فراخوان جوامع ایرانی به جامعه جهانی/ سی‌امین سالگرد قتل‌ عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران

14

رویش ناگزیر

گردهمایی‌های همزمان و مرتبط در ۲۰پایتخت و شهر مهم اروپا و آمریکای شمالی

سی‌امین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران

سعی کردند که ما را دفن کنند، غافل از این‌که ما بذر بودیم

فراخوان جوامع ایرانی به جامعه جهانی

از قیام مردم ایران برای تغییر رژیم و برقراری آزادی حمایت کنید

نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم آخوندی را محکوم کنید

آمران و عاملان قتل‌عام ۶۷را به پای میز محاکمه بکشانید

سیاست قاطع علیه استبداد مذهبی حاکم بر ایران اتخاذ کنید

در شرایطی که در ۸ماه گذشته قیام و اعتراضات سراسر ایران را در برگرفته است و ایران یک پارچه فریاد سرنگونی و آزادیخواهیست، در یک ابتکار نو جوامع ایرانی در ۲۰پایتخت و شهر مهم اروپا و آمریکای شمالی، روز شنبه ۳شهریور به‌طور همزمان،‌ در یک کنفرانس مشترک آنلاین، خاطره ۳۰هزار زندانی سیاسی، سربداران قتل‌عام ۶۷ را گرامی خواهند داشت.

قیام امروز مردم ایران ادامه مسیر همان قهرمانان است که به دژخیم نه گفتند و جان خود را فدیه آزادی مردم ایران کردند. قیام مردم ایران ریشه در این فداکاریها دارد و اکنون در پیوند با مقاومت ایران، ناقوس سرنگونی رژیم را به صدا در آورده است. در این گردهمایی سراسری ویژگی‌ها، ریشه‌ها و چشم‌انداز قیام ایران بررسی خواهد شد.

این کنفرانس که برای اولین بار به‌طور همزمان هزاران ایرانی ساکن اروپا و آمریکای شمالی را در ۲۰گردهمایی مرتبط با هم را یکپارچه می‌کند، بخشی از کارزار بین‌المللی دادخواهی قتل‌عام شدگان است که از دو سال پیش با فراخوان خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، گسترش یافته و برای شکل‌گیری یک تحقیق مستقل از سوی سازمان ملل و پایان بخشیدن به مصونیت مقامات دست‌اندرکار قتل‌عام ۶۷ کوشش می‌کند. کشتاری که به تصریح سازمانها و متخصصان مدافع حقوق‌بشر، یکی از فجیع‌ترین مصادیق جنایت علیه بشریت بعد از جنگ جهانی دوم است.

برای مطالعه بیشتر اینجا را کلیک کنید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here