پنج روز بعد از سیاست جدید آمریکا خامنه‌ای برخی از مسئولان رژیم را به غفلت متهم کرد

80
خیزش غارت شدگان

خامنه‌ای: اروپاییها نباید همصدا با آمریکا با حضور رژیم در منطقه و پروژه‌های موشکی مخالفت کنند

خامنه‌ای ولی‌فقیه ورشکسته نظام آخوندی پنج روز بعد از اعلام سیاست جدید دولت آمریکا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران به صحنه آمد و با این ادعای مسخره که «نمی خواهیم وقت خود را… با پاسخگویی به رئیس‌جمهور آمریکا ضایع کنیم» تلاش کرد با فحاشی هراس خود و رژیمش را از سیاست جدید آمریکا لاپوشانی کند و به نیروهای وارفته خود روحیه دهد. با این‌حال او به کارگزاران رژیم هشدار داد که نباید «از مکر و حیله و توطئه‌ دشمن غافل بشویم… . نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که… مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست». وی «بعضی از مسئولان» رژیم را به «غفلت» و «غرب زدگی» متهم کرد و گفت آنها اگر بدانند چه می‌گویند «خائن به کشور» هستند.

خامنه‌ای که از همراهی اروپاییها با آمریکا در مورد پروژه‌های موشکی و دخالتهای جنایتکارانه رژیم در منطقه به‌شدت سرخورده است، گفت:‌ اروپاییها سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه برجام را «محکوم کردند… این کافی نیست… خب برجام به نفع آنها است؛ اوّلاً اروپایی‌ها باید در برابر اقدامهای عملیِ آمریکا بِایستند… مثلاً با همین تحریمها یا همین کارهایی که حالا اینها انتظار دارند که از کنگره‌شان بیرون بیاید باید اروپایی‌ها بِایستند؛ این‌که بگویند ما مخالفیم، کافی نیست. ثانیاً از ورود در مسائل اساسیِ ما مثل قدرت دفاعی و مانند اینها پرهیز کنند؛ همصدایی با آمریکا نکنند. این‌که دولتهای اروپایی بیایند همان حرفی را بزنند که او دارد می‌زند که ایران چرا در منطقه حضور دارد خب تا چشمتان کور! چرا حضور نداشته باشد؟»

ولی‌فقیه ارتجاع برای اولین بار در یک قدرت‌نمایی پوشالی که مخاطبش نیروهای سرخورده خودش هستند، به موشکهای سه هزار کیلومتری اشاره کرد و گفت: وقتی آمریکا می‌گوید «چرا شما موشک دو هزار کیلومتری یا مثلاً فرض کنید سه هزار کیلومتری دارید، اینها (اروپایی‌ها) هم بیایند همان حرف را بزنند، این‌که خب معنی ندارد! به شما چه ربطی دارد؟. این‌که در قدرت دفاعی جمهوری اسلامی بخواهند دخالت بکنند و حرف بزنند، نه؛ این را هم مطلقاً از اروپایی‌ها ما قبول نمی‌کنیم؛ … همین مسأله موشکها و این حرفهایی که سر و صدا می‌کنند. باید روزبه‌روز این قدرت دفاعی افزایش پیدا کند، و البتّه می‌کند؛ به کوری چشمشان، روز به روز هم افزایش پیدا خواهد کرد».

قبل از آن سردژخیم حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در روزنامه کیهان در روز ۲۲مهر در مصاحبه با خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران در یک تهدید توخالی گفته بود:‌ «مؤثرترین واکنش ما می‌تواند و باید، رونمایی از موشکهای بالستیک قاره‌پیمایی باشد که پاشنه آشیل آمریکاست. امروز آمریکا به گونه‌یی در همسایگی ماست. چرا که در منطقه ۵۰پایگاه و چند ده‌هزار نیروی نظامی دارد».

امام جمعه موقت تهران و نایب رئیس مجلس خبرگان رژیم نیز در روز ۲۵مهر گفته بود:‌ «جمهوریخواه، دموکرات، ترامپ، سنا، کنگره، همه اینها ملت واحده هستند، اتحادیه اروپا هم معتمد نیست. بعضی‌ها خوشحالند از این‌که اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند، بدانید الکفر ملته واحده، بدانید اگر اتحادیه اروپا جانب ایران را بگیرد یا جانب آمریکا را، قطعاً جانب آمریکا را خواهد گرفت». او افزود رئیس‌جمهور آمریکا «انتقاد کرد که ایران موشکهای بالستیک دارد، موشکهای قاره‌پیما دارد، این را قران به ما دستور می‌دهد».

سخنان خامنه‌ای و دیگر سرکردگان رژیم از یک سو وحشت نظام از عواقب سیاست جدید آمریکا و از سوی دیگر اصرار این رژیم به ادامه پروژه‌های موشکی و دخالتهای منطقه‌ای به‌مثابه تنها راه بقای رژیم را نشان می‌دهد و عقب‌نشینی از اینها را گامی به سوی سرنگونی محتوم این رژیم می‌دانند. خامنه‌ای در اردیبهشت ماه گذشته قبل از نمایش انتخابات گفته بود کشورهای غربی خواستار تغییر رفتار رژیم هستند و تغییر رفتار همان تغییر نظام است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷مهر ۱۳۹۶ (۱۹اکتبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here