سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پنجم جمادی الاول میلاد زینب کبری علیها سلام پرچمدار کبیر رهایی و فروغ جاویدان حسینی الگوی تاریخی زن انقلابی مجاهد

0 13

میلاد تو را همچون نشانه ای بر سرجاده های تاریخ میگذاریم برای نسلهایی که روانه اند به سوی زندگی که در رهایی بشر بر زمین آغاز خواهد شد.

زینب، دخت فاطمه و علی، ۶سال بعد از هجرت در مدینه به دنیا آمد. معنای نامش پاکیزگی و درخت خوشبو و خوش منظر است، و چه نام نیکی بر او گذاشتند. چرا که همواره ازدرخت وجودش عطر رهایی می آید.

کودکیهایش در سالهای نبردهای پیامبر و علی برای گسترش پیام رهایی گذشت. پیام توحید را در خانه یگانگی و یکتا پرستی، از آغازگران توحید و انقلاب فرا گرفت.

در فرهنگ ارتجاع مجاز نیست که زنان به عنوان پیشتازان تفکر و رزم و همچون آموزگاران دانش و خرد، معرفی شوند. بنابراین تاریخ کمتر از زینب گفته است و ملایان مرتجع، کمتر از زینب بر زبان می آورند. که آن دخترعلی و فاطمه، خودش در سالهای بعد دانشمند و مفسر بزرگی شده بود که از او به عنوان بانویی خردمند و عقیله فرزندان هاشم نام میبردند.

ازعنفوان جوانی به آموزش زنان و دختران مجاهد در مدینه اشتغال داشت. به هنگام حاکمیت علی به کوفه رفت و در آنجا به پدر پیوست و در همه صحنه ها کمک کارعلی بود.

راستی گذران زندگی بزرگ بانویی همچون زینب کبیر در کوران سختیها و عبور از آزمونها و ابتلائات دوران پیامبر و حضرت علی و فاطمه برای چه بود یکی برای اینکه روزی مسئولیت پرچمداری و رهبری و پرچم سرخترین حماسه را از دست پیامبر جاودان آزادی سید الشهدا علیه السلام در ظهر عاشورا در بحبوحه خطیرترین، دردناکترین و ترسناکترین، و خونین ترین و سهمگین ترین حادثه ها به دست بگیرد. دیگر اینکه امروز بشریت بالاترین الگوی تابناک و درخشانی چون زینب کبیر برای زن انقلابی داشته باشد هم او که در برابر دژخیم که سرهای بریده را برای مرعوب کردنش ردیف کرده بود و میپرسید که بگو ببینم در مقابل خود چه میبینی با صدای رسایی که تا جاودان طنین دارد گفت به جز شکوه و زیبایی چیزی نمیبینم.

سلام بر او در روزی که از فاطمه به دنیا آمد، سلام بر او در روزی که آگاهانه انتخاب کرد و در راه علی، صراط مستقیم گام گذاشت. سلام بر او در روزی که از همسر و خانمان و زندگی در امن و امان در کنار فرزندان دست شست و با کاروان حسین روانه شد. در لحظه ای که پرچم را به دست گرفت، و در روزی که شقاوتهای یزید را برگرداند. زنی که گشایشگر تاریخ زنانی شد که مجاهدت علیه ارتجاع تحت نام دین را برمیگزنند و در برابر شدیدترین آزمایشها و مصیبتها و بحرانها و کشاکشها با وقار و اقتدار و صلابتی توصیف ناپذیر، سکان رهبری و هدایت را به دست میگیرند و بن بست ها را در هم میشکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.