پیامدهای اجلاس ائتلاف نظامی اسلامی در ریاض

74
نیروهای علیه ترورییسم-min

رژیمهای ایران، سوریه و عراق به اجلاس ائتلاف نظامی اسلامی در ریاض عربستان سعودی دعوت نشدند. این اجلاس روز یکشنبه برگزار شد و بر مبارزه با تروریسم به‌ویژه تروریسم زیر پرده دین تأکید کرد:

تلویزیون العربیه ۵آذر ۹۶:

اولین اجلاس وزرای دفاع ائتلاف اسلامی نظامی برای مبارزه با تروریسم با شعار «متحد علیه تروریسم» در ریاض برگزار شد. ولیعهد سعودی سخنرانی افتتاحیه خود را ایراد کرد، سپس وزرای دفاع کشورهای اسلامی و سایر شخصیتهای شرکت‌کننده به ایراد سخنرانی پرداختند.

محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی گفت:

«به مصر به‌خاطر آنچه اتفاق افتاد تسلیت می‌گوییم و بر قرار داشتن همگی‌مان در کنار آن برای مبارزه با تروریسم تأکید می‌کنیم. بیش از ۴۰کشور در اجلاس وزرای دفاع ائتلاف اسلامی نظامی تأکید کردند که با همدیگر در زمینه نظامی، مالی، و اطلاعاتی و سیاسی کار خواهند کرد. بزرگترین خطر ترویسم مخدوش کردن چهره ایدئولوژی اسلامی و دین حنیف و بخشنده ماست که اجازه نخواهیم داد این وضعیت ادامه پیدا کند. برای هماهنگی و ارتقاء فعالیت‌هایمان علیه تروریسم کار خواهیم کرد.

۴۴کشور تلاشهای خود را از طریق ائتلاف اسلامی، نظامی برای مبارزه با تروریسم هماهنگ خواهند کرد.

ما امروز تأکید می‌کنیم تروریسم را حتی اگر به‌طور کامل هم مخفی شده باشد، تحت پیگرد قرار خواهیم داد. امیدوارم که نتایج موفقیت‌آمیزی از این کنفرانس بیرون بیاید».

در بیانیه پایانی این اجلاس آمده است:‌ وزیران دفاع بر عزمشان جهت انجام فعالیت مشترک برای مبارزه با تروریسم تأکید کردند. ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم بر ضرورت مقابله با تروریسم در زمینه فکری تأکید کرد. وزیران دفاع کشورهای اسلامی متعهد به‌کار مشترک برای افشای دروغ بودن پیامهای تبلیغاتی که تروریسم منتشر می‌کند، شدند. وزیران دفاع کشورهای ائتلاف اسلامی بر اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی رسانه‌های جدید تبلیغاتی برای مقابله با تروریسم تأکید کردند. کشورهای ائتلاف، تواناییهای لازم نظامی را برای مبارزه با گروه‌های تروریستی را تأمین خواهند کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here