیر آب رفتن روستاها و قطع راه‌های ارتباطی و جان باختن هموطنان به ویژه در استان گلستان، مردم دردمند این مناطق را در عید نوروز به سوک عزیزان نشاند. گزارش‌هاحاکی از جان باختن کودکان است.

منابع حکومتی خبرهای مربوط به ابعاد خسارات و تلفات را به درستی اعلام نمی‌کنند. با این همه یک کارگزار حکومتی در استان گلستان اذعان کرد که، ۷۰ در صد از شهرستان آق قلا در محاصر سیل قرار گرفته و ۱۲ روستای آن به زیر آب رفته است و امکان امداد رسانی به آنها وجود ندارد.

در این استان همچنین راه ارتباطی بیش از ۷۰ روستا و برق حدود ۵۰ روستا قطع است. به گزارش رسانه‌های حکومتی، ۷۹۰۰ خانه مسکونی در استان گلستان دچار آبگرفتگی شده و خسارت دیدند. و ۲۳ هزار نفر از عشایر شرق استان گلستان در سیلاب گرفتار شدند. در شهرستان‌های نکاء و بهشهر نیز براثر رانش جاده و برف و کولاک شدید راه ارتباطی حدود ۷۰ روستا در مناطق هزارجریب این شهرستان‌ها قطع است.

 در پی بارش شدید باران خیابان‌ها و معابر عمومی شهر گنبد کاووس در شرق استان گلستان را سیل فرا گرفت. براساس گزارش‌ها این سیلاب ناشی از سرریز شدن آب سدهای گلستان۲ و بوستان است.

خانم مریم رجوی طی پیامی ضمن ابراز صمیمانه ترین تسلیت‌ها و همدردی با هموطنان آسیب دیده و خانواده‌های داغدار گفت: حادثه جگرسوز قربانی شدن هموطنان بویژه کودکان معصوم در فاجعه سیل در استان‌های شمالی کشور به ویژه در استان گلستان قلوب مردم ایران را جریحه دار کرد، با صمیمانه ترین همدردی‌ها به بازماندگان و مردم شریف گلستان، عموم مردم بویژه جوانان را به حمایت از سیل زدگان فرا میخوانم.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت افزود: سیاست‌های ویرانگر رژیم آخوندی و چپاول سرمایه‌های مردم ایران و به هدر دادن آنها در تروریسم و جنگ افروزی مردم ما را در برابر کمترین حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل بی دفاع گذاشته و خسارات و تلفات ما در این حوادث بسا بیشتر از استاندارد جهانی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.