پولیتیکو۱۲ ژوئیه۲۰۱۸: ترامپ از اروپا پیگیری کرد تا موضع تندی نسبت به رژیم ایران اتخاذ کند

5

واشینگتن از توطئه خنثی شده بمبگذاری پاریس

که مقصرش رژیم تهران بوده

برای تغییر رویکرد اروپا استفاده می‌کند 

این پیام ترامپ در پشت صحنه اجلاس ناتو بود

گزارش پولیتیکو

پولیتیکو طی مطلبی درباره طرح تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس نوشت:

واشینگتن از توطئه خنثی شده بمبگذاری پاریس که مقصرش رژیم تهران بود، استفاده می‌کند تا رویکرد اروپا نسبت به این رژیم را تغییر دهد پس از خنثی شدن یک حمله تروریستی در فرانسه، آمریکا فشار بر متحدان اروپایی خود را با بالا برده تا رژیم ایران را منزوی کند.

واشینگتن بر این باور است که یک هدف این حمله تروریستی شهروندان آمریکایی شامل رودی جولیانی شهردار نیویورک بوده است.

مقامات دولت با اشاره به بمبگذاری شکست خورده، تلاش می‌کنند دولت‌های اروپا را تحت فشار قرار دهند تا دسترسی رژیم ایران به هرچیزی، از حریم هوایی گرفته تا سپرده‌های نقد بانکی را متوقف کنند این مقامات استدلال می‌کنند که دست داشتن رژیم ایران در توطئه‌های تروریستی ایجاب می‌کند متحدان آمریکا خط بسا تندتری نسبت به جمهوری اسلامی اتخاذ کنند.

بنا به گفته کسانی که با اجلاس ناتو در بروکسل آشنا بودند در واقع این، پیام پشت صحنه اجلاس ناتو بود که پرزیدنت ترامپ به اروپا داد.ترامپ در کنفرانس خبری بروکسل در روز پنجشنبه گفت ممکن است اوضاع بین ما و رژیم ایران تشدید شود.

پولیتیکو افزود: این توطئه اعلام شده، دو هفته قبل بعد از اینکه مقامات آمریکا به مقامات امنیتی اروپا اطلاعات یک طرح بمبگذاری علیه کنگره سالانه شورای ملی مقاومت ایران را که خواهان کنار زدن حکومت اسلامی ایران دادند خنثی گردید..

در این کنفرانس در حومه پاریس، شهروندان آمریکا شامل جولیانی که اکنون به عنوان وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ خدمت می‌کند و مقامات مدنی و نظامی آمریکا شامل نیوت گینگریج رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا نیز حضور داشتند…

مقامات آمریکا استدلال کرده‌اند که عملیات فرانسه ثابت می‌کند که در پایتخت‌های اروپا این دیدگاه که گویا رژیم ایران یک معامله کننده صادق است، بطرز خطرناکی ساده لوحانه بوده است….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here