سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پومپئو آزمایش موشک رژیم با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را نقض قطعنامه شورای امنیت دانست

0 16

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد که رژیم آخوندی یک موشک میانبرد، با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را آزمایش کرده که نقض‌کننده قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.

وزیر خارجه آمریکا دربیانیه خود تاکید می‌کند: ما این فعالیت‌ها را محکوم میکنیم و به رژیم ایران فراخوان میدهیم که فورا همه فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیک که با قابلیت حمل تسلیحات هسته ای طراحی شده را متوقف کند.

دراین بیانیه هم چنین آمده است: موشک بالستیک میان بردی که رژیم ایران آزمایش کرده قابلیت حمل چند کلاهک جنگی را دارد و میتواند بخش‌هایی از اروپا و همه مناطق خاورمیانه را مورد اصابت قرار دهد.

اطلاعیه مطبوعاتی مایک پومپئو می‌افزاید: آزمایش موشکی رژیم ایران قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد را نقض میکند. این قطعنامه ممنوع میکند که رژیم ایران به ”هرگونه فعالیت مربوط به موشک‌های بالستیک، که با قابلیت حمل تسلیحات هسته ای طراحی شده باشد، از جمله شلیک چنین موشک‌هایی، دست بزند.

بیانیه وزیر خارجه آمریکا می‌افزاید: همانطور که ما مدتی است هشدار داده ایم، آزمایش موشکی و تکثیر موشک توسط رژیم ایران در حال افزایش است. در صورتی که ما اقدامات بازدارنده را از سر نگیریم ریسک افزایش تنش در منطقه را متراکم میکنیم.

جان بولتون در رابطه با آزمایش موشکی رژیم آخوندی هشدار داد: این رفتار تحریک آمیز را نمی‌توان تحمل کرد.

در پیام جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، که همزمان با آزمایش موشک بالستیک توسط رژیم منتشر شد، آمده است: رژیم ایران هم اینک موشک میانبرد بالستیک که توان رسیدن به اسرائیل و اروپا را دارد آزمایش کرد. این رفتار تحریک آمیز را نمی‌توان تحمل کرد

انگلستان نیز آزمایش موشکی رژیم آخوندی را نقض قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت دانست و به این رژیم هشدار داد.

جرمی هانت وزیر خارجه انگلستان در پپامی همزمان با آزمایش موشکی رژیم آخوندی نوشت: پرتاب این موشک‌ها به شدت نگران‌کننده، تحریک‌آمیز، تهدیدآمیز و ناسازگار با قطنامه ۲۲۳۱ است.

وزیر خارجه انگلستان در پیامش افزود: حمایت ما از برجام به هیچ‌وجه نگرانی ما را از فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده موشکی رژیم ایران کم نمی‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.