سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پیامدهای دستگیری دیپلمات ایرانی اسدالله اسدی به جرم توطئه تروریستی در فرانسه

0 53

پیامدهای دستگیری دیپلمات ایرانی اسدالله اسدی – ژرار آرو سفیر فرانسه درآمریکا طی سخنانی در موسسه هادسون درباره واکنش فرانسه نسبت به توطئه تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی مقاومت در پاریس،گفت: «ما (با آمریکا) ارزیابی یکسانی از رفتار (رژیم) ایران داریم و همان‌طور که می‌دانید (افرادی از رژیم ایران) را به‌خاطر تلاش برای سازمان‌دهی یک عمل تروریستی در خاک فرانسه اخراج کردیم».

هفته پیش رویترز با انتشار خبری راجع به اخراج یک دیپلمات رژیم آخوندی از فرانسه و انسداد دارایی‌های اطلاعات آخوندی، نوشت: وزارت خارجه فرانسه روز دوم اکتبر (دهم مهرماه) گفت، هیچ‌شکی وجود ندارد که وزارت اطلاعات (رژیم) ایران در پشت توطئه علیه گردهمایی۳۰ ژوئن قرار داشته است.

واکنش‌های هراس آلود حکومت آخوندی نسبت به پیامدهای محاکمه اسدالله اسدی دیپلومات تروریست رژیم به خاطر سوء قصد تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس، هم چنان ادامه دارد:

به دنبال اخراج یک دیپلومات تروریست رژیم از فرانسه و درحالیکه اسدالله اسدی دپیلومات تروریست حکومت آخوندی در زندان در بلژیک در انتظار محاکمه به خاطر توطئه علیه گردهمایی مقاومت در پاریس است، مصری، عضو مجلس رژیم گفت: جای سوال دارد که چرا در اوج همکاری با اروپا نتوانستیم وی را آزاد کنیم. حداقل انتظار ما از اروپاییها این است در کنار وعدههایی که ذرهای از کلام خارج نشده و هیچ جنبه عملی پیدا نکرده بر سر گفتههای خود بایستند. این اتهامات اسدالله اسدی دیپلمات زندانی هم مسائلی ساخته شده و برنامهریزی شده از سوی (مجاهدین) است.

آخوند حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس رژیم، با اشاره به این که دیپلمات تروریست دستگیر شده رژیم در اروپا حدود ۱۲۰ روز است در زندان به‌سر می‌برد گفت: کشورهایی چون آلمان و بلژیک برخلاف قوانین بین‌المللی حقوق اسدالله اسدی را زیر پا گذاشته‌اند و وزارت خارجه باید در برابر اقدامات خصمانه این کشورها فعالتر باشد.

دبیرکل باند موسوم به ایثارگران، جواد عامری نیز گفت ۱۲۰ روز از بازداشت اسدالله اسدی گذشته است و پیگیری مناسبی در مورد وضعیت او نشده است. عده ای گمان می کنند سیاست خارجی در مسئله برجام خلاصه شده است.

در همین حال، یک کارشناس رژیم درباره اخراج دیپلومات تروریست رژیم از فرانسه به خاطر توطئه علیه گردهمایی مقاومت در پاریس گفت: نکته حائز اهمیت این است که برخلاف عرف بین‌الملل، وزارت خارجه فرانسه و دولت فرانسه اقدامی را انجام داد که کاملاٌ باعث تعجب بود، اما وقتی سناریوهای پشت صحنه را می‌نگریم متوجه می‌شویم که فرانسه در پازل غرب نسبت به جمهوری اسلامی حرکت کرده و عمل کرده است.

وی افزود:. فرانسه به جای این که بگوید اموال دولت جمهوری اسلامی متعلق به یک دولت مهمان است، اعلام می‌کند که اموال وزارت اطلاعات را مصادره کرده و یکی از اعضای دارای مصونیت سیاسی وزارتخانه را دستگیر می‌کند.

حقیقت‌پور، عضو مجلس ارتجاع و مشاور پاسدار علی لاریجانی نیز از زندانی شدن یک دپیلومات دیگر رژیم به نام خلیلی در آلمان خبرداد و گفت: نباید این موضوع عادی شود که کشورهای دیگر به خود اجازه دهند با دیپلوماتهای ما چنین برخوردی کنند. خلیلی یکی دیگر از اتباع ما در آلمان به جرم این‌که قطعات هواپیما خریداری کرده دستگیر شده و ماهها به حال خود رها شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.