سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پرداخت ۱۰میلیارد دلار به رژیم آخوندی در رابطه با مذاکرات اتمی

0 20

در پی انتشار گزارش وال استریت ژورنال درباره پرداخت ۱۰میلیارد دلار به رژیم آخوندی در رابطه با مذاکرات اتمی، اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، نسبت به پرداخت پولهای کلان نقد به اصلی‌ترین حکومت حامی تروریسم در جهان هشدار داد.

وال استریت ژورنال در گزارش خود می‌نویسد: «به گفته مقامات کنونی و پیشین آمریکا، (رژیم) تهران در ۳سال گذشته از زمان توافق اولیه (اتمی)، بیش از ۱۰میلیارد دلار بر اثر رفع تحریمها از سراسر جهان به‌صورت نقد و طلا دریافت کرده است.

محموله‌های بزرگ طلا و پول نقد از دارایی‌های مسدود شده نفتی در کشورهای متعدد، همان نوع از رفع تحریم‌های مالی است که سران (رژیم) ایران را مشتاق به تکمیل توافق اتمی کرد.

برخی از پول نقد و طلا زمانی به ایران رفت که آمریکا و سایر قدرتهای بزرگ بر سر توافق نهایی اتمی با (رژیم) تهران مذاکره می‌کردند».

بنا‌ به این گزارش، مقامهای آمریکایی گفتند، در یکی از موارد پرداخت پول به رژیم، دولت اوباما، پرداخت یک میلیارد و ۴۰۰هزار دلار از پول‌های ناشی از رفع تحریم‌ها را قبل از اجرای برجام مجاز کرد.

وال استریت ژورنال می‌افزاید: «برخی از قانونگذاران آمریکایی و متحدان آمریکا در خاورمیانه استدلال می‌کنند که این محموله‌های پول نقد و طلا می‌توانند برای کمک مالی به متحدان (رژیم) ایران در منطقه از رژیم اسد در سوریه تا شبه‌نظامیان حزب‌الله و حوثی‌ها در یمن استفاده شود».

در ادامه این گزارش آمده است: «اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا که تهیه کننده لایحه مصوبی که چنین پرداختهایی را ممنوع می‌کند، گفت: «پرداخت پول نقد و طلا به اصلی‌ترین حکومت حامی تروریسم به‌غایت خطرناک است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.