پروفسور ریموند تنتر: برنامه تسلیحات رژیم ایران باید کاملاً از بین برود

177
پروفسور-ریموند-تنتر-عضو-پیشین-شورای-امنیت-ملی-آمریکا-min

پروفسور ریموند تنتر عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا طی مقاله‌یی که روز سه‌شنبه ۱۸مهر ۹۶ در سایت نیوزمکس درج شده نوشت‌:

«معاهده هسته‌یی رژیم ایران روز ۱۴ژوئیه ۲۰۱۵ به نتیجه رسید … این معامله باعث تقویت و جری شدن یک رژیم تروریست می‌شود که از این طریق فعالیتهای توسعه‌طلبانه و بی‌ثبات سازی را گسترش می‌دهد…».

وی به افشاگری مقاومت ایران در، ۲۱آوریل ۲۰۱۷ اشاره کرد و نوشت: «کدام گروه این افشاگری را انجام داد؟ شورای ملی مقاومت ایران این اطلاعات را از شبکه گسترده خود در ایران به‌دست آورد. این اطلاعات نشان داد که یک ‘مرکز کنترل’ در پروژه سلاح های هسته‌یی ایران وجود دارد. آنها مسئول طراحی بمب هسته‌یی هستند، و این مرکز کنترل هم‌چنان به کارش ادامه می‌دهد، حتی پس از اوایل ۲۰۱۵، که رویداد معامله هسته‌یی بود. یک مکان جدید در ارتباط با پروژه سلاح های هسته‌یی وجود دارد و تا به‌حال، از نظر بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مخفی مانده است».

وی در پایان نوشت:‌ «برنامه تسلیحات رژیم ایران باید کاملاً از بین برود؛ لازم است یک کنترل بی‌شکاف بر تمام جنبه‌های برنامه هسته‌یی رژیم تهران وجود داشته باشد و دسترسی دائمی، بدون محدودیت و فوری به تمامی سایتها و دسترسی به مصاحبه‌ها با کارشناسان هسته‌یی از این موارد مهم می‌باشد. و تمام سؤالات برجسته درباره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌یی رژیم ایران باید مورد بررسی قرار گیرد تا محدوده کامل برنامه تسلیحات هسته‌یی را نمایان سازد…».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here